bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 19.02.2020 | Vārda dienas: Zane, Zuzanna
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Streiko turku celtnieki, satiksmes ministra grūtības, vandālisms Krustu kalnā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

dabasgāzes tīkli, vandālisms, Krustu kalns, Honkonga, satiksmes ministrs, Lietuva, iesakām, centrālā banka

Kauņā streiko stadiona celtnieki no Turcijas

Lietuvā aizvadītajā nedēļā galvenie notikumi ziņās bija turku celtnieku streiks Kauņā, satiksmes ministra Jaroslava Narkeviča (Jaroslav Narkevič) krēsla sašķobīšanās un izmeklēšana par vandālismu svētajā Krustu kalnā pie Šauļiem.

Prezidents vēlas kritizēta ministra demisiju

Piektdien, 3.janvārī, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ticies ar Lietuvas satiksmes ministru Jaroslavu Narkeviču. Pēdējā atkāpšanos no amata vairākkārt prasījis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda). Ministrs saņēmis nopēlumu par valsts pasta uzņēmuma Lietuvos Paštas valdes atlaišanu, uzvedību nesenā vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos, par finansējuma piešķiršanu ielu asfaltēšanai savā vēlēšanu apgabalā un premjerministra dzīvesvietas ielā, kā arī par citiem jautājumiem.

Risinās turku celtnieku darba attiecības Kauņā

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā streiku pieteikuši celtnieki no Turcijas. Ceturtdien, 2.janvārī, vietējo varasiestāžu pārstāvji tikušies ar celtnieku darba devēju, uzņēmumu Kayi Construction, ar mērķi noskaidrot situāciju un palīdzēt atrisināt samilzušo darba attiecību strīdu.

Policija izmeklē politisku vandālismu Krustu kalnā pie Šauļiem

Lietuvas policija pirmdien, 30.janvārī, nolēmusi sākt izmeklēšanu par to, ka Krustu kalnā – svētā reliģiskā vietā pie Šauļu pilsētas – apgānīti krusti, uz kuriem pausts atbalsts demokrātijas atbalstītājiem Hongkongā.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad sociālajos tīklos sabiedrības sašutumu izsaukuši attēli un video materiāls. Video ir redzama sieviete no Ķīnas, kura izrauj koka krustu, uz kura pausts atbalsts Honkongas protestu dalībniekiem. Tālāk video redzams, kā sieviete smiedamās aizmet to prom.

Centrālā banka piespriež sodu komercbankai Šiaulių Bankas

Lietuvas Banka pirmdien, 30.decembrī, paziņoja, ka ir noteikusi komercbankai Šiaulių Bankas naudassodu 880 000 eiro apmērā par atklātiem pārkāpumiem.

Naudassods sekojis komercbankas pārbaudei, kurā konstatēti pārkāpumi. Lietuvas Banka veikusi Šiaulių Bankas pārbaudi par atbilstību kredītrisku pārvaldības prasībām, kā arī prasībām naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanu.

Lietuvā gatavojas gāzes starpsavienojuma būvniecībai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā sākti gatavošanās darbi Lietuvas-Polijas gāzes tīklu starpsavienojuma būvniecībai. Abas valstis plāno 2021.gadam uzbūvēt tīklu starpsavienojumu. To apliecina paredz līgums, ko noslēdzis Lietuvas gāzes tīklu operators Amber Grid un lietuviešu celtniecības uzņēmums Alvora.


Pievienot komentāru

  1. Antra teica:

    Nupat iet pa trako visā pasaulē,iebraucēji galvassāpes šķiet sagādās visur.Bet pats briesmīgākais ,ka šķiet politika ir novesta tik tālu ,ka esam kara priekšvakarā.Šis izteiktais kapitālisms bez robežām,ved cilvēci uz nekurieni.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!