Nedēļa Lietuvā: Valdībā tikai vīrieši. Astoņi NATO kuģi. Aizdomas par banku manipulācijām

Lietuvas valdība kļuvusi par ministru kabinetu bez sieviešu līdzdalības pēc tam, kad prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) aizvadītajā nedēļā amatā apstiprinājusi valsts jauno vides ministru.

Ķēstutis Mažeika (Kęstutis Mažeika) trešdien, 3.aprīlī, apstiprināts amatā, būdams valdošās Lietuvas Zemnieku un zaļo savienības pārstāvis un parlamenta deputāts. 36 gadus vecajam politiķim ir doktora grāds lauksaimniecībā.

BNN sniedz Lietuvas notikumu apkopojumu par tēmām Aizsardzība, Tiesiskums un Bizness.

AIZSARDZĪBA: ASV apņemas turpināt izvietot karavīrus Lietuvā

Amerikas Savienotās Valstis turpinās izvietot tās karaspēku Lietuvā, tā paredz vienošanās, ko abas valstis noslēgušas otrdien, 2.aprīlī.

NATO turpinot organizācijas veikto atturēšanas politiku pret Krieviju, NATO starptautiskā bataljona rindās Lietuvā kopš 2014.gada ir pastāvīgi izvietotas ASV karaspēka vienības rotas lielumā.

Klaipēdā iebrauc NATO kuģi

Klaipēdā piektdien, 5.martā, ienākuši astoņi kuģi no NATO dalībvalstīm, kuri Lietuvas lielākajā ostā uzturēsies trīs dienas.

Klaipēdā pietauvojušies divi vācu, viens Latvijas, viens Polijas un viens Norvēģijas mīnu meklēšanas kuģis, kā arī komandējošie un apgādes kuģi no Latvijas un Vācijas.

TIESISKUMS: Nepieļauj rakstnieka kriminālvajāšanu

Aizvadītajā nedēļā tiesa Viļņā atstājusi spēkā kāda prokurora lēmumu atteikties uzsākt pirmstiesas izmeklēšanu pret romānu «Žali» («Zaļš»), ko sarakstījis Mariuss Ivaškevičs (Marius Ivaškevičius).

Romānā apskatīts Lietuvas partizānu karš pret Padomju varu 20.gadsimta vidū un lietuviešu partizānu vadoņa Jona Žemaiša (Jonas Žemaitis) darbība tajā.

Trīs tiesnešu kolēģija nolēmumā, kas ir galīgs, secinājusi, ka romānā nav nozieguma sastāvā un ka demokrātiskā valstī rakstnieku nedrīkst tiesāt par daiļliteratūras darbu.

7 gadi cietumā –par spiegošanu Krievijas labā notiesā jūrnieku

Tiesa Lietuvā piespriedusi kādam jūrniekam, Lietuvas pilsonim, septiņu gadu cietumsodu par spiegošanu Krievijas labā.

Trešdien, 3.aprīlī, Klaipēdas apgabaltiesa paziņojusi, ka Lietuvas pilsonis laika posmā no 2015. līdz 2017.gadam nodevis Krievijas specdienestiem klasificētu informāciju. Tā bijusi par svarīgiem objektiem stratēģiskajā Klaipēdas ostā un par citu infrastruktūru.

Lietuvas presē vīrietis nosaukts kā kuģa mehāniķis Romāns Šešelis (Romanas Šešelis), kurš ir dzimis un ilgāku laiku dzīvojis Krievijā.

BIZNESS: Aizdomas par manipulācijām ar procentlikmēm krīzes laikā

Komercbankas Lietuvā 2009.-2010.gada ekonomisko grūtību laikā, iespējams, ir veikušas manipulācijas ar Viļņas starpbanku likmēm jeb Vilibor, tā ceturtdien, 2.aprīlī, norādījis Seima Budžeta un finanšu komitejas priekšsēdētājs Stasis Jakeļūns (Stasys Jakeliūnas).

Saskaņā ar politiķa teikto šīs likmes dižķibeles laikā izmantotas kā atsauces rādītāji kredītu izsniegšanai Lietuvas nacionālajā valūtā litos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas