Nedēļas nogalē Latvijā dzēsti 102 kūlas ugunsgrēki

Nedēļas nogalē dzēsti 102 kūlas ugunsgrēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kopš 13.februāra, kad tika reģistrēts šī gada pirmais kūlas ugunsgrēks, dzēsti jau 293 kūlas ugunsgrēki.

VUGD aicina: nededzini savu zemi! Kūlas dedzināšana ir sodāma rīcība! Pērnās zāles dedzināšana nodara postu videi, kā arī apdraud cilvēku veselību, dzīvību un īpašumus.

Lasiet arī: Kūlas ugunsgrēku skaits aug; ko darīt, lai to nepieļautu?

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 18.marta plkst. 6.30 līdz 21.martam plkst. 6.30, VUGD saņēma 270 izsaukumus – 162 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 102 bija kūlas ugunsgrēki, 63 uz glābšanas darbiem, bet 45 izsaukumi bija maldinājumi.

Svētdien, 20.martā, plkst. 20.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krāslavas novada Ūdrīšu pagastā, kur deg divstāvu ķieģeļu ēka ar siena ruļļiem 300m2 platībā. Plkst. 00.49 ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota un patlaban dzēšana turpinās.

Plkst. 11.37 tika saņemts izsaukums Baldonē, kur dega baznīcas jumts un starpstāvu pārsegums 165m2 platībā. Plkst. 14.01 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

kūlas ugunsgrēki, VUGD, sods, kūlas dedzināšana, ugunsgrēki, Baldones baznīca, ugunsgrēks,
Baldones baznīca. Foto: Mārtiņš Kalaus/LETA

Sestdien plkst. 17.22 saņemts izsaukums Zīlānu ielā Jēkabpilī, kur dega vienstāva saimniecības ēkas durvis un jumta apšuvums 6m2 platībā. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.18.05 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst. 13.00 saņemts izsaukums Meiju ceļā Jelgavā, kur dega kūla, riepas un atkritumi sešu hektāru platībā.

Plkst.16.12 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Plkst.10.01 VUGD saņēma izsaukumu Grobiņā, kur dega garāža divstāvu jaunbūvē. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem. Plkst. 12.18 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien Līvānos no Dubnas tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt svētdien Rīgā bojāgājis cilvēks tika izcelts no grāvja, bet Valmieras novadā – no vircas bedres.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas