bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 24.07.2019 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīna, Kristīne
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Neopagānu kustību neatzīst par reliģiju, apstiprina Grībauskaites 3 700 eiro pensiju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība apstiprinājusi aizejošās prezidentes pēcpilnvaru algu, tikmēr Romuvas ticības kustība nav saņēmusi oficiālas reliģiskas kopienas statusu, bet Krievija apsolījusi lietuviešiem bezmaksas vīzas uz Kaļiņingradu.

Valdība Grībauskaitei apstiprina 3 700 eiro pensiju

Lietuvas valdība trešdien, 26.jūnijā, apstiprinājusi izdienas pensiju prezidentei Daļai Grībauskaitei (Dalia Grybauskaitė), kuras otrais amata pilnvaru termiņš beigsies 12.jūlijā. Prezidentes ikmēneša ienākumi apstiprināti 3 700 eiro apmērā.

63 gadus vecajai Grībauskaitei tas nebūs vienīgais ienākumu avots. Kad viņa sasniegs 66 gadu vecumu, politiķe sāks saņemt arī Eiropas Savienības amatpersonas pensiju par Eiropas Komisijā nostrādātiem darba gadiem. Tās apmērs, kā liecina neoficiālas aplēses, būs 3 600 eiro pirms nodokļiem. Papildus Lietuvā viņai pienākas arī valsts sociālās apdrošināšanas pensija 685 eiro apmērā.

Likumdevēji: Romuva nav reliģiska kopiena

Lietuvas Seimā ceturtdien, 27.jūnijā, pietiekamu atbalstu nav guvis priekšlikums atzīt baltu reliģisko tradīciju kopējus, Romuvas ticības piekritējus, par reliģisku kopienu. Balsojumā priekšlikumu atbalstījuši 40 likumdevēji, 31 bijis «pret», bet 15 atturējušies.

Reliģiskā statusa piešķiršanu atbalstījusi valdošā Zemnieku un zaļo savienība, kamēr to neoraidījuši vai atturējušies deputāti no Tēvzemes savienības Lietuvas kristīgiem demokrātiem un Poļu vēlēšanu akcijas–Kristīgo ģimeņu apvienības.

Dižķibeles izmeklētāji apstiprina gala secinājumus

Trešdien, 26.jūnijā, Lietuvas Seima Budžeta un finanšu komisija, kura jau ilgāku laiku izmeklē 2008.-2010.gada ekonomiskās krīzes apstākļus, principiāli vienojušies par izmeklēšanas secinājumiem.

Komisijas locekļi konstatējuši, ka dižķibeli izraisījušas bankas, un Lietuvas centrālā banka nav tās pietiekami stingri uzraudzījusi. Secināts arī, ka valdība krīzes gados nav izmantojusi iespēju no saņemt lētākus starptautiskos aizņēmumus. Par komisijas secinājumiem oktobra beigās balsos Seima deputātu kopums.

Krievija izsniegs bezmaksas vīzas Kaļiņingradas apmeklējumam

Maskava ir oficiāli darījusi zināmu Viļņai, ka lietuviešiem būs iespēja no 1.jūlija saņemt bezmaksas elektroniskas vīzas, lai dotos uz Krievijas eksklāvu Kaļiņingradu, kas robežojas ar Lietuvu. Trešdien, 26.jūnijā, Krievijas vēstniecības Viļņā Konsulārās daļas vadītāja Tatjana Novožilova apstiprinājusi preses pārstāvjiem, ka šī kārtība attieksies uz visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Atzinums: Revolut nerada draudus drošībai

Īpaša Lietuvas valdības komisija aizvadītajā nedēļā nākusi klajā ar atzinumu, ka valstī reģistrētais britu tiešsaistes finanšu uzņēmums Revolut neapdraud Lietuvas nacionālās intereses. Zīmīgi, ka komisija uzņēmumā veikusi jau trešo pārbaudi, un secinājums arī šoreiz bijis noraidošs.

2019.gada otrajā pusē Revolut Lietuvā plāno uzsākt darbu kā specializēta banka ar atbilstošu licenci.


Pievienot komentāru

Rietumeiropa gatavojas +40 grādu karstuma vilnim

Eiropas valstis no Spānijas līdz Vācijai gatavojas vasaras otrajam karstuma vilnim, kas nedēļas otrajā pusē virknē valstu varētu sasniegt +40 grādu atzīmi.

ES nākamajam britu premjeram: Izstāšanās līgums netiks pārskatīts

Eiropas Savienība apsveikusi nākamo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, taču stingri norādījusi, ka nepakļausies viņa priekšvēlēšanu solījumiem panākt Brexit nosacījumu pārskatīšanu.

Latvijas Okupācijas muzejam meklēs jaunu direktoru – pašreizējais lēmis atstāt amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

airBaltic emitē obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā.

Coface biznesa risku reitingā pazemina vērtējumus autobūves nozarei Eiropā

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai.

