Nekustamo īpašumu kompānija: Darījumu apjoms krīt, cenas aug

Arī aprīlī cenu pieaugums novērojams visos Rīgas rajonos no 0,12% Teikā līdz straujākajam kāpumam Vecmīlgrāvī 0,71%, taču centrā un jaunajos projektos cenas palikušas nemainīgas, situāciju atspoguļo nekustamo īpašumu kompānija Balsts.

Vidējā cena par vienu kvadrātmetu (m2) pietuvojās 726 eiro atzīmei, lai gan dažādi kāpumi, gandrīz vienāda vidējā cena aprīlī bija Purvciema un Imantas sērijveida dzīvokļiem, kur cenu par vienu m2 šķīra tik viens eiro, attiecīgi 766 eiro/m2 un 765 eiro/m2.

Sērijveida dzīvokļu cenu līderis stabili ir Teikas rajons ar 868 eiro/m2, savukārt pastarīša lomu joprojām «aizstāv» Bolderāja – 494 eiro/m2. Balts indekss palielinājies par vienu punktu – 173 punkti, norāda uzņēmumā.

«Neskatoties uz to, ka pēc valdības ziņām Latvijas ekonomika uzrāda spožu izaugsmi, kā arī pēc banku sniegtās informācijas var secināt, ka kreditēšanas apjomi strauji aug tomēr nekustamā tirgū vēl joprojām tiek novērota nestabilitāte. 2017 gads ir iesācies ar ikmēneša svārstībām. Lai gan pirmajā ceturksnī darījumu skaits ir parādījis izaugsmi, otrais ir iesācies ar kritumu par 13,7 % salīdzinot ar to pašu periodu pērn,» skaidro kompānijas Balsts valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Viņš norāda, ka tradicionāli tie ir saistīti ar nespēju sakrāt pirmajai iemaksai, mazo platību mājokļu trūkuma dēļ jaunajos projektos. «Protams, nedrīkst nepieminēt mūsu iedzīvotāju skaita sarukumu .Darījumu skaitu ietekmē augošais īres pieprasījums, jo cilvēki grib būt mobili un bieži vien nevar atļauties nopirkt mājokli tur, kur vēlās, bet var to atļauties īrēt.»

Īres dzīvokļu ienesīgums Rīgas mikrorajonos ir augstāks nekā centrā. Jauno projektu ēkās īres cena divistabu un trīsistabu dzīvokļiem ir 400 – 700 eiro mēnesī. Cenu augstākā robeža atbilst ļoti labas kvalitātes dzīvokļiem ar augstvērtīgu telpu apdari. Vienkāršiem sērijveida dzīvokļiem ar agrāk veiktu telpu apdari vidēji īres maksa bija no 200 – 300 eiro mēnesī, savukārt labas kvalitātes sērijveida dzīvokļu, kuros remonts veikts pēdējo desmit gadu laikā, īres maksas amplitūda bija no 350- 450 eiro mēnesī.

Lielākais pieprasījums pēc īres dzīvokļiem novērots centram tuvākajos un lielākajos mikrorajonos – Purvciemā, Pļavniekos, Imantā un Āgenskalnā. Turklāt Āgenskalnā novērota īres maksu pieauguma tendence, jo šī apkaime pēdējos gados attīstās un atrodas salīdzinoši tuvu centram.

Vidējā dzīvokļu cena jaunajā projektā Rīgas mikrorajonos šobrīd ir vidēji 1 400 eiro/m2.

Nomas likme telpām aprīļa mēnesī palikusi nemainīga, salīdzinot ar marta mēnesi, Rīgas tirdzniecības centros – 15-25 eiro/m2, platībām līdz 100 m2 – 30-55 eiro/m2. Vecrīgā 20-50 eiro/m2. Rīgas populārākajās tirdzniecības ielās komercplatību nomas likmes ir 20-40 eiro/m2, skaidro uzņēmumā.

Ref:224.000.103.1140

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas