bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 10.04.2020 | Vārda dienas: Anita, Anitra, Annika, Zīle
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Prezidents apžēlo Krievijas spiegus, apstiprināts klimata rīcības plāns, izmeklē cilvēkkontrabandu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Gitans Nausēda, Lietuva, klimata pārmaiņas, Starptautiskais Valūtas fonds, cilvēkkontrabanda

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Aizvadītajā nedēļā svarīgākie notikumi Lietuvā bija prezidentāla apžēlošana Krievijas spiegiem, klimata pārmaiņu rīcības plāna apstiprināšana valdībā un 15 cilvēku aizturēšana uz aizdomu pamata par cilvēkkontrabandas tīklu.

Nausēdas žēlastība

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) aizvadītajā nedēļa devis apžēlošanu diviem Krievijas pilsoņiem, kuri Lietuvā izcieš cietumsodu par spiegošanu. Prezidenta solis pavēris ceļu ieslodzīto apmaiņai starp Krieviju un Lietuvu.

Nikolajs Filipčenko un Sergejs Moisejenko Lietuvā tika notiesāti 2017.gadā.

Par kopumā piecu spiegu apmaiņas veikšanu piektdien, 15.novembrī, pavēstījis Lietuvas Valsts drošības departaments un tā notikusi dienā, kad stājušies spēkā Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) parakstīti Krievijas pilsoņu apžēlošanas raksti, vēsta britu medijs BBC.

Nausēdas apžēlotie ir Nikolajs Filipčenko un Sergejs Moisejenko, kuri Lietuvā tika notiesāti 2017.gadā.

Maskava savukārt atbrīvojusi lietuviešus Jevgēniju Mataiti (Yevgeny Mataitis) un Aristīdu Tamošaiti (Aristidas Tamošaitis), kuri savukārt Krievijā notiesāti uz attiecīgi 13 un 12 gadiem cietumā.

Lietuvas Valsts Drošības departamenta vadītājs Darjus Jaunišks (Darius Jauniškis) arī pavēstījis, ka Krievija ir atbrīvojusi un ļāvusi Lietuvā no Kaļiņingradas nokļūt norvēģim Frodem Bergam (Frode Berg). Viņš ir pensionēts robežsargs, kurš atzinies, ka strādājis Norvēģijas militārā izlūkdienesta labā, bet noliedzis saistību ar spiegošanu.

SVF sāk vētīt Lietuvas ekonomiku

Lietuvas Banka pavēstījusi, ka piektdien, 15.novembrī, darbu valstī sākusi Starptautiskā Valūtas fonda delegācija. Tās locekļi pētīs Lietuvas vispārējo makroekonomisko situāciju, ekonomiskās attīstības tendences un finanšu sistēmas stāvokli. Finanšu organizācijas pārstāvji arī vērtēs valsts budžeta projektu 2020.gadam, sociālo politiku un Lietuvas banku resora fokusā esošo finanšu interneta pakalpojumu jomu.

Viļņā likvidē aviācijas bumbu

Lietuvas galvaspilsētas rajonā Žvērinā ceturtdien, 14.novembrī, atrasta un neitralizēta aviācijas bumba. Sprāgstvielu likvidēšanas speciālisti tās pašas dienas vakarā spējuši izņemt bumbas degli, kas bijis aktīvā pozīcijā un radījis apdraudējumu.

Bumba atrasta, veicot rakšanas darbus trīs metru dziļumā, vietā, kur nojaukta kāda ēka. Pēc spridzekļa atrašanas Žvērinas rajonā tika evakuēti māju iemītnieki, kāds lielveikals un tikušas norobežotas ielas.

Klimatu saudzēs, samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas

Lietuvas valdība trešdien, 13.novembrī, principiāli atbalstīja Nacionālā Enerģētikas un klimata plāna projektu, kur nosprausti valsts mērķi, kā samazināt klimatam kaitīgā gaisa piesārņojuma līmeni. Plāns ir arī nodots sabiedriskai apspriešanai. Dokumentā, kā trīs galvenie mērķi, kuri jāsasniedz līdz 2030.gadam, izvirzīti: siltumnīcefeka gāzu samazināšana par 40% (salīdzinot ar 2005.gada līmeni), energoefektivitātes palielināšana par vismaz 32,5% un atjaunojamās enerģijas īpatsvara palielināšana valstī līdz 32%.

Cilvēkkontrabandas izmeklēšanā aiztur 15 cilvēkus

Lietuvā un Spānijā uz aizdomu pamata par cilvēkkontrabandu aizturēti 15 cilvēki, tā trešdien, 13.novembrī, pavēstīja Lietuvas tiesībsargājošās iestādes. Kā norādīja Viļņas Apgabala Prokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas izmeklēšanas nodaļas vecākais prokurors Nerijs Puškorjus (Nerijus Puškorius) aizturētās personas tiek turētas aizdomās ne tikai par cilvēkkontrabandu, bet arī par citu noziedzīgu nodarījumu pastrādāšanu.


Pievienot komentāru

Vecāku pabalsta izmaksai COVID-19 krīzes laikā LM piešķir 6,3 miljonus eiro

Sakarā ar grozījumiem likumā, kas paredz turpināt nodrošināt vecāku pabalsta izmaksu tiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš būs beidzies ārkārtas situācijas laikā.

Centralizētais eksāmens svešvalodās maijā nenotiks. Apsver jūniju

Ja ir zināms eksāmenu kārtotāju skaits konkrētajā iestādē un ja ir ievērota prasība «divi un divi», tad eksāmenus sarīkot neesot problēma.

Viļņa sāk ņemt analīzes visiem medicīnas darbiniekiem

Viļņas pilsētas pašvaldība ceturtdien, 9.aprīlī, paziņojusi, ka sāks pārbaudīt visus medicīnas darbiniekus pret COVID-19 infekcijas klātbūtni organismā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ārkārtējās situācijas laikā auto īpašnieks varēs pārtraukt OCTA polises darbību

Auto īpašnieks varēs pārtraukt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises darbību, ja auto netiek izmantots.

Latvijā cūkgaļas vidējā cena mēneša laikā samazinājusies par 5,7%

Cūkgaļas vidējā cena Latvijā šogad februārī bija par 5,7% zemāka nekā pirms mēnesi, savukārt gada laikā tā pakāpusies par 45,3%.

Valdība atbalsta ideju palīdzēt krīzē cietušām pašvaldību kapitālsabiedrībām

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja krīzes skartās kapitālsabiedrības apgrozījums būs samazinājies ne mazāk kā par 50% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu.

Baznīcai ir jāpielāgojas situācijai tāpat kā citiem, vērtē igauņu arhibīskaps

Lieldienām Igaunijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir izsūtījusi draudzēm norādes, kā sarīkot dievkalpojumus mājās. Šāds risinājums atbilst arhibīskapa Urmasa Vīlmas (Urmas Viilma) uzskatam, ka baznīcai ir jāpielāgojas ārkārtas situācijai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plāno pārcelt uz 29.augustu

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plānots pārcelt uz 29.augustu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izskatīšanai valdībā iesniegtie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā.

Ziemeļu Investīciju banka aizdevusi Latvijai 500 miljonus eiro COVID-19 seku likvidēšanai

Ar aizdevumu paredzēts finansēt valdības papildu izdevumus koronavīrusa COVID-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai.

ES Tiesa: Polijai ir jāatceļ tiesnešu disciplīnas palāta

ES Tiesa ir aicinājusi Poliju apturēt Polijas Augstākās tiesas Disciplinārās palātas darbību un nodalīt to no parlamenta un valdības ietekmes, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Par spīti pierādījumiem KNAB joprojām nesaskata korupciju Ventspils domē

Par sabiedriskajiem līdzekļiem tiek īstenota Aivara Lemberga propagandas kampaņa arī pēc ASV sankciju piemērošanas, kas apliecina, ka sankcijas Ventspils pilsētas dome neievēro un tās tiek rupji ignorētas.

SPRK izsaka brīdinājumu Conexus par sertificēšanās prasību neizpildi termiņā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izteikusi brīdinājumu Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram AS Conexus Baltic Grid.

ASV prezidenta vēlēšanās gaidāma cīņa starp Baidenu un Trampu

ASV no cīņas par Demokrātiskās partijas prezidenta amata nomināciju ir izstājies Bērnijs Sanderss. Viņš ir piekāpies kandidāta Džo Baidena priekšā, kurš atlicis vienīgais sāncensis iepretim republikāņu prezidentam Donaldam Trampam.

COVID-19 inficēšanās gadījumi Baltijā. Latvijā – 589, Lietuvā – 955, Igaunijā – 1 207

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Rīgas administratori COVID-19 seku likvidēšanai rezervē 13,87 miljonus eiro

Pieņemot pilsētas 2020.gada budžetu, Rīgas pagaidu administratori palielinājuši Rīgas rezerves fonda apjomu līdz 13,87 miljoniem eiro.

Volstrītā akciju cenas kāpj pēc jaunām ziņām par COVID-19, Eiropā tās pārsvarā krītas

Volstrītā trešdien, 8.aprīlī, akciju cenas pieaugušas pēc jauniem datiem, ka koronavīrusa pandēmija var būt sasniegusi virsotni Ņujorkā un citos karstajos punktos, bet Eiropas akciju cenas pārsvarā kritās.

Pasaulē ar COVID-19 saslimušo skaits pārsniedz 1,5 miljonus

Pasaulē jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaits ir pārsniedzis 1,5 miljonus, bet atveseļojušies ir 329 tūkstoši cilvēku. Lielākā mirstība no slimības ir Itālijā, bet lielākais saslimušo skaits ir ASV, ziņo vācu raidorganizācija DW un ASV Džona Hopkinsa Universitāte.

Atgādinājums: Lieldienu brīvdienās nekādas ciemošanās

Svinības vai ciemošanās pie radiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!