Plāno Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu izteikt aizrādījumu

Finanšu ministrs Jāns Reirs rosināts paust mutisku aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Uzņēmējdarbības tendences pirmajā pusgadā – mazāk ārvalstu ieguldījumu un maksātnespējas gadījumu

Pirmajos 2019.gada sešos mēnešos samazinājies maksātnespējas gadījumu skaits, bijis vairāk uzņēmumu likvidēšanu un samazinājušies ārvalstu ieguldījumi, par apkopotajiem datiem informē Lursoft.

Lielbritānijas nākamais premjerministrs – Boriss Džonsons

Cīņā par Lielbritānijas nākamo valdības vadītāju uzvarējis bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons, tā liecina paziņotie birtu Konservatīvās partijas iekšējā balsojuma rezultāti.

Levits: Latvijai ir labā griba vienoties ar Lietuvu par jūras robežlīgumu

No Latvijas Valsts prezidenta un valdības puses ir labā griba, lai vidējā laika posmā vai varbūt pat ātrāk atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu ar Lietuvu, pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Volvo pasaulē atsauc 500 000 dīzeļdzinēja automašīnu

Zviedru-ķīniešu autobūves uzņēmums Volvo paziņojis par pusmiljona automašīnu atsaukšanu visā pasaulē saistībā ar nekvalitatīvu detaļu dīzeļdzinēja automašīnās.

TV3 ziņas: Reirs rosinājis pārbaudi par Jaunzemes izteikumiem

Pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā pēc finanšu ministra Jāņa Reira rīkojuma ierosināta dienesta pārbaude.

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti seši Igaunijas karavīri

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti pieci Igaunijas karavīri, kā arī Francijas un Mali karavīri, paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Valmieras stikla šķiedras valdē sāks strādāt Ingo Bleiers

AS Valmieras stikla šķiedra valdē tās līdzšinējā locekļa Andrē Heinza Švionteka vietu no 1.augusta ieņems Ingo Bleiers.

Briti tankkuģu krīzi risinās ar militāristu nosūtīšanu uz Persijas līci

Lielbritānija un Irāna pēc abpusējas naftas tankkuģu sagūstīšanas nedomā piekāpties. Britu valdība centīsies panākt vairāk Eiropas spēku nosūtīšanu uz Persijas līci, kamēr Teherāna vēlas, lai incidentos cietušās trešās valstis panāk britu piekāpšanos.

ATD: Pieprasītākās autopārvadājumu atļaujas ir uz Baltkrieviju un Kazahstānu

Pirmajā pusgadā starptautisko autopārvadājumu atļaujas visvairāk pieprasītas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu, liecina Autotransporta direkcijas dati.

Latvijas Radio Ziņu dienests nepiekrīt mediācijas procesam medijā

Latvijas Radio Ziņu dienests pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm ar mediatori un Latvijas Radio valdi lēmis nepiekrist mediācijas procesa sākšanai.

Moneyval atzīst Maltu par nespējīgu cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Starptautiskā uzraudzības iestāde Moneyval atzinusi Maltas spējas cīnīties ar naudas atmazgāšanu par nepietiekamām, dodot Vidusjūras valstij gadu, lai novērstu konstatētās nepilnības, pretējā gadījumā riskējot nonākt finanšu «melnajā sarakstā».

Pēc akcīzes nodokļa samazinājuma Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecība pieaugusi par 20%

Jau pirmajās divās nedēļās pēc akcīzes nodokļa samazināšanas Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu pārdošana lielākajos tirdzniecības tīklos pieaugusi apmēram par 20%.

Rinkēvičs par Irānas aizturēto tankkuģi: Pāragri izdarīt secinājumus

Ir pāragri izdarīt secinājumus, vai pieļauti starptautisko tiesību pārkāpumi, komentējot situāciju ar Irānas aizturēto britu tankkuģi Stena Impero, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ukrainas prezidents vēlēšanās negaidīti ieguvis parlamenta vairākumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis guvis otro negaidīto vēlēšanu uzvaru četru mēnešu laikā. Viņa partija Ukrainas parlamentā izcīnījusi vairākumu, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus.

NBS testēs vietējo ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanas nolūkos piegādātas Latvijas ražotāju UAV Factory un Atlas Aerospace bezpilota lidaparātu sistēmas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru pārņem Jēkabpils

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru pārstāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē ir apstiprināts LLPA jaunais prezidents – Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits Latvijā pieaudzis gandrīz par 10%

Kopumā Latvijas starptautiskajās lidostās 2019.gada pirmajā pusgadā apkalpoti 3,5 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, kad Latvijā tika apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru.

Latvijā saražoto alkoholisko dzērienu apmērs piecos mēnešos pieaudzis par 2%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos saražoti 21,708 miljoni litru alkoholisko dzērienu (neskaitot alu), kas ir par 2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Gaidāmi paziņojumi par milzu uzņēmumu peļņu – biržu indeksi kāpj

Volstrītas indekss Nasdaq Composite pieauga par 0,7% pirms gaidāmajiem Amazon, Facebook un Google paziņojumiem par to peļņu.


-->