Nedēļas nogale būs vējaina un lietaina

Lai arī šonedēļ gaisa temperatūra pirmo reizi sasniedza 20 grādus pēc Celsija, tomēr tuvāko septiņu dienu laikā, siltajai gaisa masai atkāpjoties no Latvijas, atkārtoti tik silti laika apstākļi netiek prognozēti. 

Piektdienas, 13.maija, naktī mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, dienā tam palielinoties, kā arī vietām austrumu daļā palaikam gaidāms lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas nakts sākumā vietām, bet vēlāk dienā jau daudzviet brāzmās sasniegs 15 m/s. Naktī gaiss atdzisīs līdz +5…+9 grādiem, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +10…+16 grādu robežās, zemākai temperatūrai saglabājoties piekrastes rajonos, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sestdien, 14.maijā, laiks būs lielākoties mākoņains, bet jausvētdienmākoņu daudzums pakāpeniski samazināsies un arī uzspīdēs saule.

Lai gan sestdien daudzviet no rietumiem gaidāms lietus, jau svētdien nokrišņu daudzums mazināsies, un vien vietām īslaicīgi uzlīs. Abās dienās dominēs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, kas svētdien dienā Vidzemē būs brāzmains. Minimālā gaisa temperatūra naktīs gaidāma nedaudz zemāka nekā piektdien, gaisam atdziestot līdz +3…+8 grādiem, savukārt dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +9…+16 grādiem atzīmei, visvairāk gaisam uzsilstot valsts dienvidu daļā.

Pēc šī brīža prognozēm, nākamās darba nedēļas sākumā vēl vietām īslaicīgi līs, bet jau no nedēļas vidus, pietuvojoties anticiklonam no ziemeļiem, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Arī jaunnedēļ, tāpat kā nedēļas nogalē, dominēs galvenokārt lēns līdz mērens rietumu puses vējš. Naktīs minimālā gaisa temperatūra lielākoties būs +2…+7 grādu robežās. Nedēļas sākumā dienās gaiss iesils vien līdz +8…+14 grādiem, bet jau nedēļas vidū pakāpeniski kļūs siltāks un termometra stabiņš pakāpsies līdz jau līdz +10…+18 grādu atzīmei.

Jāpiebilst, ka 11.maijā Latvijā tika fiksēti pirmie šī gada +20 grādi. Pilni +20 grādi tika novēroti četrās stacijās – Rīgā, Jelgavā, Dobelē un Bauskā. Lai arī kopējā tendence norāda uz agrāku temperatūras paaugstināšanos, visbiežāk pirmo +20 grādu atzīmi Latvijā sasniedzot aprīļa vidū vai beigās, tomēr ir arī gadi ar manāmi vēlāku siltuma iestāšanos. Apkopojot pēdējo 60 gadu datus, var secināt, ka šī gada pirmie +20 grādi ir trešie vēlākie. Vēl vēlāk šāda temperatūra bija novērota 1979.gada 14.maijā, bet rekords pieder 1965.gada 6.jūnijā fiksētiem pirmajiem gada +20 grādiem. Savukārt agrākais, kad Latvijā gaiss iesila līdz +20 grādiem, bija 1968.gada 30.martā. Šī gada pavasaris ir ne tikai viens no vēsākajiem pēdējo gadu laikā, bet arī šī gada maija sākums ir bijis sausākais kopš 2006.gada.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas