Nedēļa Lietuvā. Rosina referendumu par Seima deputātu skaita samazināšanu

Lietuvā valdošās Zemnieku un zaļo savienības biedri vāks parakstus, lai sarīkotu referendumu par Seima deputātu skaita samazināšanu no esošās 141 likumdevēja vietas uz 121.

Ceturtdien, 10.janvārī, Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija reģistrējusi iniciatīvas grupu, kas turpmāko sešu mēnešu laikā centīsies savākt vismaz 300 000 balsstiesīgo iedzīvotāju parakstus, lai varētu sarīkot referendumu, ar ko grozīt Lietuvas Konstitūciju. Zemnieku un zaļo savienība uzskata, kad 1992.gadā tika pieņemts Lietuvas pamatlikums, nostiprinot pašreizējo deputātu skaitu, valstī dzīvoja 3,7 miljoni iedzīvotāju. Deputātu skaits būtu jāsamazina, jo šobrīd Lietuvā dzīvo 2,8 miljoni cilvēku, tā uzskata zemnieki-zaļie.

Lietuva uzņem Sniega tikšanos par drošības politiku

Lietuvā aizvadītajā nedēļā sapulcējās liels skaits drošības politikas speciālistu, lai ikgadējās Sniega tikšanās laikā apspriestu aizsardzības problēmas, ar kādām pašlaik saskaras Eiropa un Amerikas Savienotās Valstis.

Diskutēt konferenču zālē Traķos saradās vairāk nekā simts augsta ranga diplomātu, parlamentāriešu, ekspertu no analītiskiem un pētniecības centriem no kopumā 15 valstīm, kā arī tādām organizācijām kā NATO un Eiropas Savienība.

Sagatavo jauniesaucamo sarakstu

Lietuvas Aizsardzības ministrija ceturtdien, 10.janvārī, sagatavoja jauniesaucamo sarakstu 2019.gada iesaukumam bruņotajos spēkos. Apjomīgajā sarakstā, ko automātiski izveido īpaša datorprogramma, iekļauts 31 000 tūkstotis vīriešu, kuri pašlaik ir vecumā no 19 līdz 26 gadiem. Uz deviņus mēnešus ilgu militāro dienestu no tiem tiks iesaukti tikai ap 3 830 jaunieši.

Finanšu noziegumu iestādē bažas par britu uzņēmumu Revolut

Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta sniegta informācija par Lietuvā nesen ienākušo britu finanšu jaunuzņēmumu ir radījusi bažas, tā aizvadītajā nedēļā norādījis Seima Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs.

Ar iesniegumu pie finanšu noziegumu izmeklētājiem vērsās parlamentārietis Stasis Jakeliūns (.Stasys Jakeliūnas) īsi pēc tam, kad Lietuvas Banka uzņēmumam bija piešķīrusi specializēta finanšu pakalpojumu sniedzēja licenci, kas uzņēmumam pēc britu aiziešanas no bloka ļaus strādāt visā ES.

Izvēlas izglītības ministru

Mēnesi pēc tam, kad pedagogu streika iespaidā Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) palūdza iepriekšējai ministrei atstāt izglītības un zinātnes ministres amatu, premjers ir atradis jaunu kandidātu, kurš nominēts apstiprināšanai Seimā.

Amata kandidāts ir 62 gadus vecais Aļģirds Monkevičš (Algirdas Monkevičius) līdzšinējais Mikolas Romera Universitātes rektors.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas