Nedēļas nogalē gaidāmi ziemīgāki laikapstākļi

Nedēļas nogalē gaidāmi ziemai raksturīgāki laikapstākļi – termometra stabiņš diennakts tumšajās stundās lielākajā daļā valsts teritorijas noslīdēs zem 0 grādu (pēc Celsija) atzīmes, vietām neliels sals būs jūtams arī diennakts gaišajās stundās, un bieži snigs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tāpat nedēļas nogalē daudzviet uz zemes izveidosies sniega sega, vietām austrumu rajonos tās biezums var sasniegt pat 5–7 cm, un apledos ceļi, tāpēc autovadītājiem jābūt piesardzīgiem. Mērenam vējam iegriežoties no dienvidiem, dienvidaustrumiem, Latvijas teritorijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, un jau naktī uz svētdienu sals skars vairs tikai valsts austrumu daļu.

Svētdienas rītā daudzviet snigs, tomēr, dienas gaitā, gaisam iesilstot līdz pat +5…+6°, slapjo sniegu nomainīs lietus, bet piekrastes rajonos vējš brāzmās sasniegs 15 m/s.

Nākamās nedēļas sākums būs salīdzinoši silts – gan pirmdien, gan otrdien gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +4…+6°, bet valsts centrālajos rajonos pat līdz +6…+8°. Naktī uz otrdienu daudzviet gaidāms neliels lietus un slapjš sniegs, tomēr, gaisa temperatūrai arī naktī pieturoties virs 0°, noturīga sniega sega neveidosies. 

Otrdien vējš pakāpeniski iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un Latvijas teritorijā ienesīs aukstāku gaisa masu no Skandināvijas, tāpēc jau naktī uz trešdienu daudzviet atgriezīsies sals, bet valsts austrumu daļā termometra stabiņš noslīdēs pat līdz –4…–5° atzīmei.

Anticiklona ietekmē mazināsies arī nokrišņu daudzums, tāpēc trešdien snigs vien vietām Kurzemē. Naktī uz ceturtdienu sals gaidāms visā Latvijas teritorijā, Vidzemē sasniedzot pat –4…–7°, atsevišķos rajonos neliels sals pieturēsies arī dienā. Vietām Kurzemes piekrastē vējš brāzmās sasniegs 15–16 m/s, bet ceturtdien vēja brāzmas jau būs jūtamas arī citviet Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas