bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Nausēda inaugurācija. Skvernelis saglabā amatu. Priekšsēdētājs roku dzelžos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Aizvadītajā nedēļā Kauņa atzīmēja 75.gadadienu kopš geto slēgšanas, jaunievēlētais prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) iepazīstināja ar savu komandu un stājās amatā, bet līdzšinējais premjers Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) paziņoja, ka savu krēslu tomēr nepametīs. Tikmēr Kupišķu rajona priekšsēdētājs aizdomās par ļaunprātīgu varas izmantošanu tika saslēgts roku dzelžos.

Nausēda stājies Lietuvas prezidenta amatā

Rītā pirms zvēresta nodošanas, 12.jūlijā, Nausēda apmeklēja Lietuvas nacionālās atmodas dalībnieka Jona Basanaviča (Jonas Basanavičius) pieminekli.

Nausēda nodeva zvērestu svinīgā parlamenta sēdē un tad aplūkoja Neatkarības laukumā sapulcēto militāru sastāvu, un Ģedimina laukumā vēroja svinīgo parādi no Seima līdz Centrālajam laukumam.

Par godu prezidentam Simona Daukanta laukumā pie Prezidenta pils notika koncerts, bet pils pagalmā – inaugurācijas balle.

Kauņa atzīmē 75.gadadienu kopš geto slēgšanas

Lietuvas otra lielākā pilsēta Kauņa ceturtdien, 11.jūlijā, atzīmēja 75.gadadienu kopš ebreju geto slēgšanas. Līdz pat svētdienai gadadiena tika atzīmēta ar filmu demonstrācijām, ekskursijām, koncertiem un piemiņas brīdi holokausta upuriem.

Geto Vilijampoles rajonā darbojās no 1941. līdz 1944.gadam, kad Lietuvu bija okupējuši nacistiskās Vācijas spēki.

Skvernelis paliek premjera amatā

Otrdien, 9.jūlijā, pēc tikšanās ar Nausēdu Lietuvas premjerministrs Skvernelis, paziņoja, ka paliks ministru prezidenta postenī.

Viņš paziņoja, ka turpinās darbu, bet piebilda, ka valdība nedrīkst nodarboties ar populismu, tai jābūt efektīvai un jāpilda programmā solītais.

Pieprasa Krievijas parlamenta deputāta iekļaušanu «melnajā sarakstā»

Lietuvas Seima pārstāvji OSCE (Organization for Security and Co-operation in Europe) Parlamentārajā asamblejā pieprasījuši Nikolaja Rižaka, Krievijas parlamenta jeb Dumas deputāta, iekļaušanu «melnajā sarakstā». Tāpat deputāti vēlas, lai Rižakam būtu liegts iebraukt Lietuvā.

Politiķi paskaidroja, ka Rižaks OSCE Parlamentārās asamblejas sesijā kā Krievijas delegācijas pārstāvis attaisnojis Lietuvas un citu Baltijas valstu iedzīvotāju masu deportācijas, ko pieļāva padomju režīms.

Lietuva iebilst Krievijai

Lietuvas diplomāti izteikuši protestu pret Krievijas plāniem ar salūtu atzīmēt Viļņas un Kauņas ieņemšanu Otrā pasaules kara laikā. Uguņošana notiktu attiecīgi 13.jūlijā un 1.augustā, kad tika ieņemta Viļņa un Kauņa.

Lietuvas Ārlietu ministrija atgādināja, ka padomju karaspēks pēc nacistiskās Vācijas spēku patriekšanas Lietuvai nenesa brīvību.

Nausēda iepazīstina ar savu komandu

Jaunievēlētais prezidents Nausēda trešdien, 10.jūlijā, iepazīstināja ar savu komandu.

Aļģe Budrīte (Algė Budrytė), Nausēdas priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja, vadīs arī prezidenta kanceleju. Par prezidenta kabinetu atbildēs Ieva Ručinskaite (Ieva Ručinskaitė). Lietuvas Bankas Finanšu stabilitātes departamenta direktors Simons Krepšta (Simonas Krėpšta) vadīs Ekonomikas un sociālās politikas darba grupu, savukārt bijušais Kauņas vicemērs Povils Mačūlis (Povilas Mačiulis) vadīs iekšpolitikas darba grupu. Ārpolitikas darba grupu vadīs Asta Skaisgirīte-Ļauškiene (Asta Skaisgirytė-Liauškienė), bet bijušais enerģētikas ministrs Jaroslavs Neverovičs (Jaroslav Neverovič) atbildēs par vides un infrastruktūras darba grupu. Lietuvas Konkurences padomes priekšsēdētāja vietniece Jūrate Šoviene (Jūrate Šovienė) vadīs tieslietu darba grupu.

Rosina ierobežot amatpersonu tiesisko imunitāti

Lietuvas Seima spīkers Viktors Pranckietis (Viktoras Pranckietis) un vēl 40 likumdevēji rosinājuši ierobežot tiesisko imunitāti parlamenta deputātiem, tiesnešiem, premjeram un ministriem.

Likumprojekts paredz, ka Seima deputāts, tiesnesis, ministrs vai premjers varētu tikt saukts pie atbildības bez Seima vai prezidenta piekrišanas.

Kupišķu rajona priekšsēdētājs rokudzelžos

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests otrdien, 9.jūlijā, aizturējisKupišķu rajona priekšsēdētāju Daiņu Bardausku (Dainius Bardauskas).

Dienests veicis pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamu amata un ietekmes ļaunprātīgu izmantošanu. Tādēļ vairākās vietās veikta arī kratīšana.


Pievienot komentāru

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Uzņēmumu reģistrs lemj, ka KPV LV februāra sapulce nebija lemttiesīga

Uzņēmumu reģistrs noteicis, ka partijas KPV LV 8.februāra atkārtotā biedru sapulce nebija lemttiesīga, tāpēc UR noteicis termiņu trūkumu novēršanai jeb jaunas sapulces sasaukšanai.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!