Nedēļa Lietuvā. Ostai straujākais kravu apjoma pieaugums

Klaipēdas osta gada pirmajā ceturksnī sasniegusi kravu pārkraušanas kāpuma rekordu, kaut arī citās konkurējošās ostās Baltijas jūras austrumu daļā apjomi būtiski kritušies.

«Martā esam novērojuši nebijušu pieaugumu pārkrauto kravu ziņā – par 15%, ja salīdzina ar attiecīgo periodu pērn,» norādījusi Klaipēdas Valsts Ostas Pārvaldes vadība.

«Urķi» pārslogo Lietuvas valsts iestāžu vietnes

Aizvadītajā nedēļā kiberuzbrukumos cietušas četru Lietuvas valsts iestāžu, tostarp Seima un Ārlietu ministrijas, tīmekļa vietnes.

Lietuvas Kiberdrošības centrs atklāj, ka šie bijuši «DDoS» tipa uzbrukumi, kuros tīmekļa vietnes pārslogo ievērojams skaits vienlaicīgu datu pieprasījumu.

Krievija Lietuvas pilsonim piespriež 13 gadus cietumā

Tiesa Krievijā piespriedusi Lietuvas-Krievijas dubultpilsonim Jevgēnijam Mataitim (Yevgeny Mataitis) 13 gadus cietumā, atzīstot viņu par vainīgu valsts nodevībā, tā 13.aprīlī paziņojis Krievijas Federālais Drošības dienests.

Izmeklēs «Panamas dokumentu» liecības

Aizvadītajā nedēļā kļuvis zināms, ka struktūrvienība, ko kopīgi veidos Lietuvas Valsts Nodokļu inspekcijas un Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests, izmeklēs iespējamas nelikumības to uzņēmumu un personu darbībā, kuras minētas tā sauktajos «Panamas dokumentos».

Sarūk būvnieku ieņēmumi

Būvniecības nozares ieņēmumi Lietuvā, salīdzinot ar 2014.gada rādītājiem, sarukuši par 3,5 procentiem. Nozarē strādājošie uzņēmumi kritumu skaidro ar mazāku skaitu lielu valsts pasūtījumu.

Piemēram, viens no Lietuvā vadošajiem būvuzņēmējiem, Mitnija, 2015.gadā reģistrējis ieņēmumu kritumu par 29%.

Ref: 020/111.111.103.3425

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas