Nedēļa Lietuvā. Vainots kukuļņemšanā, atkāpjas liberāļu priekšsēdētājs

Bijušais Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājs Eligijs Masiulis

Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājs paziņojis par atkāpšanos no partijas priekšsēdētāja amata un par Seima deputāta mandāta nolikšanu pēc tam, kad viņa mājas veikta kratīšana saistībā aizdomām par kukuļņemšanu.

Policija Eligija Masiuļa (Eligijus Masiulis) dzīvesvietā kratīšanu veikuši uz aizdomu pamata, ka politiķis, iespējams, pieņēmis kukuli 100 000 eiro vērtībā no uzņēmuma MG Baltics Group.

Masiulis pēc kratīšanas paziņojis, ka nav vainīgs, taču solījis pārtraukt vadīt partiju Liberālā kustība un nolikt parlamentārieša mandātu, lai izmeklēšanā pilnībā sadarbotos ar tiesībsargājošajām iestādēm.

Iesaka turpināt finansēt Baltkrievijas trimdas universitāti

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) aicinājis Ziemeļvalstu Ministru padomi turpināt finansēt Baltkrievijas trimdas mācību iestādi Viļņā – Eiropas Humanitāro zinātņu Universitāti.

Linkevičs savu atbalstu universitātei 12.maijā apliecinājis sarunā ar Padomes ģenerālsekretāru Dagfinu Hejbrētenu (Dagfinn Høybråten).

Aicina ERAB nefinansēt ar Baltkrievijas AES saistītus projektus

Lietuva aicinājusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) gadījumos, kad tiek apsvērtas iespējas investēt Baltkrievijas tautsaimniecībā vai infrastruktūrā, sevišķi rūpīgi izskatīt projektus, kas kaut netieši ir saistīti ar topošo Astravjecas atomelektrostaciju.

Svētā Krēsla atbalsts Lietuvai svarīgs

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) 7.maijā tikusies ar Vatikāna valsts sekretāru Pjetro Parolinu (Pietro Parolin) un pasniegusi tam valsts apbalvojumu – Vītauta Lielā Ordeņa Lielo krustu.

Prezidente sarunā ar Vatikāna amatpersonu uzsvērusi, ka Lietuvai allaž bijis svarīgs Svētā Krēsla atbalsts, sevišķi Padomju gados, kad Vatikāns atbalstījis lietuviešu brīvības centienus.

No Palangas varēs aizlidot uz Kijevu

Ukraiņu lidsabiedrība UIA pavēstījusi, ka laika posmā no 19.jūnija līdz 21.septembrim tā uzturēs regulāru aviosatiksmi maršrutos Palanga-Kijeva un Viļņa-Odesa.

Ref: 020/111.111.103.3500

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas