Nedēļa Lietuvā. Vācijai lūdz atdot 1918.gada Lietuvas Neatkarības aktu

Liuds Mažilis

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) ceturtdien, 30.martā, lūdzis savam Vācijas kolēģim Zigmāram Gabrielam (Sigmar Gabriel) nodot atpakaļ Viļņai 1918.gada Lietuvas Neatkarības akta oriģināleksemplāru.

Dokumentu, ar ko savulaik deklarēta neatkarīgas Lietuvas valsts atjaunošana, Vācijas Ārlietu ministrijas arhīvā trešdien, 29.martā, atradis lietuviešu politoloģijas profesors Liuds Mažilis (Liudas Mažylis).

Tirdzniecības uzņēmumu grupa MG Baltic iepriekš solījusi autentiska dokumenta eksemplāra atradējam izmaksāt miljonu eiro, kolīdz tiks pierādīts tā autentiskums un tas tiks nogādāts atpakaļ Lietuvā.

Kauņa izvēlēta par Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2022

Kauņa aizvadītajā nedēļā nosaukta kā uzvarētāja konkursā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas godu 2022.gadam. Lietuvas otrās lielākās pilsētas sauklis tās pieteikumā konkursam bijis «ConTEMPOrary Capital» (angļu val. – «Laikmetīga galvaspilsēta») ar atsauci uz Kauņas 20.gadsimta vēsturi, kad tā no 1920. līdz 1939.gadam bija Lietuvas pagaidu galvaspilsēta.

Viļņā vēlas Ebreju vēstures muzeju

Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) ierosinājis pilsētā celt Lietuvas Ebreju vēstures muzeju, kas atrastos blakus Viļņas Kongresu namam.

Iecerei atbalstu paudis arī Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Starpkaru periodā Lietuvā dzīvoja ap 208 000 ebreju, no kuriem aptuveni 90% tika iznīcināti Otrā Pasaules kara laikā, kad Lietuvu bija okupējusi Nacistiskā Vācija.

Tiesa izdod aresta orderi ģimenes slepkavam

Tiesa Lietuvā trešdien, 29.martā, izdevusi trīs mēnešu orderi Egidija Anupraiša (Egidijus Anupraitis) arestam. Vīrietis tiek turēts aizdomās par savu vecāku, vecāsmātes un tēvoča nošaušanu.

Kauņas Rajona tiesa apmierinājusi prokurora lūgumu pēc ilga aresta ordera, jo pastāv iespēja, ka 26 gadus vecais vīrietis varētu bēgt no valsts.

Aizdomās turētais sacījis izmeklētājiem, ka neatceras notikušo slepkavību apstākļus. Viņa tuvinieku līķi atrasti pirmdien, 27.martā, ģimenes mājās kādā ciematā Kauņas rajonā. Izmeklētāji pieļauj, ka šaušana notikusi sestdienas, 25.marta, vakarā. Uzbrukumā izdzīvojis aizdomās turētā vectēvs, kurš atrasts ar sašautu kāju un nogādāts slimnīcā.

Ref: 020/111.111.103.4866

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas