bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 30.03.2020 | Vārda dienas: Ilgmārs, Nanija

Nedēļa Lietuvā: Valsts steidz reaģēt uz koronavīrusa ietekmi; nesaskata naudas atmazgāšanu Swedbank

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

COVID-19, Swedbank, Lietuva, robeža, rindas, kravas furgoni, piegādes, pārtikas cenas, karantīna, Sauļus Skvernelis, jaunais koronavīruss

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākās ziņas bija saistītas valsts mēroga ekonomiskiem un profilakses pasākumiem jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā, kā arī pārtikas cenu kāpums un aizdomas pret Swedbank Lietuvas atzaru saistībā ar naudassodiem Igaunijā un Zviedrijā.

Lietuva gatavojas attālinātām skolu darbam

Lietuvas Izglītības ministrija aizvadītajā nedēļā pavēstīja, ka gatavojas iepirkt un īrēt kopskaitā 35 000 datoru laikā, kad skolas plāno attālinātu mācību procesu uz laiku, kamēr tās ir slēgtas koronavīrusa pandēmijas dēļ. Aptuveni 5 000 datori tiks pirkti un vēl 30 000 tiks īrēti, tā piektdien, 20.martā, paziņoja ministrijas pārstāvji. Šim mērķim ir paredzēti kopumā 9,2 miljoni eiro. Lietuvas vispārējās izglītības skolās mācās kopskaitā vairāk nekā 300 000 skolēnu. Valsts mēroga karantīnas apstākļos izglītības process ir apturēts līdz 30.martam.

Prognozē IKP kritumu 1,3 līdz 2,8% apmērā

Prognozējot ekonomiskās attīstības gaitu 2020.gadā, Lietuvas Finanšu ministrija ir aplēsusi, ka vīrusa profilakses pasākumu skartā ekonomika un iekšzemes kopprodukts (IKP) gada griezumā saruks par 1,3 līdz 2,8%. Tas gaidāms ar nosacījumu, ka pirmajā pusgadā valstij izdosies savaldīt COVID-19 izplatību. Ar šādām prognozēm piektdien, 20.martā, nāca klajā Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka).

Beidzas milzu rindas uz Lietuvas-Polijas robežas

Uz valsts robežas ar Poliju ir beigusies garas kravas furgonu rinda. Rinda kļuvusi īsāka arī uz valsts robežas ar Baltkrieviju, piektdien pavēstīja Lietuvas Valsts Robežsardzes preses pārstāvis. Piektdienas rītā Medininku robežpunktā, rindā, lai iebrauktu Baltkrievijā stāvēja, aptuveni 260 kravas furgoni. Trīs dienas iepriekš šajā rindā stāvējuši vairāk nekā 500 kravas furgoni, paziņojis robežsargu pārstāvis.

Aug Lietuvas COVID-19 gadījumu skaits

Ceturtdien, 19.martā, Lietuvā apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits sasniedzis 48, tā piektdien paziņoja Lietuvas Veselības ministrija. Pieci no pēdējiem septiņiem konstatētiem saslimušajiem valstī ir iebraukuši, pavēstīja ministrija. Laba ziņa ir, ka sieviete, kurai kā pirmajai Lietuvā tika konstatēts COVID-19, ir atveseļojusies un viņai ļauts doties mājās no slimnīcas.

Klaipēdā pienāk jauna naftas krava Baltkrievijai

Klaipēdas ostā piektdien pienākusi 2020.gada ceturtā naftas krava, kas paredzēta Baltkrievijai. Lietuvas kaimiņvalsts iecerējusi turpināt saņemt jēlnaftu caur Klaipēdas naftas termināli. Saskaņā ar kuģu izsekošanas tīmekļa vietnēs Marinetraffic.com, Myshiptracking.com un Vesselfinder.com pieejamo informāciju naftas tankkuģis atceļojis no Primorskas ostas Kaļiņingradas apgabalā, Krievijā.

Centrālai bankai nav pierādījumu par naudas atmazgāšanu Swedbank Lietuvā

Pēc tam, kad Igaunijas un Zviedrijas atbildīgās iestādes ir piespriedušas zviedru bankai Swedbank naudassodu par nepietiekamu naudas atmazgāšanas mēģinājumu kontroli, Lietuvas Bankas Uzraudzības dienesta direktore Jekaterina Govina (Jekaterina Govina) paziņoja, ka tai nav pierādījumu par naudas atmazgāšanu caur Swedbank Lietuvas atzaru.

Uzņēmums ieslodzītajiem sāk ražot sejas maskas

Mūsų Amatai – Lietuvas uzņēmums, kas nodarbina ieslodzītos – ir sācis ražot vairākkārt lietojamas elpceļu aizsargmaskas. Tās izgatavos sievietes, kuras izcieš sodu ieslodzījuma vietā Paņevežas pilsētā, tā ceturtdien, 19.martā, paziņoja Lietuvas Ieslodzījuma vietu pārvalde. Pirmās saražotās elpceļu maskas tiks izdalītas ieslodzījuma vietu darbiniekiem.

Pārtikas pieprasījuma kāpums sadārdzina cenas

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā, kopš valstī ir ieviesta karantīna, un cilvēki ir sākuši iepirkties masveidīgi un vairumā, lai mājās uzkrātu pārtikas preces, ir kāpušas cenas atsevišķiem pārtikas produktiem. Lietuvas Cūkgaļas ražotāju apvienības priekšsēdētājs Aļģis Baraviks (Algis Baravykas) norādījis, ka kāpj gan cūkgaļas, gan citu preču cenas. Cenu vērošanas tīmekļa vietnes Pricer.lt izveidotājs Arūns Vizicks (Arūnas Vizickas) secinājis, ka laika posmā no 26.februāra rīsu cena Lietuvā ir kāpusi par 11% un griķu cena – pat par 35%.

Policija brīdina par iespējamu stingrākas kontroles ieviešanu

Lietuvas policija apsver iespēju pastiprināt kontroles pasākumu veikšanu sabiedriskās vietās, kur pulcējas cilvēki. Tas tiek pieļauts, lai nodrošinātu, ka tiek ievērota Lietuvā ieviestā karantīna un tiktu bremzēta jaunā koronavīrusa izplatība. Trešdien, 18.martā, policijas ģenerālkomisārs Renats Požela (Renatas Požėla) norādīja, ka apdraudējumu rada cilvēku pulcēšanās parkos un vairāku bērnu spēlēšanās vienā rotaļu laukumā, tādēļ, ja situācija nemainīsies, policistiem varot nākties pieņemt autoritatīvus lēmumus.

Skvernelis pārliecināts par pārtikas pieejamības saglabāšanos

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ceturtdien paziņojis, ka valstī pārtika arī turpmāk būs pieejam un brīdināja preču piegādātājus, lai tie nemēģina izmantot situāciju cenu celšanai. Lietuvas Mazumtirgotāju apvienības vadītāja Rūta Vainiene (Rūta Vainiene) tomēr norādīja, ka piegādātāji jau ir cēluši cenas to produkcijai. Premjerministrs norādīja, ka likums ļauj valdībai un Seimam noteikt cenas griestus pirmās nepieciešamības precēm.

Paildzina iespējamā Krievijas spiega aizturēšanu

Lietuviešu politiķis Aļģirds Palecks (Algirdas Paleckis), kuru tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, paliks aizturēšanā un Šauļu Apgabaltiesa viņa lietā veiks atklātas sēdes. Tiesas pārstāvis Vītauts Joncs (Vytautas Joncas) ceturtdien sacījis, ka tiesa izskatīs Palecka lietu atklātās tiesas sēdēs, izņemot to prāvas daļu, kur tiks izskatīta valsts un dienestu noslēpumu saturoša informācija.

Politiķis ir aizturēts kopš 2018.gada oktobra. Lietuvas Ģenerālprokuratūra ir pavēstījusi, ka noziegumi pastrādāti laika posmā no 2017.gada februāra līdz 2018.gada oktobrim, kad apsūdzētais, darbojoties organizētā grupā ar Krievijas izlūkdienesta darbinieku un citiem Krievijas pilsoņiem, iespējams, Lietuvā vācis informāciju Krievijas izlūkdienestu interesēs apmaiņā pret naudas un cita veida atlīdzību. Prokurori norādījuši, ka apsūdzētajiem arī ticis dots uzdevums vākt informāciju par tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem un tiesnešiem, kuri Lietuvā strādāja ar Atmodas laika 13.janvāra krimināllietu, un vākt ziņas par citām lietām, kas saistītas ar Krievijas agresiju pret Lietuvu 1990. un 1991.gadā.

Veselības ministrija ļauj ārstēt vieglus COVID-19 gadījumus mājās

Cilvēki ar vieglu saslimšanu ar COVID-19 vairs netiks ievietoti slimnīcā, bet tiks izolēti un ārstēti mājās, tā ceturtdien, 19.martā, paziņoja Lietuvas Veselības ministrija. Slimnīcā turpinās ievietot pacientus ar smagākiem simptomiem, taču arī viņiem varēs atļaut doties mājās, kad viņu veselības stāvoklis uzlabosies, bet analīzes joprojām rādīs lipīgā vīrusa klātbūtni organismā.


Pievienot komentāru

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!