Nedēļas sākums būs mitrs, bet nobeigums sauss

Nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus virs Latvijas vēl turpinās noteikt ciklonu darbība, nedēļas beigās – neliels augsta spiediena apgabals, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteroloģijas centrs.

Brīvdienās laika apstākļus virs Latvijas noteica ciklons, kura centrs atradās tieši virs Latvijas, tādēļ laiks bija apmācies un lietains.

Šīs nakts laikā ciklons aizvirzījās tālāk uz austrumiem, tomēr ar to saistītā mākoņu un nokrišņu zona šodien vēl atradīsies virs austrumu rajoniem, nesot mākoņainu un lietainu laiku, savukārt rietumos mākoņu daudzums samazināsies un būtisku nokrišņu nebūs. Gaisa temperatūra šodien nepārsniegs +16…+19° pēc Celsija. Tuvākajās dienās gaisa temperatūras būtiski nemainīsies, naktīs pieturoties +9…+14 grādu robežās, bet dienas laikā nebūs siltāk par +15…+19 grādiem.

Otrdienas, 4.jūlija rītā, no rietumiem pāri Latvijai virzīsies jauna nokrišņu zona – visā teritorijā pa laikam līs, dažviet ducinās arī pērkons. Vietām lietusgāzes var būt stipras. Līdzīgs laiks arī gaidāms trešdien un ceturtdien, tomēr ar daudz mazāku lietus intensitāti. Šajā periodā valdošie būs rietumu puses vēji, kas dienas laikā vietām pūtīs brāzmās līdz pat 15-16 m/s.

Nedēļas beigās virs Latvijas pastiprināsies neliels augsta spiediena apgabals, līdz ar to pierims vējš un mākoņu būs mazāk, tādēļ naktī gaiss būs nedaudz vēsāks nekā nedēlas sākumā, bet dienās termomtra stabiņš pakāpsies par pāris grādiem augstāk – vidēji līdz +17…+22°.

Situācija varētu mainīties svētdienas pēcpusdienā, kad jauns ciklons, pārvietojoties tuvu Latvijai, atkal aizklās debesis ar mākoņiem un atnesīs lietu teritorijas lielākajai daļai.

Ref: 225.000.103.1150

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas