Nedēļa Lietuvā. Seims dod cerību uz mūžu notiesātajiem

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.martā, pieņēma likumu grozījumus, kas cilvēkiem, kuri izcieš mūža ieslodzījumu, dod cerību, ka tie varētu ar laiku tikt atbrīvoti.

Grozījumi ļaus šādiem ieslodzītajiem pēc vismaz 20 gadiem cietumā lūgt tiesai pārskatīt soda mēru, kas tiem piespriests. Seima deputāti grozījumus pieņēmuši pēc tam, kad Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzina, ka Lietuva pārkāpj uz mūžu ieslodzīto tiesības saglabāt cerības uz atbrīvošanu. Lietuvas brīvības atņemšanas iestādēs mūža ieslodzījumu pašlaik izcieš vairāk nekā 100 cilvēki.

Maxima Grupė nodod Spānijas veikalu ķēdes pārvaldību citam lietuviešu uzņēmumam

Baltijā lielākā mazumtirdzniecības veikalu grupa Maxima Grupė aizvadītajā nedēļā nodevusi grožus pār Spānijā strādājošo veikalu ķēdi Supersol lietuviešu kapitāla uzņēmumam Carson Sarl.

Supersol Spānijā ir 196 mazumtirdzniecības veikali. Carson Sarl ir Luksemburgā reģistrēts uzņēmums, kas netieši pieder Nerijam Numavičum (Nerijus Numavičius). Viņš ir Lietuvā vadošās uzņēmumu grupas Vilniaus prekyba īpašnieks.

Finanšu ministrija samazina Lietuvas IKP izaugsmes prognozi

Lietuvas Finanšu ministrija ceturtdien, 21.martā, publicējusi labotu Lietuvas iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi 2019.gadam. Ministrijas ekonomisti šobrīd sagaida, ka valsts ekonomika šogad pieaugs par 2,6%, nevis par 2,8%, kā prognozēts iepriekš.

Paredzot pieticīgāku tautsaimniecības augšupeju, arī prognoze 2020. un 2021.gadam tikusi samazināta attiecīgi no 2,5% uz 2,4% 2020.gadā un no 2,5% uz 2,3% 2021.gadā.

Neļauj atslepenot neslēpto VDK aģentu vārdus

Lietuvas Seima Nacionālās Drošības un aizsardzības komisija aizvadītajā nedēļā noraidījusi centienus padarīt publiski pieejamus to cilvēku vārdus, kuri ir paši atzinušies, ka Padomju Savienības gados tie sadarbojušies ar represīvo iestādi Valsts Drošības komisiju.

Šādu priekšlikumu bija iesniegusi Lietuvas poļu vēlēšanu akcijas – Kristīgo ģimeņu apvienības Seima frakcija. Komisija priekšlikumu noraidījusi trešdien, 20.martā, un tās vērtējumam piekritis arī Lietuvas Genocīda un pretošanās pētījumu centrs, atgādinot, ka atjaunotā Lietuva savulaik šiem cilvēkiem apmaiņā pret atzīšanos ir solījusi glabāt viņu noslēpumu par kādreizējo strādāšanu VDK.

Zemo cenu lidojumi no Viļņas uz Vīni

Regulārus lidojumus maršrutā Viļņa-Vīne, Austrija grasās nodrošināt Austrijas zemo cenu lidsabiedrība Laudamotion, tā trešdien, 20.martā, pavēstījusi Lietuvas lidostu pārvalde Lietuvos Oro Uostai.

Lidojumus šajā maršrutā Laudamotion plāno sākt 28.oktobrī, nodrošinot trīs lidojumus nedēļā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas