bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Nekustamie īpašumi šogad deg biežāk nekā pērn

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUJa pērn kopumā reģistrēti 4 062 nekustamā īpašuma degšanas gadījumi, tad šī gada septiņos mēnešos jau 2 428, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika.

Šogad būtiski palielinājies arī apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par īpašumiem radītajiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā. Ja 2012.gadā kopumā saņemti 108 atlīdzības pieteikumi par ugunsgrēka radītajiem bojājumiem, tad šī gada astoņos mēnešos jau 114, portālam BNN norāda apdrošināšanas kompānijā BTA Insurance Company SE.

Biežākie ugunsgrēku iemesli pēdējā laikā bijuši saistīti ar neprofesionāli uzstādītām apkures sistēmām vai dūmvadu bojājumiem, kas radušies nepareizas dūmvadu tīrīšanas rezultātā. Lai mazinātu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, eksperti aicina iedzīvotājus laicīgi parūpēties par privātmāju dūmvadu un apkures sistēmu tehnisko stāvokli, apkopes darbus uzticot profesionāļiem.

«Ļoti bīstami ir ugunsgrēki, kuru iemesls ir sodrēju aizdegšanās dūmvados. Krāsns dūmošana vai skursteņa vilkmes samazināšanās ir pirmās pazīmes, kas liecina, ka skurstenī sakrājušies sodrēji, tāpēc steidzami būtu jāveic dūmvada tīrīšana. Ja metāla skurstenī aizdegas sodrēji, tad degšanas rezultātā temperatūra var sasniegt pat 1 000 grādus pēc Celsija un vairāk, un karstuma ietekmē notiek skursteņa un ēkas konstrukciju deformācija. Lai mazinātu uguns riska iespējamību, atsākot lietot apkures sistēmas rudens sezonā, ir svarīgi tieši pirms apkures sezonas sākuma profesionāli veikt dūmvadu un apkures sistēmu apkopes darbus,» komentē BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece.

Normatīvajos aktos noteikts, ka dūmvadi, kuriem pievienotas gāzes iekārtas, un gāzes iekārtu ventilācijas kanāli ir regulāri jāpārbauda un jāattīra.

Ķieģeļu dūmvadu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi gadā, ķieģeļu dūmvadi ar oderējumu un metāla dūmvadi jāpārbauda un jāattīra ne retāk kā reizi divos gados, bet ventilācijas kanālu pārbaude un attīrīšana jāveic ne retāk kā reizi trijos gados. Savukārt apkures iekārtas un ierīces jāpārbauda divas reizes gadā, un, ja nepieciešams, jāattīra no sodrējiem, sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem jāiztīra pirms apkures sezonas sākuma un apkures sezonā ne retāk kā vienu reizi mēnesī ilgdedzes apkures krāsnīm un divas reizes mēnesī citām apkures ierīcēm.

«Ministru kabineta noteikumos ir teikts, ka skursteņu tīrīšana ir jāuztic sertificētiem skursteņslauķiem, kas nodrošinās kvalitatīvu skursteņu iztīrīšanu no sodrējiem un pārliecināsies, ka dūmvadu var droši ekspluatēt arī turpmāk. Protams, skursteņus var tīrīt arī mājas iedzīvotāji, dedzinot dabīgus (alkšņu malka) vai ķīmiski ražotus materiālus, kā arī papildus mehāniski tīrot skursteni. Taču šādas tīrīšanas rezultāts var būt apšaubāms un nenodrošināt nepieciešamo kvalitāti dūmvada darbībai un drošības noteikumiem. Mana pieredze liecina, ka visbiežāk pašu spēkiem tīrīt skursteni izvēlas cilvēki Latvijas lauku reģionos, kur arī notiek biežākie degšanas gadījumi,» stāsta Latvijas skursteņslaucītāju amata brālības prezidents Māris Bambis.

Jāpiebilst, ka pērn par īpašumiem radītiem bojājumiem ugunsgrēku rezultātā BTA izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzības 752 101 latu apmērā, savukārt šī gada astoņos mēnešos – jau 729 153 latus. 2012.gadā lielākā apdrošināšanas atlīdzība 259 698 latu apmērā, tika izmaksāta par ugunsgrēkā nodegušo atpūtas kompleksu Pāvilostā. Šogad lielākā atlīdzība par ugunsgrēka radītiem postījumiem 79 068 latu apmērā izmaksāta par kādu Siguldas novadā nodegušu privātmāju, kur ugunsgrēku izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā.

102.000.102.5333


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.