Nedēļa Lietuvā. Seims tiecas paplašināt iespējas saņemt dubultpilsonību

Lietuvas parlamentārieši aizvadītajā nedēļā pavēstījuši, ka izstrādā jaunu likuma grozījumu projektu, kas paredz Lietuvas pilsoņiem iespējas saņemt dubultpilsonību tad, ja tie iegūst citas Eiropas Savienības vai NATO dalībvalsts pilsonību.

Grozījumus pieteikuši opozīcijā strādājošās Tēvzemes savienības — Lietuvas kristīgo demokrātu frakcijas deputāti, un tiem atbalstu solījušas arī pārējās Seima frakcijas. Grozījumi paredz, ka Lietuvas pilsoņi, kuri izbraukuši no valsts pēc 1990.gada 11.marta un ieguvuši citas ES vai NATO dalībvalsts pilsonību, var saglabāt savu Lietuvas pilsonību.

Lietuva pievienojas ES Tiesas prasībai par Nord Stream

Lietuva pagājušajā nedēļā pievienojusies Polijas valdības prasībai Eiropas Savienības Tiesā pret Eiropas Komisijas lēmumu atļaut Krievijas gāzes koncernam Gazprom palielināt dabasgāzes piegāžu jaudu gāzes cauruļvada Nord Stream atzarā uz Vāciju. Lietuvas valdība norādījusi, ka šāda Briseles rīcība var palielināt dalībvalstu atkarību no Krievijas gāzes un kaitēt situācijai Ukrainā.

Krievijas telekanālam RTR Planeta atkal draud sankcijas

Vien mēnesi pēc tam, kad Lietuvā beidzies RTR Planeta translācijas ierobežojuma periods, valsts mediju uzraugs saņēmis sūdzības, ka šajā Krievijas telekanālā izskanējusi musināšana uz karu.

Kā pavēstījusi Lietuvas Radio un televīzijas komisija, sūdzībā minēts, ka sarunu pārraidē Duel 16.martā Krievijas parlamenta deputāts Vladimirs Žirinovskis noliedzis, ka bijušās Padomju republikas būtu tiesīgas uz neatkarību, un solījis ar spēku atjaunot 1991.gadā sabrukušās Padomju Sociālistisko Republiku Savienības robežas.

Zviedru uzņēmums par 29 miljoniem eiro pārpērk biroju centru

Zviedrijas investīciju uzņēmums East Capital Explorer, kam Viļņā jau pieder biroju centrs 3 Burės, paziņojis, ka par 29 miljoniem eiro galvaspilsētā iegādāsies vērienīgo biroju centru Vertas, kur strādā tādi uzņēmumi kā Delfi, Citco, Handelsbanken un arī Eiropas Sociālā fonda aģentūra.

Viļņā apstiprina 150 jaunu autobusu iegādi par 40 miljoniem eiro

Viļņas pašvaldība aizvadītajā nedēļā apstiprinājusi 150 jaunu pasažieru autobusu iegādi par vairāk nekā 40 miljoniem eiro. Iecere paredz pirkt vides prasībām atbilstošus autobusus un par tiem norēķināties astoņu gadu laikā.

Ref: 020/111.111.103.4882

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas