bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 24.07.2019 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīna, Kristīne
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Slēdz simtgadīgu cietumu, trīs pazūd jūrā, slepus sterilizēta sieviete uzvar tiesā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pagājušajā nedēļā Lietuvā slēgts vēsturisks Viļņas cietums, bet Baltijas jūrā divos nelaimes gadījumos pazuduši trīs cilvēki. Tikmēr tiesā uzvarējusi sieviete, kura dzemdībās tikusi patvaļīgi sterilizēta, viņai nezinot.

Ārkārtējs sausums un lūgums Minskai pēc ūdens

Lietuva pagājušajā nedēļā valstī izsludinājusi ārkārtas stāvokli saistībā ar postošu sausumu, ko jūnijā radījusi svelme un nokrišņu trūkums.

Bez tam satraukts par zemu ūdens līmeni Neres upē, kas valstī ietek no Baltkrievijas un tek cauri lielākajām pilsētām, Viļņai un Kauņai, Lietuvas vides ministrs Ķēstutis Mažeika (Kęstutis Mažeika) vērsies pie kaimiņvalsts. Viņš Minskai lūdzis palielināt ūdens caurplūdi Baltkrievijas ūdenskrātuvēs, kas uzceltas Neres augštecē.

Slēdz Lukišķu cietumu Viļņas sirdī

Lietuvas galvaspilsētas centrā otrdien, 2.jūlijā, oficiāli slēgts vēl Krievijas Impērijas laikos celtais Lukišķu cietums. Tas atrodas netālu no parlamenta Seima, Lietuvas Augstākās tiesas, Nacionālās Bibliotēkas un Lietuvas Ārlietu ministrijas ēkām.

Pirmdien, 2.jūlijā, prom no 20.gadsimta sākumā celtā ieslodzījuma kompleksa pārvietoti pēdējie iemītnieki. Vēl 2019.gada sākumā tajā tika turēti ap 700 ieslodzītie. Nu cietums ir nodots valsts uzņēmuma Turto Bankas (Īpašumu banka) rokās un drīzumā tiks lemts par iespēju tā ēkas pārdot.

Divos nelaimes gadījumos jūrā pazūd cilvēki

Vēlu otrdienas, 2.jūlija, vakarā noticis nelaimes gadījums prāmja reisā Baltijas jūrā starp Lietuvu un Zviedriju. Ceļā no Zviedrijas uz Klaipēdu jūrā iekrituši divi lietuviešu pasažieri. Par notikušo paziņojis prāmju pasažieru pārvadājuma uzņēmuma DFDS Seaways pārstāvis. Turpinās pasažieru meklēšanas darbi.

Baltijas jūras Kuršu joma viļņos savukārt bez vēsts pazudis Lietuvas Jūras Muzeja eksponāta, senas zvejas laivas atdarinājuma, kapteinis. Zvejas laiva iekļuvusi vētrā, kas jomā sacēlusi augstus viļņus.

ES Tiesa: Lietuva drīkstēja ierobežot Krievijas TV translāciju

Lietuva nav pārkāpusi Eiropas Savienības tiesību aktus, kad noteikusi translācijas ierobežojumus Krievijas televīzijas kanālam par naidu kurinoša satura pārraidīšanu, tā ceturtdien, 4.jūlijā, atzinusi Eiropas Savienības Tiesa.

Lietā ir runa par notikumiem 2016.gadā, kad Lietuvas Radio un televīzijas komisija, secināja, ka Krievijas televīzijas kanāls izplatījis nepatiesu informāciju par lietuviešu un latviešu iespējamo sadarbību Holokausta laikā. Televīzijā arī apgalvots, ka abu Baltijas valstu varasiestādes apdraudot Lietuvas un Latvijas krievvalodīgo kopienas.

Sievietei par viņas patvaļīgu sterilizāciju 31 000 eiro kompensācija

Tiesa Lietuvā trešdien, 3.jūlijā, lēmusi, ka saistībā ar gadījumu, kad Lazdiju pilsētas slimnīcā, valsts dienvidos ārsti dzemdību laikā patvaļīgi sterilizējuši kādu sievieti, viņai un viņas vīram pienākas kompensācija. Tās apmērs ir 31 000 eiro tomēr noteikts, ka tā nav nodrošināma naudas veidā.

Cietušajai sievietei, kura pārvietojas ratiņkrēslā, ir cerebrālā paralīze. 2004.gadā Lazdiju slimnīcā viņa kopā ar vīru sagaidīja dēlu, kurš pasaulē nāca ķeizargrieziena operācijā. Ārsti pēcāk konstatējuši, ka tieši šīs operācijas laikā viņai tikuši pārgriezti olvadi, jo kopš dzemdībām viņa nav piedzīvojusi citu ķirurģisku iejaukšanos.

Ģimene arī paudusi aizdomas, ka sievietes sterilizāciju varētu būt sarīkojuši ģimenes tuvinieki, jo tie bijuši pret to, ka pāris rada pēcnācējus.


Pievienot komentāru

Rietumeiropa gatavojas +40 grādu karstuma vilnim

Eiropas valstis no Spānijas līdz Vācijai gatavojas vasaras otrajam karstuma vilnim, kas nedēļas otrajā pusē virknē valstu varētu sasniegt +40 grādu atzīmi.

ES nākamajam britu premjeram: Izstāšanās līgums netiks pārskatīts

Eiropas Savienība apsveikusi nākamo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, taču stingri norādījusi, ka nepakļausies viņa priekšvēlēšanu solījumiem panākt Brexit nosacījumu pārskatīšanu.

Latvijas Okupācijas muzejam meklēs jaunu direktoru – pašreizējais lēmis atstāt amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

airBaltic emitē obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic emitējusi piecu gadu obligācijas 200 miljonu eiro vērtībā.

Coface biznesa risku reitingā pazemina vērtējumus autobūves nozarei Eiropā

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai.

Plāno Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu izteikt aizrādījumu

Finanšu ministrs Jāns Reirs rosināts paust mutisku aizrādījumu Valsts ieņēmumu dienesta vadītājai Ievai Jaunzemei par pretrunīgas informācijas sniegšanu.

Uzņēmējdarbības tendences pirmajā pusgadā – mazāk ārvalstu ieguldījumu un maksātnespējas gadījumu

Pirmajos 2019.gada sešos mēnešos samazinājies maksātnespējas gadījumu skaits, bijis vairāk uzņēmumu likvidēšanu un samazinājušies ārvalstu ieguldījumi, par apkopotajiem datiem informē Lursoft.

Lielbritānijas nākamais premjerministrs – Boriss Džonsons

Cīņā par Lielbritānijas nākamo valdības vadītāju uzvarējis bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons, tā liecina paziņotie birtu Konservatīvās partijas iekšējā balsojuma rezultāti.

Levits: Latvijai ir labā griba vienoties ar Lietuvu par jūras robežlīgumu

No Latvijas Valsts prezidenta un valdības puses ir labā griba, lai vidējā laika posmā vai varbūt pat ātrāk atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu ar Lietuvu, pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Volvo pasaulē atsauc 500 000 dīzeļdzinēja automašīnu

Zviedru-ķīniešu autobūves uzņēmums Volvo paziņojis par pusmiljona automašīnu atsaukšanu visā pasaulē saistībā ar nekvalitatīvu detaļu dīzeļdzinēja automašīnās.

TV3 ziņas: Reirs rosinājis pārbaudi par Jaunzemes izteikumiem

Pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā pēc finanšu ministra Jāņa Reira rīkojuma ierosināta dienesta pārbaude.

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti seši Igaunijas karavīri

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti pieci Igaunijas karavīri, kā arī Francijas un Mali karavīri, paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Valmieras stikla šķiedras valdē sāks strādāt Ingo Bleiers

AS Valmieras stikla šķiedra valdē tās līdzšinējā locekļa Andrē Heinza Švionteka vietu no 1.augusta ieņems Ingo Bleiers.

Briti tankkuģu krīzi risinās ar militāristu nosūtīšanu uz Persijas līci

Lielbritānija un Irāna pēc abpusējas naftas tankkuģu sagūstīšanas nedomā piekāpties. Britu valdība centīsies panākt vairāk Eiropas spēku nosūtīšanu uz Persijas līci, kamēr Teherāna vēlas, lai incidentos cietušās trešās valstis panāk britu piekāpšanos.

ATD: Pieprasītākās autopārvadājumu atļaujas ir uz Baltkrieviju un Kazahstānu

Pirmajā pusgadā starptautisko autopārvadājumu atļaujas visvairāk pieprasītas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu, liecina Autotransporta direkcijas dati.

Latvijas Radio Ziņu dienests nepiekrīt mediācijas procesam medijā

Latvijas Radio Ziņu dienests pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm ar mediatori un Latvijas Radio valdi lēmis nepiekrist mediācijas procesa sākšanai.

Moneyval atzīst Maltu par nespējīgu cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Starptautiskā uzraudzības iestāde Moneyval atzinusi Maltas spējas cīnīties ar naudas atmazgāšanu par nepietiekamām, dodot Vidusjūras valstij gadu, lai novērstu konstatētās nepilnības, pretējā gadījumā riskējot nonākt finanšu «melnajā sarakstā».

Pēc akcīzes nodokļa samazinājuma Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecība pieaugusi par 20%

Jau pirmajās divās nedēļās pēc akcīzes nodokļa samazināšanas Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu pārdošana lielākajos tirdzniecības tīklos pieaugusi apmēram par 20%.

Rinkēvičs par Irānas aizturēto tankkuģi: Pāragri izdarīt secinājumus

Ir pāragri izdarīt secinājumus, vai pieļauti starptautisko tiesību pārkāpumi, komentējot situāciju ar Irānas aizturēto britu tankkuģi Stena Impero, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ukrainas prezidents vēlēšanās negaidīti ieguvis parlamenta vairākumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis guvis otro negaidīto vēlēšanu uzvaru četru mēnešu laikā. Viņa partija Ukrainas parlamentā izcīnījusi vairākumu, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus.

NBS testēs vietējo ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanas nolūkos piegādātas Latvijas ražotāju UAV Factory un Atlas Aerospace bezpilota lidaparātu sistēmas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru pārņem Jēkabpils

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru pārstāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē ir apstiprināts LLPA jaunais prezidents – Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits Latvijā pieaudzis gandrīz par 10%

Kopumā Latvijas starptautiskajās lidostās 2019.gada pirmajā pusgadā apkalpoti 3,5 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, kad Latvijā tika apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru.

Latvijā saražoto alkoholisko dzērienu apmērs piecos mēnešos pieaudzis par 2%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos saražoti 21,708 miljoni litru alkoholisko dzērienu (neskaitot alu), kas ir par 2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Gaidāmi paziņojumi par milzu uzņēmumu peļņu – biržu indeksi kāpj

Volstrītas indekss Nasdaq Composite pieauga par 0,7% pirms gaidāmajiem Amazon, Facebook un Google paziņojumiem par to peļņu.


-->