bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 29.01.2020 | Vārda dienas: Aivars, Bille, Valērijs
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Premjeram jāatbild par ielu asfaltēšanu, Turcijā izsauc vēstnieku, izmeklē futbola spēļu sarunāšanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lietuva, Sauļus Skvernelis, futbola spēļu sarunāšana, Viļņa

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Pagājušajā nedēļā Lietuvā centrālie notikumi ziņās bija kritika pret valdības vadītāju Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis) par viņa ielas asfaltēšanu, Lietuvas vēstnieka izsaukšana uz paskaidrojumiem Ankarā un izmeklēšanu uzsākšana par iespējamu krāpšanu futbolā.

Atbalsta uzņēmumu nodokļa celšanu bankām

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas parlamenta Budžeta un finanšu komisija atbalstīja priekšlikumu palielināt uzņēmuma nodokli bankām no 15 līdz 20%. Priekšlikumu tālāk izskatīs Seims. Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) skaidrojis, ka, ja Seims atbalstīs nodokļa likmes celšanu līdz 20%, tad valsts budžetā ienāktu papildus 20 miljoni eiro.

Izmeklēs futbola spēļu sarunāšanu

Lietuvas policija ceturtdien, 5.decembrī, pavēstījusi, ka sākusi divas pirmstiesas izmeklēšanas saistībā ar, iespējams, sarunātām futbola spēlēm pēc tam, kad Lietuvas Futbola Federācija piesprieda sodus Klaipēdas klubam «Atlantas» un Palangas futbola klubam.

No aģentūras Sportradar, kas informē federācijas un tiesībsargājošās iestādes par aizdomām, ka sporta likmju peļņas dēļ pastāv spēļu sarunāšanas risks, saņemti kopumā 25 ziņojumi.

Jauns asfalts ielā pie premjera mājām

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) otrdien, 3.decembrī, aicinājis premjerministru Sauļu Skverneli vērsties Lietuvas Galvenajā Oficiālajā ētikas komisijā. Pēc Nausēdas domām, komisijai ir jāpēta situācija, kas saistīta ar kādas ielas asfaltēšanu pie premjerministra mājām.

Ētikas uzraudzības iestāde jau ir lūgusi valdībai un citām iestādēm sniegt informāciju par lēmumiem attiecībā uz tādas ielas noasfaltēšanu, kurā atrodas Skverneļa mājas.

Pirms pāris nedēļām Lietuvas valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu ceļu asfaltēšanai Viļņas rajonā, un papildu nauda 300 000 eiro apmērā gandrīz pilnībā veltīta Skverneļa mājokļa ielas asfaltēšanai.

Turcija izsauc Lietuvas vēstnieku

Pirmdien, 2.decembrī, Turcijas galvaspilsētā Ankarā sniegt paskaidrojumus izsaukts Lietuvas vēstnieks. Turcijas Ārlietu ministrija aicinājusi diplomātu uz sarunu par Osmaņu Impērijas konfliktu Pirmā pasaules kara laikā saistībā ar Lietuvas prezidenta Gitana Nausētas izteikumiem par armēņu genocīdu, kurā tiek vainota Osmaņu Impērija. Turcija armēņu genocīdu noliedz.

Lietuva palīdzēs zemestrīces skartajai Albānijai

Lietuva sniegs palīdzību Albānijai, kur pagājušajā nedēļā postījumus nodarīja stipra zemestrīce. Saskaņā ar valdības kancelejas pārstāvja Deivida Matuļoņa (Deividas Matulionis) pausto valdība Balkānu valstij piešķirs atbalstu līdz 50 000 eiro apmērā. Uz Albāniju tiks nosūtīti arī divi būvkonstrukciju novērtēšanas eksperti.


Pievienot komentāru

ES sarunas par nākotnes sakariem ar Lielbritāniju sāks martā

Eiropas Savienība (ES) martā, nevis februārī iesaistīsies saspringtās un apjomīgās sarunas ar Lielbritāniju par pušu nākotnes sakariem, tā noskaidrojis portāls The Guardian.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!