Nedēļa Lietuvā. Prokuroru redzeslokā mēslojuma tirgotāji un Krievija

Lietuvas prokurori aizvadītajā nedēļā pavēstījuši, ka izskata iespēju uzsākt pirmstiesas izmeklēšanu pret desmit uzņēmumiem, kuri pērk lauksaimniecības mēslojumu no Krievijas uzņēmuma Minudobreniya, kas, iespējams, pārkāpj sankcijas, ko Eiropas Savienība noteikusi konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un pilsoņiem.

Ieskatīties šajā lietā Tiesībsargājošās iestādes novembrī aicinājis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), norādot uz Minudobreniya produkcijas nonākšanu pie uzņēmumu grupas Agrokoncernas, kas savukārt pieder Lietuvā valdošās partijas Zemnieku un zaļo savienības līderim Ramūnam Karbauskam (Ramūnas Karbauskis). Agrokoncernas šonedēļ nosūtījusi vēstuli valdības vadītājam un prezidentei izvērtēt Linkeviča rīcību, jo Agrokoncernas neesot vienīgais Lietuvas uzņēmums, kas iepērk produkciju no Minudobreniya.

Viļņā rīko Nacionālās Lūgšanas brokastis

Lietuvas Ārlietu ministrija piektdien, 14.decembrī, Viļņā rīkojusi tradicionālās Nacionālās Lūgšanu brokastis, ko vadījis Viļņas arhibīskaps Gintars Grušs (Gintaras Grušas). Kā runātāji pasākumā piedalījušies Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius), Krievijas politiķis un Borisa Ņemcova Brīvības fonda valdes priekšsēdētājs Vladimirs Kara-Murza, lietuviešu dzejnieks Toms Venclova (Tomas Venclova) un citi.

Nacionālās Lūgšanu brokastis notikušas jau 18.reizi, un tajās parasti piedalīties tiek aicināti reliģisko kopienu pārstāvji, politiķi, uzņēmēji un sabiedrībā pazīstami ļaudis.

Premjeram grūti atrast jaunu izglītības ministru

Pēc tam, kad skolotāju streika iespaidā darbs valdībā uzteikts Lietuvas izglītības un zinātnes ministrei, premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) atzinis, ka viņam ir grūtības atrast viņai aizstājēju.

Premjers solījis pirmssvētku nedēļā nosaukt kandidātus kultūras un vides ministru amatiem, jo arī tie decembrī tikuši atlaisti, bet kandidāta uz izglītības un zinātnes nozares vadīšanu Skvernelim pagaidām neesot.

Tiesa: Uzņēmums drīkst vērsties pret drošības dienestu

Lietuvas Augstākā tiesa trešdien, 12.decembrī, kasācijas instancē atzinusi uzņēmumu grupas MG Baltic tiesības vērsties tiesā pret Lietuvas Valsts Drošības departamentu saistībā ar iestādes publiskiem paziņojumiem par MG Baltic.

Tiesnešu kolēģija savā nolēmumā likusi Viļņas Apgabaltiesai pārskatīt tās lēmumu atteikties pieņemt izskatīšanai uzņēmumu grupas prasību, kur tā prasījusi, lai Valsts Drošības departaments atsauktu, MG Baltic ieskatā, nepatiesu un reputācijai kaitējošu informāciju, ko iestādes pārstāvji pauduši Seima deputātiem.

Viļņas mērs vēršas pie drošībniekiem par Maskavas Namu

Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) aizvadītajā nedēļā lūdzis Lietuvas Valsts Drošības departamentu sniegt savu atzinumu, vai iecere Lietuvas galvaspilsētā celt Maskavas kultūras un uzņēmējdarbības centru Maskavas Nams, neapdraud valsts drošību.

Maskavas pusei atļauja celt šādu namu piešķirta jau 2008.gadā, taču ēka nav uzbūvēta un atļauja tika atcelta 2016.gadā. Nu Viļņas domē iesniegti jauni priekšlikumi ar mērķi īstenot vērienīgo projektu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas