Nedēļas pirmajā pusē kļūs ievērojami vēsāks un pastiprināsies vējš

Pēc karstā un sausā maija un jūnija pirmajām dienām, šīs nedēļas sākumā Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas un visā valstī gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +15…+17 grādus pēc Celsija. Tiesa, vēsais laiks ilgi nepieturēsies un jau nedēļas beigās atkal atgriezīsies siltums, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Pirmdienas, 4.jūnija, pēcpusdienā daudzviet ievērojami pazemināsies gaisa temperatūra un, kaut arī dienas pirmā daļa būs silta, lielā daļā teritorijas pat karsta, dienas otrajā pusē temperatūra būs līdz pat par desmit grādiem zemāka nekā priekšpusdienā. Tāpat dienas otrajā pusē pastiprināsies rietumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 15–17 m/s. Vietām austrumu rajonos būs sagaidāms neliels lietus, lokāli iespējams arī pērkons. Dienas pirmajā pusē gaiss iesils līdz +22…+27 grādiem, valsts dienvidos pat līdz +29 grādiem, bet aukstāks būs piekrastes rajonos: +19…+22 grādi. Pievakarē ap pulksten pieciem sešiem, rietumu un centrālajos rajonos gaisa temperatūra vairs būs tikai +14…+18 grādu robežās.

Reklāma

Otrdien un trešdien visā Latvijā gaiss dienas laikā iesils tikai līdz +11…+16 grādiem, bet naktīs termometra stabiņš lielākajā daļā valsts teritorijas būs +5…+10 grādu robežās, austrumu rajonos, vietām arī zem piecu grādu atzīmes. Zāles virskārtā vēsajās naktīs iespējama salna. Šajās dienās saglabāsies mēreni stiprs ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15–19 m/s. Latviju šķērsos nokrišņu mākoņi, kas atsevišķos rajonos atnesīs nelielu lietu.

Nedēļas otrajā pusē Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas un pastiprināsies anticiklona ietekme. Sākot ar ceturtdienu, pierims vējš, paaugstināsies gaisa temperatūra, un būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi. Nedēļas beigās atsevišķās dienās atkal iespējams karsts laiks.

LVĢMC uzsver: «Pēc šī brīža prognozēm spriežot, nākamajā nedēļā gaidāmais nokrišņu daudzums lielā daļā teritorijas nebūs pietiekams, lai mazinātu mežos valdošo sausumu, līdz ar to atsevišķos reģionos ugunsbīstamība joprojām būs augsta vai pat ļoti augsta.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas