Nedēļas nogalē Latvijā iespējama vētra

Šonedēļ neliels sals naktīs mīsies ar pozitīvām gaisa temperatūrām dienas laikā, kā arī bieži gaidāmi nokrišņi – galvenokārt lietus un slapjš sniegs.

Pirmdien, 10.februārī, no rīta gandrīz visā Latvijā sniega sega jau bija nokususi – to veicināja gan siltais gaiss, jo pēdējās trīs naktis tikai dažviet termometra stabiņš noslīdēja zem 0 grādu atzīmes, gan arī lietus.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies visu nedēļu – no dienvidiem, dienvidrietumiem viena pēc otras pāri Latvijai virzīsies nokrišņu zonas. Latvijas rietumos gaidāms galvenokārt lietus un slapjš sniegs, austrumos – sākumā iespējams arī sniegs, tomēr tas arī drīz vien pāries slapjā sniegā un dažubrīd gaidāms pat lietus.

Debesis šonedēļ lielākoties būs mākoņainas, tikai īslaicīgi starp nokrišņu zonām tās arī skaidrosies, tad naktīs termometra stabiņš noslīdēs dažus grādus zem nulles grādu atzīmes, bet dienas laikā katru dienu visā Latvijā pakāpsies virs tās. Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti brīdina, ka šādos apstākļos uz ceļiem bieži veidosies apledojums.

Nedēļas lielāko daļu valdīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, tādēļ veidosies arī migla. Nedēļas beigās iespējama arī vētra, kad dienvidu vējš pāries dienvidrietumu, rietumu vējā un teritorijas lielākajā daļā brāzmās sasniegs 15-20 m/s, bet jūras piekrastē pat 25 m/s.

102.000.102.6579

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas