Nedēļa Lietuvā. Prezidente piekrīt trīs ministru atbrīvošanai no amata

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) ar rīkojumu, kas parakstīts piektdien, 7.decembrī, ir pieņēmusi Lietuvas izglītības un zinātnes ministres Jurgitas Petrauskienes (Jurgita Petrauskienė), kultūras ministres Liānas Ruokītes-Jonsones (Liana Ruokytė-Jonsson) demisijas rakstus un vides ministra Ķēstuša Navicka (Kęstutis Navickas) atbrīvošanas rakstu.

Par lēmumu nomainīt valdības locekļus Lietuvas ministru prezidents Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) paziņoja pirmdien, 3.decembrī, norādot, ka joprojām tiem uzticas, tomēr ar ministru nomaiņu viņš vēlas dot jaunu grūdienu reformām, kas sāktas izglītības, kultūras un vides jomā.

Grasās paplašināt Krievijas «melno sarakstu»

Lietuva gatavojas pievienot savam «melnam sarakstam» ar Krievijas pilsoņiem, kuriem liegts iebraukt valstī, personas, kuras bijušas iesaistītas nesenajā Krievijas-Ukrainas kara epizodē, kur Krievija Kerčas jūras šaurumā vardarbīgi sagrāba trīs Ukrainas kuģus.

Lietuvas Ārlietu ministrija ceturtdien, 6.decembrī, pavēstījusi, ka «ieviesīs ierobežojošus pasākumus pret personām, kuras ir atbildīgas par agresijas aktu Kerčas jūras šaurumā un Melnajā jūrā». Saskaņā ar ministrijas paziņojumu tā ir vērsusies Lietuvas Migrācijas pārvaldē un vēlas ierobežojošos pasākumus vērst pret virkni personu, tostarp Krievijas militārās vadības pārstāvjiem.

«Tikos ar Putinu», paziņo eiroparlamentārietis Pakss

Lietuviešu eiroparlamentārietis un eksprezidents Rolands Pakss (Rolandas Paksas) ceturtdien, 6.decembrī, pavēstījis presei, ka dienu iepriekš ir ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un esot apspriedis iespējas mazināt politisko saspīlējumu Baltijas jūras reģionā.
«Es runāju par Lietuvu un Kaļiņingradu, jauniem sakariem starp Lietuvu un Kaļiņingradu, lai tajā Dieva dotajā zemītē būtu iespēja dzīvot. Mēs varētu sākt tās vietas atbruņošanu, lai šajā reģionā ienāktu stabilitāte, ienāktu ārvalstu bankas, tehnoloģiju parki un ekoloģiska ražošana(..),» tā ceturtdien žurnālistiem Viļņā pavēstīja Pakss.

Viņš pie viena ticies arī Krievijas Valsts Domes un Federācijas Padomes spīkeriem.

Valdība piekrīt ANO migrācijas pakta atbalstīšanai

Lietuvas valdība trešdien, 5.decembrī, devusi savu piekrišanu tam, lai Lietuva paustu savu atbalstu ANO migrācijas paktam, pret ko kritisku rezolūciju ir pieņēmusi Latvijas Saeima un kam nepievienoties solījusi Ungārija, Polija un Austrija.

ANO Vispasaules pakts par drošu, kontrolētu un likumīgu migrāciju valstīm nav jāparaksta, jo tas nav juridiski saistošs, tomēr valstis, kuras to atbalsta, ir aicinātas piedalīties migrācijai veltītā konferencē 10. un 11.decembrī Marokā.

Ceļ bērnu pabalstu no 30 līdz 50 eiro

Bērna pabalsts Lietuvā, sākot no 2019.gada, tiks paaugstināts no 30 līdz 50 eiro, tā ceturtdien, 6.decembrī, nolēmis Seims.

Lielāki bērnu pabalsti tiks maksāti ģimenēm, kurās ir bērni ar veselības traucējumiem, kā arī par bērniem daudzbērnu ģimenēs un trūcīgās ģimenēs. Lietuvas Sociālā nodrošinājuma un darba lietu ministrija aplēsusi, ka pabalstu celšanai kopumā būs vajadzīgi papildu 350,7 miljoni eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas