Nedēļa Lietuvā. Tiesnese apcietinājumā, gatavo piesārņojuma nodokli, Nausēda tiekas ar pāvestu

Lietuvas bijusī tiesnese Neringa Venckienė

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas svarīgākie notikumi ziņās bija apcietinājuma noteikšana bijušai tiesnesei, kura izdota no ASV, priekšlikums automašīnu piesārņojuma nodokļa ieviešanai un prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) vizīte pie pāvesta Vatikānā.

Bijušai tiesnesei, deputātei nosaka apcietinājumu

Neringa Venckiene (Neringa Venckienė) lietuviešu bijusī tiesnese un Seima deputāte pēc Lietuvas lūguma trešdien, 6.novembrī izdota no ASV, kur viņa slēpusies no lietuviešu tiesībsargājošām iestādēm. Pēc nogādāšanas atpakaļ dzimtenē piektdien, 8.novembrī, tiesa Kauņā noteikusi Venckienei drošības līdzekli – apcietinājumu.

Seims pieņem «spiegu apmaiņas» normas

Lietuvas parlaments ceturtdien, 7.novembrī pieņēmis grozījumus Kriminālkodeksā, kur skaidrotas Lietuvas prezidenta tiesības apžēlot notiesāto, kurš iesaistīts spiegu apmaiņas līgumā. Prezidents Gitans Nausēda pirmos lēmumus par apžēlošanu varēs pieņemt nākamnedēļ, kad likums tiks izsludināts. Viņam gan šajos lēmumos būs jāņem vērā apžēlošanas padomes ieteikumi.

Prezidents tiekas ar pāvestu, Itālijas līderiem

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) aizvadītajā nedēļā uzturējās divu dienu vizītē Romā, kur tikās ar katoļu baznīcas galvu, pāvestu Francisku (Franciscus) un augstākajām Itālijas amatpersonām: prezidentu Serdžo Matarelu (Sergio Mattarella) un premjerministru Džuzepi Konti (Giuseppe Conte).

Rosina vienreizēju automašīnu piesārņojuma nodokli

Lietuvas valdošā partija Zemnieku un zaļo savienība aizvadītajā nedēļā turpināja virzīt Seimā tās priekšlikumu ieviest automašīnu piesārņojuma nodokli, kas tiktu piemērots vienu reizi, proti, to būtu jāmaksā līdz ar spēkrata pirmo reģistrāciju Lietuvā.

Gaidāms, ka nodoklis tiks apstiprināts kopā ar 2020.gada valsts budžetu un tiks ieviests nākamajā gadā.

Nodokļa plānotais apmērs ir robežās no 18 līdz pat 760 eiro atkarībā no automašīnas oglekļa dioksīda izplūdēm uz vienu kilometru. Dīzeļdzinēja spēkratiem nodoklis būtu jāmaksā, ja to CO2 izmešu apjoms pārsniegs 115 gramus uz kilometru, bet benzīna dzinēja un sašķidrinātās dabasgāzes automašīnām nodoklis būtu jāmaksā no 130 gramiem uz kilometru.

Kultūras ministrs iesaistās baznīcas aizstāvībā pret betonu

Lietuvas sabiedrībā, sevišķi sociālos medijos, neizpratni raisījusi milzu betona plākšņu izklāšana pie unikālas baznīzas Zapišķos. Pilsētiņā, kas atrodas netālu no Kauņas, atrodas viduslaikos celta Sv. Jāņa Kristītāja baznīca. Iniciatīvu uzņēmies Lietuvas kultūras ministrs Mindaugs Kvietkausks, kurš trešdien, 6.novembrī, būvprojektu nosaucis par agresīvu un nepiemērotu risinājumu. Ministrs arī solījis prasīt atbildību no lēmuma pieņēmējiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas