Nelabvēlīga tiesas lēmuma gadījumā Streļčenoks var zaudēt amatu

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks

Ja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājas vietnieces Jutas Strīķes atlaišana bija prettiesiska, tad biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks pats var zaudēt savu amatu, norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacījusi, ka lēmumu par to, vai Streļčenoks rīkojies prettiesiski, pieņems tiesa, kur acīmredzot vērsīšoties Strīķe. Ja tiesas lēmums atcels Streļčenoka lēmumu atlaist Strīķi, tad viņa rosinās Saeimu atlaist Streļčenoku.

Kā zināms, Streļčenokam ar trešo reizi, parakstot rīkojumu par Strīķes atlaišanu, izdevās viņu atbrīvot no amata. Iepriekšējās divas reizes ar premjera rīkojumu, norādot uz neprecizitātēm dokumentācijā, Strīķe savu amatu atguva. Tomēr pēc trešās atlaišanas Strīķe savu amatu neatguva. Gan premjere Straujuma, gan ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pauda, ka viņiem nav juridiska rakstura iebildumu pret Streļčenoka lēmumu.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais Ministru prezidents Dombrovskis 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.

Lai arī Dombrovskis arī uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

102.000.102.6652

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas