Negaidīti atkāpjas Pasaules Bankas prezidents Kims

Pasaules Bankas prezidents Džims Jongs Kims

Par atkāpšanos no amata ir paziņojis jaunattīstības valstu atbalsta organizācijas Pasaules Bankas prezidents Džims Jongs Kims. Starptautiskās organizācijas akcionāriem, proti, 189 pasaules valstīm, kuras atbalsta tās darbību, viņa solis bijis negaidīts.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Kims par atkāpšanos paziņojis pirmdien, 8.janvārī, un amatpersona savu krēslu pametīs vēl šomēnes – trīs ar pusi gadus pirms amata termiņa beigām.

Organizācija, kuras mītne ir Amerikas Savienotajās Valstīs, ir viena no lielākajām struktūrām, kuras aizdod lielas naudas summas jaunattīstības valstīm. Kopš Pasaules Bankas izveides, kas notika pēc Otrā pasaules kara, tā ir daudzviet Āzijā, Āfrikā un Dienvidamerikā atbalstījusi vērienīgus infrastruktūras projektus.

2018.gada decembrī Kims pavēstījis, ka Pasaules Banka piedāvās kopumā 174 miljardus eiro, lai palīdzētu valstīm samazināt siltumnīcefekta gāzu izplūdes un pārvarēt klimata pārmaiņu sekas.

Vēstulē, ko aizejošais Pasaules Bankas prezidents nosūtījis iestādes darbiniekiem, viņš norādījis, ka negaidīti saņemts piedāvājums strādāt privātajā sektorā Kimam ļaušot «paveikt visvairāk tādu pasaules mēroga problēmu risināšanā kā klimata pārmaiņas un infrastruktūras trūkums jaunattīstības tautsaimniecībās».

Pasaules Bankas vadītāju parasti ieceļ ASV prezidents, attiecīgi šobrīd tāda iespēja būs ASV valdības galvai Donaldam Trampam (Donald Trump).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas