Nedēļa Lietuvā. Panamas dokumentos minēti arī lietuviešu uzņēmumi

Nopludinātajos Panamas juridiskā uzņēmuma Mossack Fonseca dokumentos minēti vairāki Lietuvas uzņēmumi, kā arī vairāki politiķi ar Panamas ārzonā reģistrētiem līdzekļiem, norādījis lietuviešu žurnālists Šarūns Černiausks (Šarūnas Černiauskas), kurš strādā ar nopludinātajiem dokumentiem.

«Ir vairāki uzņēmēji, kuri ir sabiedrībā zināmi. Esam arī identificējuši personas, kuras ir cieši saistītas ar labi pazīstamiem Lietuvas politiķiem,» Černiausks norādījis sabiedriskajam medijam LRT, gan nenosaucot personās vārdā.

Krievija notiesā lietuvieti par spiegošanu

Tiesa Krievijā notiesājusi Lietuvas pilsoni Aristīdu Tamošaiti (Aristidas Tamošaitis) par spiegošanu, piespriežot viņam 12 gadus cietumā, pavēstījis Lietuvas vēstnieks Maskavā Remigijs Motuzs (Remigijus Motuzas).

Maxima akcionārs pārdod savas daļas

Akcionārs Vilniaus Prekyba grupai – kurā ietilpst mazumtirdzniecības veikalu ķēde Maxima – Žilnvins Marcinkevičs (Žilvinas Marcinkevičius) pārdevis savus 15% daļu vairākuma akcionāram Nerijum Numavičam (Nerijus Numavičius).

Seimā virza deputāta impīčmentu

Lietuvas Seims 7.aprīlī spēris soli Darba partijas deputāta Vītauta Gapša (Vytautas Gapšys) atstādināšanas procedūras virzienā.

Parlaments ar 87 balsīm par, divām pret un 27 atturoties pieņēmis lēmumu lūgt Konstitucionālajai tiesai sniegt atzinumu par to, vai Gapšis var turpināt darbu Seimā pēc tam, kad ticis atzīts par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanā partijas grāmatvedības dokumentos.

Strauji aug kravu apjoms Klaipēdas ostā

Klaipēdas ostā gada pirmajā ceturksnī pārkrautas kravas 9,9 miljonu tonnu apmērā, kas ir par 10,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina ostas pārvaldes dati.

Atsevišķi marta mēnesī, salīdzinot ar 2015.gada martu, pārkrauto kravu apjoms kāpis par 14,9%.

Ref: 020/111.111.103.3398

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas