Nedēļa Lietuvā. Premjeram jāatbild par ielu asfaltēšanu, Turcijā izsauc vēstnieku, izmeklē futbola spēļu sarunāšanu

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Pagājušajā nedēļā Lietuvā centrālie notikumi ziņās bija kritika pret valdības vadītāju Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis) par viņa ielas asfaltēšanu, Lietuvas vēstnieka izsaukšana uz paskaidrojumiem Ankarā un izmeklēšanu uzsākšana par iespējamu krāpšanu futbolā.

Atbalsta uzņēmumu nodokļa celšanu bankām

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas parlamenta Budžeta un finanšu komisija atbalstīja priekšlikumu palielināt uzņēmuma nodokli bankām no 15 līdz 20%. Priekšlikumu tālāk izskatīs Seims. Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) skaidrojis, ka, ja Seims atbalstīs nodokļa likmes celšanu līdz 20%, tad valsts budžetā ienāktu papildus 20 miljoni eiro.

Izmeklēs futbola spēļu sarunāšanu

Lietuvas policija ceturtdien, 5.decembrī, pavēstījusi, ka sākusi divas pirmstiesas izmeklēšanas saistībā ar, iespējams, sarunātām futbola spēlēm pēc tam, kad Lietuvas Futbola Federācija piesprieda sodus Klaipēdas klubam «Atlantas» un Palangas futbola klubam.

No aģentūras Sportradar, kas informē federācijas un tiesībsargājošās iestādes par aizdomām, ka sporta likmju peļņas dēļ pastāv spēļu sarunāšanas risks, saņemti kopumā 25 ziņojumi.

Jauns asfalts ielā pie premjera mājām

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) otrdien, 3.decembrī, aicinājis premjerministru Sauļu Skverneli vērsties Lietuvas Galvenajā Oficiālajā ētikas komisijā. Pēc Nausēdas domām, komisijai ir jāpēta situācija, kas saistīta ar kādas ielas asfaltēšanu pie premjerministra mājām.

Ētikas uzraudzības iestāde jau ir lūgusi valdībai un citām iestādēm sniegt informāciju par lēmumiem attiecībā uz tādas ielas noasfaltēšanu, kurā atrodas Skverneļa mājas.

Pirms pāris nedēļām Lietuvas valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas priekšlikumu piešķirt papildu finansējumu ceļu asfaltēšanai Viļņas rajonā, un papildu nauda 300 000 eiro apmērā gandrīz pilnībā veltīta Skverneļa mājokļa ielas asfaltēšanai.

Turcija izsauc Lietuvas vēstnieku

Pirmdien, 2.decembrī, Turcijas galvaspilsētā Ankarā sniegt paskaidrojumus izsaukts Lietuvas vēstnieks. Turcijas Ārlietu ministrija aicinājusi diplomātu uz sarunu par Osmaņu Impērijas konfliktu Pirmā pasaules kara laikā saistībā ar Lietuvas prezidenta Gitana Nausētas izteikumiem par armēņu genocīdu, kurā tiek vainota Osmaņu Impērija. Turcija armēņu genocīdu noliedz.

Lietuva palīdzēs zemestrīces skartajai Albānijai

Lietuva sniegs palīdzību Albānijai, kur pagājušajā nedēļā postījumus nodarīja stipra zemestrīce. Saskaņā ar valdības kancelejas pārstāvja Deivida Matuļoņa (Deividas Matulionis) pausto valdība Balkānu valstij piešķirs atbalstu līdz 50 000 eiro apmērā. Uz Albāniju tiks nosūtīti arī divi būvkonstrukciju novērtēšanas eksperti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas