Nedēļas nogalē būs lietains laiks, naktīs – silts

Vasarīgi siltās gaisa masas mūsu reģionā nepieturēsies – gan šīs nedēļas izskaņā, gan arī nākamajā darba nedēļā laikapstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība, to centri atradīsies virs Norvēģu jūras un Skandināvijas pussalas, bet virs Latvijas – to dienvidu, dienvidaustrumu mala, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Valdot rietumu gaisa masu plūsmai, mūsu reģionā ieplūdīs jau salīdzinoši vēsākas gaisa masas. Turklāt ciklonu ietekmē Latviju gandrīz katru dienu šķērsos lietus mākoņi, atsevišķās dienās tie veidos plašākas un intensīvākas nokrišņu zonas – viena no tām Latviju šķērsos sestdien, 5.septembrī, pa dienu un naktī uz svētdienu.

Nākamā nokrišņu zona šķērsos Latviju darba nedēļas vidū.

Tā kā debesis bieži būs mākoņainas, naktis vēl nebūs ļoti dzestras – minimālā gaisa temperatūra lielākoties gaidāma +10…+15 grādu robežās, vien atsevišķās naktīs, debesīm starp nokrišņu zonām skaidrojoties, tā būs nedaudz zemāka, vēsta LVĢMC.

Savukārt dienas laikā gaiss lielākoties vēl iesils līdz +15…+20 grādiem. Tomēr rietumu puses vēji, kā tas rudenī ierasts, kļūs brāzmaināki – brīvdienās tikai piekrastes rajonos vēja brāzmas sasniegs 13–15 m/s, bet nākamās darba nedēļas gaitā jau daudzviet Latvijā – 15–18 m/s, pastāv varbūtība, ka pastiprināsies arī līdz 20 m/s.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas