bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 27.02.2020 | Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Tiesnese apcietinājumā, gatavo piesārņojuma nodokli, Nausēda tiekas ar pāvestu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lietuva, Neringa Venckiene, tiesneši, kultūras mantojums, piesārņojuma nodoklis, kultūras mantojums,

Lietuvas bijusī tiesnese Neringa Venckienė

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas svarīgākie notikumi ziņās bija apcietinājuma noteikšana bijušai tiesnesei, kura izdota no ASV, priekšlikums automašīnu piesārņojuma nodokļa ieviešanai un prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) vizīte pie pāvesta Vatikānā.

Bijušai tiesnesei, deputātei nosaka apcietinājumu

Neringa Venckiene (Neringa Venckienė) lietuviešu bijusī tiesnese un Seima deputāte pēc Lietuvas lūguma trešdien, 6.novembrī izdota no ASV, kur viņa slēpusies no lietuviešu tiesībsargājošām iestādēm. Pēc nogādāšanas atpakaļ dzimtenē piektdien, 8.novembrī, tiesa Kauņā noteikusi Venckienei drošības līdzekli – apcietinājumu.

Seims pieņem «spiegu apmaiņas» normas

Lietuvas parlaments ceturtdien, 7.novembrī pieņēmis grozījumus Kriminālkodeksā, kur skaidrotas Lietuvas prezidenta tiesības apžēlot notiesāto, kurš iesaistīts spiegu apmaiņas līgumā. Prezidents Gitans Nausēda pirmos lēmumus par apžēlošanu varēs pieņemt nākamnedēļ, kad likums tiks izsludināts. Viņam gan šajos lēmumos būs jāņem vērā apžēlošanas padomes ieteikumi.

Prezidents tiekas ar pāvestu, Itālijas līderiem

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) aizvadītajā nedēļā uzturējās divu dienu vizītē Romā, kur tikās ar katoļu baznīcas galvu, pāvestu Francisku (Franciscus) un augstākajām Itālijas amatpersonām: prezidentu Serdžo Matarelu (Sergio Mattarella) un premjerministru Džuzepi Konti (Giuseppe Conte).

Rosina vienreizēju automašīnu piesārņojuma nodokli

Lietuvas valdošā partija Zemnieku un zaļo savienība aizvadītajā nedēļā turpināja virzīt Seimā tās priekšlikumu ieviest automašīnu piesārņojuma nodokli, kas tiktu piemērots vienu reizi, proti, to būtu jāmaksā līdz ar spēkrata pirmo reģistrāciju Lietuvā.

Gaidāms, ka nodoklis tiks apstiprināts kopā ar 2020.gada valsts budžetu un tiks ieviests nākamajā gadā.

Nodokļa plānotais apmērs ir robežās no 18 līdz pat 760 eiro atkarībā no automašīnas oglekļa dioksīda izplūdēm uz vienu kilometru. Dīzeļdzinēja spēkratiem nodoklis būtu jāmaksā, ja to CO2 izmešu apjoms pārsniegs 115 gramus uz kilometru, bet benzīna dzinēja un sašķidrinātās dabasgāzes automašīnām nodoklis būtu jāmaksā no 130 gramiem uz kilometru.

Kultūras ministrs iesaistās baznīcas aizstāvībā pret betonu

Lietuvas sabiedrībā, sevišķi sociālos medijos, neizpratni raisījusi milzu betona plākšņu izklāšana pie unikālas baznīzas Zapišķos. Pilsētiņā, kas atrodas netālu no Kauņas, atrodas viduslaikos celta Sv. Jāņa Kristītāja baznīca. Iniciatīvu uzņēmies Lietuvas kultūras ministrs Mindaugs Kvietkausks, kurš trešdien, 6.novembrī, būvprojektu nosaucis par agresīvu un nepiemērotu risinājumu. Ministrs arī solījis prasīt atbildību no lēmuma pieņēmējiem.


Pievienot komentāru

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.

Lietuvas trikotāžas ražotājs saņem Greenpeace apstiprinājumu par bīstamu ķimikāliju neizmantošanu

Lietuvas apģērbu ražotājs Utenos Trikotažas izturējis starptautiskās vides aizsardzības organizācijas Greenpeace pārbaudes par videi draudzīgu un izsekojamu ražošanas procesu, raksta Lietuvas raidorganizācija LRT.

Pūce: EK ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības

Eiropas Komisijas ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības ar lielāku kapacitāti un iespējām sniegt salīdzināmas kvalitātes pakalpojumus.

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

No 1.marta tiks paaugstinātas alkoholisko dzērienu cenas

Saskaņā ar grozījumiem likumā Par akcīzes nodokli 2020.gada 1.martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, izņemot raudzētos dzērienus līdz 6 tilpumprocentiem.

Akciju cenas mainās dažādos virzienos, koronavīrusam turpinot izplatīties

Ķīnā koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits pieauga lēnāk nekā iepriekš, toties infekcijas gadījumi parādījās vēl astoņās valstīs, palielinot valstu skaitu ar koronavīrusa gadījumiem līdz apmēram 40.

Itālijā dienas laikā 80 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi

Itālijā koronavīrusa infekcija konstatēta 400 cilvēkiem, no kuriem 80 konstatēti trešdienas, 26.februāra, laikā. Eiropas Komisija uzskata, ka vīrusa situācija ES ir jārisina pragmatiski, neceļot paniku, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Patlaban neredz pamatu Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju jaunā koronavīrusa dēļ

Latvijā šobrīd nav apstiprināts neviens koronavīrusa COVID-19 gadījums. Vienlaikus situācija var būt strauji mainīga, ņemot vērā saslimstības pieaugumu citās pasaules valstīs, tajā skaitā Itālijā.

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas.

Lietuva izsludina ārkārtas stāvokli, gatavojoties koronavīrusam

Lietuva, kur pagaidām nav konstatēti jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumi, ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli kā preventīvu soli, lai sagatavotos iespējamam infekcijas uzliesmojumam, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze

Trešdien, 26.februārī, publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Kariņš mudina Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš mudina Jaunās konservatīvās partijas līderi, tieslietu ministru Jāni Bordānu izpildīt savus «mājasdarbus», pirms kritizēt citus ministrus.

Maskava noraida Sīrijas pamieru ar opozīciju; karadarbība pastiprinās

Karadarbībai Sīrijā starp valdības-Krievijas spēkiem un opozīcijas grupējumiem prasot arvien jaunus civiliedzīvotāju upurus, Krievija ir noraidījusi pamiera iespēju, jo uzskata pretiniekus par teroristiem, kuriem nevēlas piekāpties ne Maskava, ne Damaska, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Valdība lauksaimniekiem piešķir 8,7 miljonus eiro konkurētspējas nodrošināšanai

Valdība akceptē 8,72 miljonu eiro atbalsta finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem.

Vācijā pieaug karnevāla uzbrukumā cietušo skaits

Vācu policija, kura izmeklē automašīnas ietriekšanos cilvēku pūlī karnevāla gājiena laikā, ir pavēstījusi, ka uzbrukumā cietuši 52 cilvēki. No tiem 35 cietušie joprojām ir slimnīcā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Ministru domām daloties, pagaidām neatbalsta priekšlikumu par alkohola tirdzniecību internetā

Ministru domām daloties, valdība lēma pagaidām nevirzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz atļaut Latvijā tirgot alkoholiskos dzērienus ar interneta starpniecību.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!