Nedēļas nogalē vietām vēl gaidāms lietus, taču svētku dienas būs siltas un sausas

Svētku brīvdienas iesāksies ar karstu laiku un intensīviem nokrišņiem, no svētdienas karstums atkāpsies. Jāņos laiks būs silts un augsta varbūtība, ka arī sauss, prognozē sinoptiķi.

Kā vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, ļoti stiprais karstums saglabāsies piektdien, kad teritorijas austrumu daļā vietām dienas vidū un pēcpusdienā gaisa temperatūra sasniegs +32 grādus pēc Celsija.

Valsts rietumu daļā karstuma vilnis būs mazāk intensīvs. Gan piektdien, gan arī nedēļas nogalē no rīta un priekšpusdienā starp mākoņiem spoži spīdēs saule, bet pēcpusdienā tveici daudzviet mazinās pērkona lietusgāzes, kas atsevišķos rajonos var būt arī stipras ar brāzmainu vēju un krusu.

Vēl sestdien saglabāsies karstums, gaiss dienā iesils līdz +25…+30 grādiem, bet, ieplūstot vēsākai gaisa masai, svētdien vidēji gaisa temperatūra būs par 5 grādiem zemāka.

Jaunnedēļ virs Latvijas pakāpeniski pastiprināsies anticiklons. Gan Līgo, gan Jāņu dienā debesis lielākoties būs skaidras, spoži spīdēs saule un nokrišņu varbūtība ir ļoti maza.

 

Pieturēsies lēns vējš un gaiss uzsils vismaz līdz +20…+25 grādiem, vien piekrastes rajonos būs mazliet vēsāks. Arī Jāņu nakts būs silta – gaiss atdzisīs tikai līdz +13…+16 grādiem.

Aizvadītajās karstajās dienās daudzviet ūdens jau ir uzsilis līdz +17…+20 grādiem, vēsāks tas ir vien straujākās upēs, kā arī Baltijas jūras piekrastē un Vidzemē līča piekrastē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas