Nedēļa Lietuvā. Valdība atsakās no progresīvā nodokļa

Lietuvas valdība trešdien, 4.novembrī, noraidījusi ierosinājumu valstī ieviest progresīvas iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes.

Ministru kabinets lēmumu pamatojis, norādot, ka Lietuvas nodokļu sistēmā jau pastāv progresivitātes iezīmes nodokļu atlaižu veidā, turklāt, ieviešot progresīvas IIN likmes, Lietuva varētu zaudēt pievilcību augsti kvalificētu darbinieku acīs.

Notiesā pirmo spiegu kopš neatkarības atjaunošanas

Tiesa Viļņā atzinusi bijušo valsts gaisa satiksmes uzņēmuma Oro Navigacija darbinieku Romualdu Lipski (Romualdas Lipskis) par vainīgu spiegošanā Baltkrievijas izlūkdienesta labā.

Lipskim piespriests trīs gadus un trīs mēnešus ilgs cietumsods par to, ka viņš vācis un nodevis Baltkrievijas pusei ziņas par Lietuvas Bruņotajiem spēkiem un stratēģiskiem valsts uzņēmumiem.

Deviņiem uzņēmumiem atļauts eksportēt gaļu uz ASV

Amerikas Savienoto Valstu pārtikas drošības uzraudzības iestāde izdevusi atļaujas deviņiem Lietuvas uzņēmumiem eksportēt uz ASV gaļas izstrādājumus.

Atļauju saņēmušie ražotāji vēlas ASV tirgū piedāvāt liellopu gaļas, cūkgaļas un vistas gaļas izstrādājumus.

Nosaka prioritāros eksporta tirgus

Lietuvas Ārlietu ministrijas Ekonomiskās diplomātijas padome 3.novembrī izvirzījusi tās valstis, kuru tirgi būtu prioritāri lietuviešu eksportētājiem.

Zviedrijas, Norvēģijas, Vācijas, Lielbritānijas un Francijas tirgi noteikti kā «attīstības tirgi», par «daudzsološiem tirgiem» nosauktas ASV, Ķīna, Izraēla, Japāna un Ukraina, savukārt kā «iespēju tirgi» novērtēti Apvienotie Arābu Emirāti, Kanāda, Turcija un Dienvidāfrika.

Utenas rajona mēru atstādina no amata saistībā ar aizdomām par kukuļošanu

Paņevežas Rajona tiesa pēc Lietuvas Īpašā izmeklēšanas dienesta pieprasījuma uz aizdomu pamata par saistību ar kukuļošanu no amata atstādinājusi Utenas rajona pašvaldības vadītāju Alvīdu Katinu (Alvydas Katinas).

Izmeklētāji izskata aizdomas, ka Katins, kurš no amata atstādināts uz diviem mēnešiem, kāda uzņēmuma pārstāvim prasījis kukuli.

Ref: 020/111.111.111.2890

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas