Nedēļas nogalē dzēsti 137 kūlas ugunsgrēki ar kopējo platību 235 hektāri

Aizvadītajās brīvdienās, laikā no 30.marta līdz 1.aprīļa rītam, reģistrēti 137 kūlas ugunsgrēki ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 235 hektāri, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD). Dienestā pieļauj, ka tieši kūlas degšanas rezultātā brīvdienās nodega arī vairākas ēkas.

Sestdien Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, degot kūlai 30 hektāru platībā, liesmas pārmetās uz pamestu saimniecības ēku, kas dega 30 kvadrātmetru platībā, bet Daugavpils novada Demenes pagastā, kur kūla dega 3 hektāru platībā, aizdegās arī neapdzīvota ēka 70 kvadrātmetru platībā. Savukārt svētdien, 31.martā, degot kūlai 5 hektāru platībā Jēkabpilī, aizdegās arī dārza māja 5 kvadrātmetru platībā.

Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

• 30 hektāri – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā un Daugavpils novada Laucesas pagastā,

• 20 hektāri – Niderkundes ielā Daugavpilī;

• 15 hektāri – Ķeguma novada Birzgales pagastā;

• 12 hektāri – Dzirciema ielā Rīgā un Brjanskas ielā Daugavpilī;

• 10 hektāri – Preiļu novada Pelēču pagastā un Bauskas novada Brunavas pagastā;

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Glābšanas dienestā arī informē, ka naktī uz pirmdienu plkst. 00.53 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu daudzstāvu dzīvojamo māju Rīgā, jo tika saņemta informācija, ka ēkas kāpņu telpā jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienā no ēkas dzīvokļiem dega lampa. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 1.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, koka dobums, lapu kaudze, krūmi, tūjas, meža zemsedze, sadzīves mantas, sodrēji piecu ēku dūmvados, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens,  iekrāvējs, siltumnīca un žogs, četras vieglās automašīnas, traktors, autobuss, neapsaimniekotas ēkas grīdas segums, šķūnis un dzīvojamās mājas grīda.

Svētdien ugunsdzēsēji glābēji Pārgaujas novada Straupes pagastā no upes izcēla noslīkušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 30.marta plkst. 6.30 līdz 1.aprīļa plkst. 6.30, VUGD saņēma 249  izsaukumus, no kuriem 180 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 37 uz glābšanas darbiem, bet 32 izsaukumi bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas