Nedēļa Lietuvā. Saskaņo atļaujas eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju

Lietuvas un Alžīrijas atbildīgie dienesti ir noslēdzošajā posmā sarunās par atļauju Lietuvai eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju.

Kā vēsta Lietuvos Zinios, Lietuvas Valsts Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Mants Staškevičs (Mantas Staškevičius) norādījis, ka sarunas par gaļas eksporta atļaujām amatpersonas risina arī ar citām arābu valstīm, proti, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Saūda Arābiju, Maroku, Omānu, Kataru un Tunisiju.

Apspriež drošības situāciju ar Vāciju

Lietuvas Prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā tikusies ar Vācijas ārlietu ministru, Franku Valteru Šeteinmeieru (Frank-Walter Steinmeier). Tikšanās reizē pārrunāta gatavošanās NATO galotņu sanāksmei Varšavā un drošības situācija Ukrainā.

Kļuvis zināms, ka Lietuvā rotācijas kārtībā šogad ieradīsies kopumā 600 vācu karavīru, turpināsies arī sadarbība militāro mācību jomā.

Apvienoties gatavojas divas lielas universitātes

Ceļā uz apvienošanos ir Viļņā strādājošā Lietuvas Izglītības Zinātņu Universitāte un Kauņas Vītauta Lielā Universitāte. Plānots, ka apvienošanās varētu notikt līdz 2019.gadam.

Pirms sākt apvienošanās procesu, augstākās izglītības iestādēm gan vēl jāsaņem Seima piekrišana.

Centrālā banka vaino laikrakstu neslavas celšanā

Lietuvas Banka lūgusi ģenerālprokuratūru izmeklēt iespējamu neslavas celšanu no laikraksta Lietuvos Rytas puses.
Maija sākumā laikraksts apgalvoja, ka bankas Uzraudzības dienesta direktors Vītauts Valvonis (Vytautas Valvonis) esot iesaistīts naudas izspiešanas shēmā, un publicēja informāciju, ko pasniedza kā noklausītas amatpersonas tālruņa sarunas.

Lietuvas Banka noliegusi, ka publicētais sarunu saturs būtu patiess.

Pircējus pārsteidz zemeņu cenas

Lietuvas tirgū pircējus nepatīkami pārsteigušas zemeņu cenas. Piemēram, Klaipēdas tirgū kilograms Lietuvā audzētu zemeņu tiek pārdots par deviņiem eiro kilogramā.

Ref: 020/111.111.103.3571

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas