Nedēļa Lietuvā. Premjerministrs Skvernelis iesaistās cīņā par prezidenta amatu

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka iesaistīsies cīņā par valsts prezidenta amatu un kandidēs maijā gaidāmās vispārējās prezidenta vēlēšanās. Interesanti, ka, lai izbrīvētu laiku priekšvēlēšanu kampaņai, politiķis apņēmies doties bezalgas atvaļinājumā.

Aizvadītajā nedēļā, nākot klajā ar minēto paziņojumu, Skvernelis arī uzsvēris, ka dosies bezalgas atvaļinājumā tikai tad, ja tobrīd to ļaus situācija valdībā. Premjers turklāt publiski apņēmies savā priekšvēlēšanu kampaņā, cik vien iespējams maz, izmantot valsts administratīvos resursus.

Prezidente: noplakusi Rietumu interese par Ukrainu

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) Starptautiskajā Ekonomikas Forumā Šveicē brīdinājusi, ka ir atslābusi starptautiskās sabiedrības interese par Ukrainu, kas joprojām cieš no Krievijas agresijas.

Davosā forumā, ceturtdien, 24.janvārī, Lietuvas prezidente tikusies ar Ukrainas kolēģi Petro Porošenko. Kopš Krievija 2014.gadā sagrāba Ukrainas pussalu Krimu, Lietuva ir bijusi viena no skaļākām Ukrainas proeiropeiskās politikas atbalstītājām ārvalstu vidū.

Spriež par leģendārā mākslinieka Meka izvadīšanu

Jons Meks, Amerikas lietuviešu mākslinieks, dzejnieks un kinorežisors, kurš aizvadītajā nedēļā miris Ņujorkā, tiks kremēts, tā Viļņā pavēstījis bijušais galvaspilsētas mērs Artūrs Zuoks (Artūras Zuokas), kurš ir Meka ģimenes draugs.

Runājot par 96 gadu vecumā mirušā mākslinieka bērēm, Zuoks atgādinājis par Meka drauga, mākslinieka Jurģa Mačjūna (Jurgis Mačiūnas) izvadīšanu. Tā notika, izkaisot daļu viņa pelnu Hudzonas upē Amerikas Savienotajās Valstīs, bet otru daļu izberot Viļņas upē Lietuvā. Pēc Zuoka teiktā Meka ģimene apsver līdzīgu veidu, kā godināt aizgājēja piemiņu.

Prasīs YouTube izdzēst nomelnojošu Krievijas TV raidījumu

Lietuvas Radio un televīzijas komisija aizvadītajā nedēļā nolēmusi vērsties pie video koplietošanas vietnes YouTube ar lūgumu tā satura uzraugiem izdzēst video materiālu, kur Lietuvas nacionālie partizāni atainoti nepatiesi kā «miermīlīgu iedzīvotāju slepkavas».

Pārraidi, kas ievietota YouTube, veidojis Krievijas valsts telekanāls Rossiya 24.

Lietuvas mediju satura uzraugs arī nolēmis uzsākt izmeklēšanu pret krievu valodā raidošo telekanālu PBK Lietuva, jo saņēmis sūdzību, ka tā ziņu pārraidē izplatīta nepatiesa informācija par asiņainajiem Atmodas notikumiem Viļņā 1991.gadā.

Centrālā banka negrasās atcelt licenci interneta bankai Revolut

Lietuvas Banka otrdien, 22.janvārī, pavēstījusi, ka tai nav jaunu ziņu par Lielbritānijā reģistrēto datortehnloloģiju uzņēmumu Revolut, kam decembrī piešķirta specializētas bankas licence darbībai Lietuvā un Eiropas Savienībā.

Lietuvas Banka nākusi klajā ar šādu paziņojumu, jo valsts televīzija vēstījusi, ka Revolut izpilddirektora Nikolaja Storonska tēvs ieņem vadošu amatu Krievijas valsts energokoncerna Gazprom pētniecības institūtā.

Centrālās bankas valdes loceklis arī aicinājis plašsaziņas līdzekļus neveicināt sabiedrībā neuzticēšanos Lietuvas finanšu sistēmai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas