bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 29.03.2020 | Vārda dienas: Agija, Aldonis
LatviaLatvija

Nekā personīga: Par Pabrika padomnieku kļuvis kādreizējās Šķēles partijas «kases turētājs» Tiesnesis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Artis Pabriks, Aivars Tiesnesis, Juris Pūce, Tautas partija, padomnieks, Bērnu slimnīcas lieta, partiju finansēšana, Nekā personīga

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) par savu padomnieku pieņēmis Aivaru Tiesnesi, kurš savulaik bijis atbildīgs par Tautas partijas finansēm un politiskās darbības koordinēšanu, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Tiesneša pienākumi kā Pabrika padomniekam nav visai konkrēti – pats Tiesnesis saka, ka būs atbildīgs par sagādi un apgādi. Tikmēr Pabriks skaidro, ka jaunā padomnieka pienākumi būs saistīti ar attiecību veidošanu ar pašvaldībām, kurās atrodas vai ir plānoti nacionālo bruņoto spēku poligoni, informē raidījums.

Jaunajā amatā Tiesnesim ir valsts amatpersonas statuss, bet viņa alga sasniedz 2 264 eiro, vēsta Nekā personīga.

«Ja šim cilvēkam nav tik daudz darba, man nav iebildumu pārņemt viņu pie sevis. Jā, viņš ir mūsu partijas biedrs, tuviem cilvēkiem ir jābūt saistītiem ar partiju, tas ir normāli,» Nekā personīga komentē Pabriks.

Tiesnesis pirms gada konsultējis arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP), kuru Tiesneša darbs apmierinājis. Abi esot pārsprieduši Tiesneša pieredzi Tautas partijā, tomēr Pūce uzskata, ka «nav nekā pārmetama, ka viņš ir bijis aktīvs kādā partijā».

«Viņa atbildība bija reģionālo nodaļu izveidi un reģionālās struktūras izvēršanu, kas Tautas partijai ļoti veiksmīgi izdevās,» raidījumam skaidro Pūce.

Pabriks un Tiesnesis pazīstami no laikiem, kad abi darbojās Andra Šķēles dibinātajā Tautas partijā, vēsta Nekā personīga.

Deviņdesmito gadu beigās Tiesnesis bija aktīvs Iecavas pagasta zemnieks, un viņš vienā laikā ar Aigaru Kalvīti darbojās Latvijas piensaimnieku centrālajā apvienībā.

1998.gadā Tiesnesis nolēma iet politikā un no Tautas partijas saraksta iekļuva Saeimā. Vēlāk viņš kļuva par parlamentāro sekretāru Kalvīša vadītajā Ekonomikas ministrijā, sniedza padomus tā brīža finanšu ministram Oskaram Spurdziņam un ieņēma amatus uzņēmumos Ventspils nafta un Latvijas valsts meži.

2005.gadā Tiesnesis kļuva par Tautas partijas ģenerālsekretāru, kas nozīmēja atbildību par partijas finansēm un politiskās darbības koordinēšanu visā valstī. Viņš šo amatu ieņēma arī laikā, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklāja korupciju Bērnu slimnīcas būvniecībā.

Tiesībsargi pierādīja, ka izmaksas bija mākslīgi sadārdzinātas, un procentiem bija jānonāk arī Tautas partijai, kas tolaik bija atbildīga par veselības nozari, atgādina raidījumā. Uz apsūdzēto sola nonāca Tautas partijas dibinātāja Andra Šķēles kursa biedrs Aivars Lisenko, kurš bija Bērnu slimnīcas valdē.

Lasiet arī: Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā apsūdzētie noslēguši vienošanos ar prokuratūru par vainas atzīšanu

Bērnu slimnīcas korupcijas lieta patlaban tuvojas noslēgumam, jo apsūdzētie pēc daudzu gadu tiesāšanās atzinuši vainu korupcijā. Taču lietā palika neatklāts, kurš Tautas partijā bija devis pavēli sadārdzināt būvniecības izmaksas un iegūto naudu nogādāt partijai, norāda Nekā personīga žurnālisti.

Tiesnesis raidījumam noliedz, ka būtu ko zinājis par īstenoto krāpniecību.

Arī Pabriks Nekā personīga žurnālistiem noliedz, ka Tiesneša pagātne viņā raisītu bažas.

Nekā personīga norāda, ka janvārī paklusām Valsts nekustamo īpašumu padomē iecelts aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons. Pabriks neesot iebildis, ka otrajam cilvēkam ministrijā, tagad būs vēl arī papildu pienākumi rūpējoties par visas valsts nekustamajiem īpašumiem, informē raidījums.


Pievienot komentāru

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Britu premjers Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons inficējies ar jauno koronavīrusu, tā pievienojoties vairāk nekā 11 600 cilvēku, kuriem valstī ir konstatēta vīrusa klātbūtne organismā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Eiropols brīdina par strauju noziedzības pieaugumu koronavīrusa pandēmijas laikā

Ziņojumā teikts, ka kopš krīzes sākuma ievērojami palielinājusies tirdzniecība ar viltotām precēm, tostarp sejas maskām, dezinfekcijas līdzekļiem un medikamentiem.

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā atgriezušies vismaz 1 500 cilvēku

Pēc 27.marta regulāri Latvijas valstspiederīgo repatriācijas reisi vairs netiek plānoti, ja vien nebūs neparedzētas situācijas.

Eksperti skaidro | Neuzķeries uz internetā nopērkamajām tievēšanas tabletēm – tādu nav!

Lai neuzķertos uz klajiem meliem, apskatīts konkrēts produkts, ko ļoti vienkāršā veidā var iegādāties internetā. Tas ir uztura bagātinātājs Africanmango900.

Krievija aicina atcelt sankcijas, vēršas ANO ar Ķīnu, Ziemeļkoreju

Krievija, kura ir pakļauta ar sankcijām par tās agresiju Ukrainā un Krimas sagrābšanu, ir nākusi klajā ANO ar aicinājumu atcelt sankcijas COVID-19 pandēmijas apstākļos. Aicinājums iesniegts kopā ar citām sankciju skartām valstīm.

Elektroenerģijas cena mājsaimniecībām samazinās

Pielāgojot patēriņu cenu svārstībām biržā, kur parasti cena ir zemāka brīvdienās un vēlās nakts stundās, ir iespēja ietaupīt.

Igaunija no Ķīnas pasūta vīrusa aizsargaprīkojumu par 10 mlj. eiro

Igaunija no kāda Ķīnas uzņēmuma ir pasūtījusi pretvīrusa aizsardzības un medicīnas aprīkojumu par 10,35 miljardiem eiro. Valsts vajadzīgo meklējusi Ķīnā, jo, valsts pārvaldes ministra vārdiem, Eiropa šobrīd ir slēgta, tā ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro

Provizoriski dīkstāves pabalstos tiks izmaksāti 130 miljoni eiro 465 000 darba ņēmēju, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

BNN jautā | Replika par «paniku» koronavīrusa SARS-CoV-2 dēļ

Vēlos vērst lasītāju uzmanību uz to, ka panika, iespējams, nav labākais apzīmējums masu noskaņojumiem, kas jaunā koronavīrusa ietekmē pieņemas spēkā daudzviet pasaulē un pēdējās nedēļās arī Latvijā. 

ASV izvirzās vadībā ar pasaulē lielāko COVID-19 inficēto skaitu

ASV ir reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, vīrusa uzliesmojumam apsteidzot Ķīnas oficiālos datus. Ziemeļamerikas valstī ir apstiprināti vairāk nekā 85 000 saslimšanas gadījumu, ziņo amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Sestdien būs +15 grādus silts

Piektdien, 27.martā, un sestdien bieži spīdēs saule, kā arī nokrišņi nav gaidāmi. Dienas laikā gaiss iesils līdz +10…+15 grādiem, bet nakts un rīta stundās gaisa temperatūra būs 0…–6 grādu robežās.

Rēzeknes slimnīcā saslimšanu ar COVID-19 konstatē ārstam

Rēzeknes slimnīcā saslimšana ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta ārstam, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs.

Lietuvā vīrusa postā saskata arī gaišo pusi

Tas pat nav jāsaka – Lietuvu ir smagi skāris COVID-19. Karantīnas apstākļos bezdarba līmenis ir audzis par 30%, inficēto skaits uz 1.maiju tiek prognozēts virs 6 000, taču valstī atgriežas emigrējušie lietuvieši, attīrās gaiss, daudzi rīkojas izpalīdzīgi.

COVID-19 izplatības novēršanā iesaistītie mediķi saņems piemaksas līdz 50% no algas

Piemaksās par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības novēršanu martā mediķi saņems līdz pat 50% no darba algas, bet tālāko divu mēnešu laikā tās būs 20% apmērā.

Uz dīkstāves pabalstu varēs pretendēt visu nozaru darba ņēmēji

Pēc konkrētu kritēriju izpildes dīkstāves pabalstu varēs saņemt visu nozaru uzņēmumu darba ņēmēji.

Rīgā pie luksoforiem uz laiku tiks atslēgtas gājēju izsaukuma pogas

Rīgas domes Satiksmes departaments vērš iedzīvotāju uzmanību, ka izsaukuma pogas tiks atslēgtas uz nenoteiktu laiku un gājēji aicināti sagaidīt gājēju luksoforā zaļo gaismu.

Autobusos drīkstēs ieņemt tikai katru otro sēdvietu

Priekšroka autobusos būtu dodama tiem iedzīvotājiem, kuri dodas uz darbavietu un pēc tam – atpakaļ mājās, īpaši tad, ja persona ir nodarbināta medicīnas, tiesību aizsardzības vai tirdzniecības jomā.

Somijā gatavojas norobežot Helsinku reģionu no pārējās valsts

Lai Somijā iegrožotu COVID-19 uzliesmojumu, tās valdība gatavojas no piektdienas, 27.marta, norobežot Ūsimā reģionu, kas ieskauj galvaspilsētu Helsinkus un kur apstiprināti visvairāk inficēšanās gadījumi ar COVID-19, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Valdība apstiprina Muižnieku LU rektora amatā

Rīkojumā norādīts, ka Muižnieks 2015.gada 4.augustā uz pirmo četru gadu termiņu tika apstiprināts rektora amatā, kura termiņš ir beidzies, līdz ar to nepieciešams apstiprināt viņu par universitātes rektoru uz otro termiņu.

Būvniecības izmaksas februārī – vidēji par 2,4% augstākas nekā pirms gada

Būvniecības izmaksas šogad februārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā pieaugušas vidēji par 2,4%.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!