Nedēļa Lietuvā. Simpsoni tomēr pieaugušo multene, secina mediju uzraugs

Lietuvas Radio un televīzijas padome (LRTP) aizvadītajā nedēļā secinājusi, ka populārais multfilmu seriāls The Simpsons, kas telekalnālā TV3 redzams pievakarē, var atstāt kaitīgu iespaidu uz bērniem un tādēļ būtu jātranslē vēlāk vakarā.

Mediju satura uzraudzības iestāde amerikāņu multfilmā ievērojusi ainas, kur varoņi lieto alkoholu, labvēlīgā gaismā tiek atainotas poligāmas attiecības un varoņi apspriež dzimuattiecību tēmas. Tā nākusi pie slēdziena, ka šāds saturs var nelabvēlīgi iespaidot nepilngadīgus televīzijas skatītājus. LRTP ir secinājusi, ka, ja multfilma tiek rādīta televīzijā, ta būtu jātranslē pēc 21.00 vakarā. Iestāde arī lūgusi TV3 vadībai sniegt paskaidrojumus.

Atbalsta Viļņas universitāšu apvienošanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 20.decembrī, ar lielu balsu pārsvaru atbalstījis ieceri augtākās izglītības nozarē apvienot Mikolas Romera Universitāti un Viļņas Ģedimina Tehnisko Universitāti.

Šis ir jau kārtējais parlamenta lēmums par augstākās izglītības iestāžu apvienošanu. Tā iepriekš Seimā nobalsots par Aleksandra Stulginska Universitātes un Lietuvas Izglītības zinātņu universitāti, savukārt decembra sākumā likumdevēji atbalstījuši priekšlikumu sapludināt vienā Šauļu Universitāti un Viļņas Universitāti.

Ieguldījumus Baltkrievijā skaidro ar Lukašenko-Grībauskaites draudzību

Lietuviešu lauksaimniecības uzņēmumu grupai Agrokoncernas kaimiņvalstī Baltkrievijā bijusi mēslojuma rūpnīca, kas tai daļēji piederējusi no 2008. līdz 2017.gadam, tā aizvadītajā nedēļā vēstīja Lietuvas Radio un televīzija.

Agrokoncernas lietuviešu žurnālistiem ir sevišķi interesanta, jo uzņēmumu grupa pieder Lietuvā valdošās partijas, Zemnieku un zaļo savienības līderim Ramūnam Karbauskam (Ramūnas Karbauskis). Zīmīgs bijis viņa komentārs par šo žurnālistu atklājumu. Karbausks skaidrojis, ka iegādāties 50% daļu no Brestas apgabalā strādājošās rūpnīcas Xoll Kemikal, Agrokoncernas pamudinājusi draudzība starp Daļu Grībauskaiti (Dalia Grybauskaitė) un Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Vienīgi ir interesanti, ka rūpnīcas daļas iegādātas 2008.gada, tātad gadu pirms pašreizējās Lietuvas prezidentes stāšanās amatā.

Žel, ka neizdevās apturēt Baltkrievijas AES

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevicius) paudis nožēlu, ka ar starptautiskiem centieniem nav izdevies apturēt Astravjecas atomelektrostacijas būvniecību. Tā notiek Baltkrievijā vien 50 kilometru attālumā no Viļņas.

Lai arī runāts ar līdzīgi domājošiem kaimiņiem ir daudz, Lietuvas ārlietu ministrs atzinis, ka nav izdevies kaimiņvalstis pārliecināt, lai tās nepērk elektrību no Astravjecas AES, kas negribīgi pakļaujas starptautiskiem drošības standartiem. Astravjecas AES elektrību sāks ražot 2019.gada beigās.

Ministrs ar valodas dāvanām

Lietuvas kultūras ministra amatā otrdien, 18.decembrī, prezidente Grībauskaite apstiprinājusi dzejnieku un literatūrzinātnieku Mindaugu Kvietkausku (Mindaugas Kvietkauskas).

42 gadus vecais Kvietkausks iepriekš ir desmit gadus vadījis Lietuvas Literatūras un folkloras institūtu un amatam izvēlēts pēc tam, kad premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) negaidīti atlaidis trīs savus ministrus, tostarp kultūras nozares politisko vadītāju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas