Nedēļas nogalē notiks piļu un muižu Vēsturisko parku un dārzu dienas

Vēsturisko parku un dārzu dienas Latvijas pilīs un muižās notiks otro reizi, informē organizatori biedrība Latvijas Piļu un muižu asociācija.

Asociācijā norāda, ka pasākums notiek, lai Latvijas sabiedrībā radītu labāku izpratni par kultūras mantojumu, veicinātu dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī sekmētu vietējo tūrismu.

Vēsturisko parku un dārzu dienās 4. un 5.jūlijā piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem.

Pēc krietni piebremzētā ikdienas skrējiena, ierobežotās fiziskās klātbūtnes, ilgstošās būšanas tiešsaistē un globālā tīmekļa dziļumos aicinām uz izcilām vietām nesteidzīgai pastaigai, atpūtai un izziņai pašā vasaras plaukumā. Seno parku un dārzu burvībā pavadītā diena tiešā un netiešā nozīmē būs kā tīra un svaiga gaisa malki ar senatnes elpas pieskārienu apmeklētājiem un krietna cerību deva piļu un muižu saimniekiem.

Kurzemē viesus gaidīs Dundagas pils, Durbes pils, Jaunauces pils, Jaunmoku pils, Kazdangas pils un muižas parks, Kukšu muiža, Spāres muiža, Tāšu muiža, Tiņģeres muiža un Ventspils Livonijas ordeņa pils.

Zemgalē – Abgunstes muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Vidzemē – Alūksnes pils, Cesvaines pilsmuiža, Krimuldas muiža un Ungurmuiža.

Latgalē – Varakļānu muižas pils.

Ikviens dalībnieks ir atradis savu stāstu un stāstnieku par loloto parku un dārzu, un tajā padarītajiem un ieplānotajiem darbiem; savas smaržas un garšas dobēs, uz šķīvjiem un glāzēs; savas skaņas nošu rakstos, instrumentos un cilvēku balsīs; savas radošās darbnīcas, aizraujošas galda un dārza spēles, un sportiskus turnīrus ar ko ikvienu interesentu iepazīstināt, iepriecināt un iesaistīt abās dienās vai tikai vienā no tām. Varēs arī apskatīt izstādes, muzeju ekspozīcijas, iepirkties stādu un labumu tirdziņos.

Vēsturisko parku un dārzu dienu programmas apkopotā veidā ir pieejamas asociācijas interneta vietnes www.pilis.lv sadaļās Jaunumi un Notikumi (kalendārā). Tās meklējamas arī dalībnieku – piļu un muižu – vietnēs un/vai sociālajos tīklos. Pirms doties ceļā, ieteicams sazināties ar dalībnieku norādīto kontaktpersonu informācijas precizēšanai.

Dalībnieki parūpēsies par valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai ievērošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas