Neizpratne par klusumu par 880 Igaunijas-Panamas firmām

Lai arī nopludinātajos Panamas juridiskās firmas dokumentos atklājušies dati par septiņiem klientiem, 22 labuma guvējiem, 80 akcionāriem un 880 uzņēmumiem, kas saistīti ar Igauniju, kaimiņvalsts presē nav sīkāku ziņu Igaunijas-Panamas ārzonas sakariem.

Intervijā Igaunijas televīzijai ETV bijušais laikraksta Postimees un ziņu aģentūras BNS direktors Anvars Samosts (Anvar Samost) skaidro, ka pagaidām sīkākas ziņas par igauņu Panamas ārzonas firmām nav publiskotas, jo Igaunija nav pārstāvēta pētnieciskās žurnālistikas tīklā International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), kas nopludinātos dokumentus izplatījis tā dalībniekiem.

ERR, citējot interviju, vēsta, ka, pēc Samosta domām, visvērtīgākās varētu būt ziņas par 22 ICIJ minētajiem igauņu labuma guvējiem. «Tas nozīmē, ka ir liela iespēja, ka tur būs daži labi zināmi vārdi, kad šis saraksts tiks publicēts,» vērtē žurnālists.

Lūgts komentēt, ka ar Latviju saistītu ierakstu dokumentos ir krietni vairāk, proti, ap 16 000, Samosts norādījis, ka Latvijas un Igaunijas biznesa kultūrai tomēr ir savas negatīvās līdzības.

«Pēdējos gados ir apstiprinājies, ka mūsu uzņēmējdarbības kultūra un politiskā kultūra nemaz tik ļoti neatšķiras no tā, kā tas notiek Latvijā – pretēji tam, kā mums paticis ilgus gadus domāt,» vērtējis igauņu žurnālists.

Jau vēstīts, ka tā dēvētajos «Panamas dokumentos» atrodama arī virkne pazīstamu Latvijas cilvēku vārdu, tostarp, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, uzņēmējs Ainārs Gulbis un viņa dēls, tenisists Ernests Gulbis, lidsabiedrības airBaltic jaunas investors, vācu uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, ēdināšanas uzņēmuma Lido dibinātājs Gunārs Ķirsons un citi, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Ref: 111.111.103.3395

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas