Nedēļa Lietuvā. Prezidents noraida vēlēšanu likumu, armijai 11 misijas ārzemēs, būvēs nacionālo stadionu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija prezidenta atteikšanās parakstīt vēlēšanu grozījumu likumprojektu, militārpersonām gaidāmās 11 misijas ārzemēs, kā arī iestāžu atļaujas parakstīt līgumus par nacionālā stadiona būvniecību un dzelzceļa elektrifikāciju.

Atļauj parakstīt dzelzceļa elektrifikācijas līgumu par 363 milj. eiro

Lietuvas satiksmes ministrs Jaroslavs Narkevičs (Jaroslav Narkevič) otrdien, 19.decembrī, paziņoja, ka devis piekrišanu valsts dzelzceļa uzņēmumam Lietuvos Geležinkeliai parakstīt līgumu 363 miljonu eiro vērtībā par Viļņas dzelzceļa mezgla un Kaišadores-Klaipēdas dzelzceļa līnijas elektrifikāciju. Līguma otra puse būs Spānijas uzņēmums Elecnor.

Nausēda nodod vēlēšanu likumu otrreizējai caurskatīšanai

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) ceturtdien, 19.decembrī, atteicies parakstīt likumprojektu par Seima vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu. Tajā paredzēts triju procentu slieksnis politiskajām partijām un piecu procentu slieksnis partiju apvienībām.

Koalīcijas politiskie spēki Zemnieku un zaļo savienība un Sociāldemokrātiskā Darba partija uz to reaģējuši, norādot, ka koalīcijai pietiek balsu, lai attiecībā uz šo likumprojektu noraidītu prezidenta veto.

Militārpersonām atļauj doties 11 ārvalstu misijās

Lietuvas parlaments ceturtdien, 19.decembrī, devis savu piekrišanu tam, lai valsts militārpersonas nākamo divu gadu laikā piedalītos 11 ārvalstu misijās. Paredzēts, ka karavīri piedalīsies NATO vadītā atbalsta operācijā Afganistānā (līdz 60 militārpersonām), NATO operācijā Kosovā (līdz piecām militārpersonām), militārās apmācības operācijā Irākā (līdz 11), kā arī Eiropas Savienības militārajā operācijā «Sofija» (līdz 20), pirātisma apkarošanas militārajā operācijā «Atalanta» (līdz 30), bloka militārās apmācības misijā Mali (līdz 11) un Centrālāfrikas Republikā (līdz 11).

Viļņa noraida prokremlisku koncertu

Viļņas pašvaldība aizvadītajā nedēļā noraidījusi ieceri galvaspilsētas rātslaukumā sarīkot koncertu, jo tā organizatori no Igaunijas ir saistīti ar Krieviju, tā paziņojis Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius). Pašvaldības galva skaidrojis, ka viņš saņēmis piedāvājumu lietuviešu valodā no uzņēmuma Artmusic, kas ir reģistrēts Igaunijā. Ticis piedāvāts rātslaukumā 2020.gada maijā rīkot bezmaksas koncertu ar nosaukumu «Vienotības dziesmas». Koncerta oficiālajā tīmekļa vietnē http://unitysongs.moscow/ ir redzami Maskavas pašvaldības un Krievijas Ārlietu ministrijas logotipi, uzsvēris Šimašus.

«Zaļā gaisma» nacionālā stadiona būvniecībai Viļņā

Trešdien, 18.decembrī, Viļņas pašvaldība devusi savu piekrišanu 156 miljonus eiro vērta līguma parakstīšanai par nacionālas nozīmes stadiona būvniecību un darbību galvaspilsētā. Līgums tiks slēgts ar būvniekiem Axis Industries un investoru BaltCap. Līgums paredz, ka objektu projektēs britu un lietuviešu arhitekti ar mērķi radīt stadionu, kas atbilstu Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) standartiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas