Nedēļa Lietuvā. Seims ierobežo elektroenerģijas importu no Baltkrievijas

Topošā Astravjecas atomelektrostacija

Lietuvas parlaments aizvadītajā nedēļā ar likumu noteicis ierobežojumus elektroenerģijas importam no Lietuvas pierobežā topošās Astravjecas atomelektrostacijas un citām nedrošām kodolspēkstacijām trešajās valstīs.

Seims ar 87 balsīm «par», un vienam deputātam atturoties, pieņēmis Likumu par vajadzīgiem drošības pasākumiem pret apdraudējumu, ko rada nedrošas trešo valstu atomelektrostacijas. Lietuvas enerģētikas ministrs Žigimants Vaičiūns (Žygimantas Vaičiūnas) iepriekš izteicies, ka Astravjecas AES Baltkrievijā un Kaļiņingradas kodolspēkstacijas projekts, kas pašlaik ir apturēts, apdraud Lietuvu un pārkāpj starptautisko Konvenciju par kodoldrošību.

Liberālās kustības darbība finansēta pretlikumīgi

Lietuvas ģenerālprokurors Ēvalds Pašilis (Evaldas Pašilis) otrdien, 18.aprīlī, pavēstījis, ka parlamentārietis Gintars Steponavičs (Gintaras Steponavičius) no partijas Lietuvas Liberālā kustība ir ticies ar starptautiskās tirdzniecības uzņēmumu grupas MG Baltic viceprezidentu Raimondu Kurliansku (Raimondas Kurlianskis), lai apspriestu nelikumīgu viņa partijas finansēšanu.

Deputāts Steponavičs, saskaņā ar ģenerālprokurora pausto, arī balsojis par tiesību normām, kas bijušas uzņēmumu grupas interesēs.

Policija izmeklēs ielaušanos ziņu aģentūras datorsistēmā

Lietuvas Kriminālpolicija uzsākusi pirmstiesas izmeklēšanu saistībā ar iespējamu ielaušanos igauņu ziņu aģentūras BNS Viļņas biroja datorsistēmā un nepatiesu ziņu publicēšanu.

Ziņu aģentūra vērsusies Kriminālpolicijā, norādot, ka tās sistēmā trešdien, 21.aprīlī, publicēts nepatiesus notikumus atspoguļojošs raksts lietuviešu un krievu valodā ar nosaukumu «Sīrijas atbalss Latvijā: ASV karavīri indēti ar iprītu».

Viļņā sāk būvēt Modernās mākslas centru

Viļņā trešdien, 19.aprīlī, vietā, kur nojaukts Padomju laika kinoteātris «Lietuva», sākti būvdarbi, lai uzceltu Modernās mākslas centru. Projekta iniciators, mecenāts Viktors Butkus (Viktoras Butkus) solījis valstij vai pilsētai par centra izveidi tad, kad tas tiks atvērts, ziedot 15 miljonus eiro.

Lietuvā politiskās ētikas uzraugs aizrāda līderiem

Lietuvas Oficiālā ētikas komisija šonedēļ vērsusi uzmanību uz «nesmukumiem» divu parlamentā pārstāvēto partiju līderu darbībā.

Politiskās ētikas uzraugs secinājis, ka Lietuvā valdošās Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūns Karbausks (Ramūnas Karbauskis) pārkāpis Likumu par privāto un valsts interešu nodalīšanu civildienestā, jo nav laikus deklarējis naudas pārskaitījumus un uzņēmējdarbības darījumus.

Atklāts, piemēram, ka Karbausks aizmirsis amatpersonas deklarācijā norādīt aizņēmumu no kādas Spānijas bankas 770 000 eiro vērtībā.

Tikmēr bijušais Lietuvas premjerministrs Andrjus Kubiļus (Andrius Kubilius) no partijas Tēvijas savienība – Lietuvas Kristīgie demokrāti kritizēts par to, ka pārāk vēlu deklarējis Nissan markas automašīnu, ko noīrējis, turklāt šo pakalpojumu viņam sniedzis uzņēmums, kas savulaik ziedojis Tēvijas savienībai – Lietuvas Kristīgiem demokrātiem.

Ref: 111.111.103.4515

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas