bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 14.12.2019 | Vārda dienas: Auseklis, Gaisma
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Prezidents apžēlo Krievijas spiegus, apstiprināts klimata rīcības plāns, izmeklē cilvēkkontrabandu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Gitans Nausēda, Lietuva, klimata pārmaiņas, Starptautiskais Valūtas fonds, cilvēkkontrabanda

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Aizvadītajā nedēļā svarīgākie notikumi Lietuvā bija prezidentāla apžēlošana Krievijas spiegiem, klimata pārmaiņu rīcības plāna apstiprināšana valdībā un 15 cilvēku aizturēšana uz aizdomu pamata par cilvēkkontrabandas tīklu.

Nausēdas žēlastība

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) aizvadītajā nedēļa devis apžēlošanu diviem Krievijas pilsoņiem, kuri Lietuvā izcieš cietumsodu par spiegošanu. Prezidenta solis pavēris ceļu ieslodzīto apmaiņai starp Krieviju un Lietuvu.

Nikolajs Filipčenko un Sergejs Moisejenko Lietuvā tika notiesāti 2017.gadā.

Par kopumā piecu spiegu apmaiņas veikšanu piektdien, 15.novembrī, pavēstījis Lietuvas Valsts drošības departaments un tā notikusi dienā, kad stājušies spēkā Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) parakstīti Krievijas pilsoņu apžēlošanas raksti, vēsta britu medijs BBC.

Nausēdas apžēlotie ir Nikolajs Filipčenko un Sergejs Moisejenko, kuri Lietuvā tika notiesāti 2017.gadā.

Maskava savukārt atbrīvojusi lietuviešus Jevgēniju Mataiti (Yevgeny Mataitis) un Aristīdu Tamošaiti (Aristidas Tamošaitis), kuri savukārt Krievijā notiesāti uz attiecīgi 13 un 12 gadiem cietumā.

Lietuvas Valsts Drošības departamenta vadītājs Darjus Jaunišks (Darius Jauniškis) arī pavēstījis, ka Krievija ir atbrīvojusi un ļāvusi Lietuvā no Kaļiņingradas nokļūt norvēģim Frodem Bergam (Frode Berg). Viņš ir pensionēts robežsargs, kurš atzinies, ka strādājis Norvēģijas militārā izlūkdienesta labā, bet noliedzis saistību ar spiegošanu.

SVF sāk vētīt Lietuvas ekonomiku

Lietuvas Banka pavēstījusi, ka piektdien, 15.novembrī, darbu valstī sākusi Starptautiskā Valūtas fonda delegācija. Tās locekļi pētīs Lietuvas vispārējo makroekonomisko situāciju, ekonomiskās attīstības tendences un finanšu sistēmas stāvokli. Finanšu organizācijas pārstāvji arī vērtēs valsts budžeta projektu 2020.gadam, sociālo politiku un Lietuvas banku resora fokusā esošo finanšu interneta pakalpojumu jomu.

Viļņā likvidē aviācijas bumbu

Lietuvas galvaspilsētas rajonā Žvērinā ceturtdien, 14.novembrī, atrasta un neitralizēta aviācijas bumba. Sprāgstvielu likvidēšanas speciālisti tās pašas dienas vakarā spējuši izņemt bumbas degli, kas bijis aktīvā pozīcijā un radījis apdraudējumu.

Bumba atrasta, veicot rakšanas darbus trīs metru dziļumā, vietā, kur nojaukta kāda ēka. Pēc spridzekļa atrašanas Žvērinas rajonā tika evakuēti māju iemītnieki, kāds lielveikals un tikušas norobežotas ielas.

Klimatu saudzēs, samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas

Lietuvas valdība trešdien, 13.novembrī, principiāli atbalstīja Nacionālā Enerģētikas un klimata plāna projektu, kur nosprausti valsts mērķi, kā samazināt klimatam kaitīgā gaisa piesārņojuma līmeni. Plāns ir arī nodots sabiedriskai apspriešanai. Dokumentā, kā trīs galvenie mērķi, kuri jāsasniedz līdz 2030.gadam, izvirzīti: siltumnīcefeka gāzu samazināšana par 40% (salīdzinot ar 2005.gada līmeni), energoefektivitātes palielināšana par vismaz 32,5% un atjaunojamās enerģijas īpatsvara palielināšana valstī līdz 32%.

Cilvēkkontrabandas izmeklēšanā aiztur 15 cilvēkus

Lietuvā un Spānijā uz aizdomu pamata par cilvēkkontrabandu aizturēti 15 cilvēki, tā trešdien, 13.novembrī, pavēstīja Lietuvas tiesībsargājošās iestādes. Kā norādīja Viļņas Apgabala Prokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas izmeklēšanas nodaļas vecākais prokurors Nerijs Puškorjus (Nerijus Puškorius) aizturētās personas tiek turētas aizdomās ne tikai par cilvēkkontrabandu, bet arī par citu noziedzīgu nodarījumu pastrādāšanu.


Pievienot komentāru

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!