bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 21.11.2019 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Slēdz simtgadīgu cietumu, trīs pazūd jūrā, slepus sterilizēta sieviete uzvar tiesā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pagājušajā nedēļā Lietuvā slēgts vēsturisks Viļņas cietums, bet Baltijas jūrā divos nelaimes gadījumos pazuduši trīs cilvēki. Tikmēr tiesā uzvarējusi sieviete, kura dzemdībās tikusi patvaļīgi sterilizēta, viņai nezinot.

Ārkārtējs sausums un lūgums Minskai pēc ūdens

Lietuva pagājušajā nedēļā valstī izsludinājusi ārkārtas stāvokli saistībā ar postošu sausumu, ko jūnijā radījusi svelme un nokrišņu trūkums.

Bez tam satraukts par zemu ūdens līmeni Neres upē, kas valstī ietek no Baltkrievijas un tek cauri lielākajām pilsētām, Viļņai un Kauņai, Lietuvas vides ministrs Ķēstutis Mažeika (Kęstutis Mažeika) vērsies pie kaimiņvalsts. Viņš Minskai lūdzis palielināt ūdens caurplūdi Baltkrievijas ūdenskrātuvēs, kas uzceltas Neres augštecē.

Slēdz Lukišķu cietumu Viļņas sirdī

Lietuvas galvaspilsētas centrā otrdien, 2.jūlijā, oficiāli slēgts vēl Krievijas Impērijas laikos celtais Lukišķu cietums. Tas atrodas netālu no parlamenta Seima, Lietuvas Augstākās tiesas, Nacionālās Bibliotēkas un Lietuvas Ārlietu ministrijas ēkām.

Pirmdien, 2.jūlijā, prom no 20.gadsimta sākumā celtā ieslodzījuma kompleksa pārvietoti pēdējie iemītnieki. Vēl 2019.gada sākumā tajā tika turēti ap 700 ieslodzītie. Nu cietums ir nodots valsts uzņēmuma Turto Bankas (Īpašumu banka) rokās un drīzumā tiks lemts par iespēju tā ēkas pārdot.

Divos nelaimes gadījumos jūrā pazūd cilvēki

Vēlu otrdienas, 2.jūlija, vakarā noticis nelaimes gadījums prāmja reisā Baltijas jūrā starp Lietuvu un Zviedriju. Ceļā no Zviedrijas uz Klaipēdu jūrā iekrituši divi lietuviešu pasažieri. Par notikušo paziņojis prāmju pasažieru pārvadājuma uzņēmuma DFDS Seaways pārstāvis. Turpinās pasažieru meklēšanas darbi.

Baltijas jūras Kuršu joma viļņos savukārt bez vēsts pazudis Lietuvas Jūras Muzeja eksponāta, senas zvejas laivas atdarinājuma, kapteinis. Zvejas laiva iekļuvusi vētrā, kas jomā sacēlusi augstus viļņus.

ES Tiesa: Lietuva drīkstēja ierobežot Krievijas TV translāciju

Lietuva nav pārkāpusi Eiropas Savienības tiesību aktus, kad noteikusi translācijas ierobežojumus Krievijas televīzijas kanālam par naidu kurinoša satura pārraidīšanu, tā ceturtdien, 4.jūlijā, atzinusi Eiropas Savienības Tiesa.

Lietā ir runa par notikumiem 2016.gadā, kad Lietuvas Radio un televīzijas komisija, secināja, ka Krievijas televīzijas kanāls izplatījis nepatiesu informāciju par lietuviešu un latviešu iespējamo sadarbību Holokausta laikā. Televīzijā arī apgalvots, ka abu Baltijas valstu varasiestādes apdraudot Lietuvas un Latvijas krievvalodīgo kopienas.

Sievietei par viņas patvaļīgu sterilizāciju 31 000 eiro kompensācija

Tiesa Lietuvā trešdien, 3.jūlijā, lēmusi, ka saistībā ar gadījumu, kad Lazdiju pilsētas slimnīcā, valsts dienvidos ārsti dzemdību laikā patvaļīgi sterilizējuši kādu sievieti, viņai un viņas vīram pienākas kompensācija. Tās apmērs ir 31 000 eiro tomēr noteikts, ka tā nav nodrošināma naudas veidā.

Cietušajai sievietei, kura pārvietojas ratiņkrēslā, ir cerebrālā paralīze. 2004.gadā Lazdiju slimnīcā viņa kopā ar vīru sagaidīja dēlu, kurš pasaulē nāca ķeizargrieziena operācijā. Ārsti pēcāk konstatējuši, ka tieši šīs operācijas laikā viņai tikuši pārgriezti olvadi, jo kopš dzemdībām viņa nav piedzīvojusi citu ķirurģisku iejaukšanos.

Ģimene arī paudusi aizdomas, ka sievietes sterilizāciju varētu būt sarīkojuši ģimenes tuvinieki, jo tie bijuši pret to, ka pāris rada pēcnācējus.


Pievienot komentāru

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Saglabājot aizliegumu rīkot jaunas vēlēšanas, tiesa ļauj valdībai iecelt jaunu LU rektora vietas izpildītāju

Tiesa saglabājusi pirmās instances noteikto liegumu rīkot jaunas LU rektora vēlēšanas, tomēr tā atzinusi, ka valdībai ir tiesības noteikt rektora vietas izpildītāju, līdz ar to tā var nomainīt pašreizējo rektora vietas izpildītāju Indriķi Muižnieku.

PVD bērnudārzu ēdināšanas uzņēmumu pārbaudēs konstatē higiēnas pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests no 1.oktobra līdz 8.novembrim pārbaudījis 862 Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdināšanas uzņēmumus, konstatējot dažādus vispārīgās higiēnas prasību pārkāpumus.

EK ir pozitīvs vērtējums par Latvijas 2020.gada budžetu

Nākamā gada budžeta plānā Latvija ievērojusi budžeta disciplīnu, un deficīts ir normas robežās, tomēr nodokļu daļas sarukšana pret ekonomiku kopumā neļauj straujāk kāpināt publiskos izdevumus, tostarp algas, pensijas un pabalstus.

Zviedrijas medijs: ASV izmeklē Swedbank par Krievijas sankciju pārkāpšanu

Laikā, kad ASV un Eiropas Savienības sankcijas liedza sadarboties ar Krievijas ieroču ražotāju Kalashnikov, Swedbank iesaistīta lielas naudas pārskaitīšanā starp ražotāja akcionāriem un uzņēmuma Kalashnikov USA īpašnieku, tā vēsta Zviedrijas televīzija SVT.

Komisijā atbalsta priekšlikumu visos bērnudārzos nodrošināt iespēju mācīties latviešu valodā

Saeimas komisija atbalstījusi grozījumus, kas paredz likumā nostiprināt pašvaldībām pienākumu nodrošināt it visos bērnudārzos iespēju bērniem apgūt pirmsskolas izglītības programmas latviešu valodā.

Latvijā aizliedz retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome nolēmusi Latvijas teritorijā aizliegt vairākus Krievijas televīzijas kanālus.

Saeimas komisijā nevienojas par darba grupu Uzvaras laukuma attīstības ieceres izstrādei

Saeimas Ārlietu komisijas sēdē nav izdevies panākt vienošanos par nolikumu darba grupai, kurai vajadzētu izstrādā likumprojektu par Uzvaras parkā esošā pieminekļa apkārtnes tālāko attīstību.

Atbalsta iedzīvotāju iniciatīva par paplašinātā depozīta sistēmas ieviešanu

Saeimas komisija lēmusi atbalstīt kolektīvā iesnieguma Par iespēju pret atlīdzību pārstrādei nodot dažādus iepakojuma veidus tālāku virzību un attiecīgu lēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Igaunija: NATO ir stipra un alternatīvu nav

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu pirms tikšanās Briselē ar kolēģiem no citām NATO dalībvalstīm paziņojis, ka nešaubās par militārās alianses spēku un nesaredz tai līdzvērtīgus aizsardzības sadarbības modeļus.

Teroraktos upuru skaits pasaulē samazinās, bet terorisma skarto valstu skaits pieaug

Bojāgājušo skaits teroristu uzbrukumos 2018.gadā samazinājies par 15,2%, taču teroraktu skarto valstu skaits pieaudzis, paziņojis Ekonomikas un miera institūts.

Saeimas Budžeta un finanšu komisija skatīs iedzīvotāju iniciatīvu par partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija konceptuāli atbalstījusi lēmumprojektu par vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstītās iniciatīvas par būtiskas partiju finansējuma palielināšanu nodošanu izskatīšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!