bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.07.2018 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

«Nelīdzsvarots kanibāls»; «suņa sūds konfektē», tā norisinās RD sēde

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSkaļu diskusiju pavadībā Rīgas dome noraida ieceri visu valstu pensionāriem atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā piešķirt no viena vecuma.

Neizpratni sabiedrībā pirms neilga laika raisīja ziņa, ka citvalstu pensionāri braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā nereti saņem agrākā vecumā nekā Latvijas pensionāri.

Dome trešdien, 28.martā, skatīja grozījumus saistošajos noteikumos Par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā. Lai gan to būtība bija piešķirt braukšanas atlaides 100% apmērā studējošajiem bāreņiem līdz 24 gadu vecumam, atrunāt Rīgas daudzbērnu ģimeņu reģistra ieviešanu un atlaižu piemērošanu tajos mikroautobusos, kuri aizstās konkrētus SIA Rīgas satiksme maršrutus, deputāti nelaida garām iespēju pievērsties arī pensionāriem.

Deputāti vairāku stundu garumā viens otru apvainoja un kritizēja par šo jautājumu. Opozīcija izteicās, ka koalīcija ar šādām atlaidēm piedāvā «suņa sūdu konfektē». Tāpat opozicionāri aicināja koalīcijas pārstāvjus «pārstāt zagt, shēmot un dzīvot pēc Krievijas likumiem», kā arī nodrošināt vienlīdzīgu attieksmi visu pensionāru vidū.

Savukārt koalīcijas pārstāvji aicināja opozīcijas deputātus uzrunāt savus partijas biedrus Saeimā un panākt, lai visā Latvijā pensionēšanās vecums tiek noteikts no 55 gadu vecuma.

Skaļākās diskusijas sākās brīdī, kad tribīnē kāpa Saskaņas pārstāvis Aleksejs Rosļikovs. «Trīs dienas es klausos par to, kā ir jāpieņem valstiski svarīgi lēmumi un jādomā par Latviju, bet kas man to māca? Bijušais komjaunietis [Jānis] Bordāns, kurš izaudzis par ņipru komunistu? [Jutas] Strīķes kundze vienā no intervijām norādījusi, ka viņas vecāki principiāli nestājās komunistiskajā partijā un saka, ka visas nelaimes Latvijā ceļas no tā, ka nav bijusi lustrācija,» izteicās Rosļikovs, paužot, ka «viņš uztraucas par Bordānu», jo Strīķe uz viņu skatoties kā «nelīdzsvarots kanibāls.»

Pēc šī izteikuma zālē sākās tracis un Strīķe mudināja mēru Rosļikova izteicienus nodot izvērtēšanai Ētikas komisijā. Ušakovs norādīja, ka debašu laikā neviens deputāts no viņa puses nekad netiekot pārtraukts.

Pēc ilgstošas vārdu apmaiņas tribīnē kāpa Bordāns, kurš norādīja, ka kopš trešdienas, 28.marta, Rosļikovu cienīt vairs nevarot. «Pirms Ētikas komisijas es tev ļauju nākt atvainoties, jo es nekad neesmu bijis komunists un tas ir man dziļš aizvainojums. Es deviņdesmitajos biju vienīgais Saeimā, kurš ierakstīja, ka 14 gadu vecumā ticis ierakstīts komjauniešos. Tas, ka tu to atgādini – tas ir neglīti,» sacīja Bordāns. Kaunināt Rosļikovu tribīnē kāpa arī citi opozīcijas deputāti.

Taču aizstāvēt biedru vēlāk tribīnē kāpa Mihails Kameņeckis (S), paužot, ka «mūsu politiskā atmosfēra un darba stils ir slikts». «Mums ir jādomā, ko un kā mēs sakām no tribīnes un vietas. Kāpēc jūs, Strīķes kundze, varat mūs saukt par idiotiem un jums šķiet, ka jūs drīkstat tā darīt. Ja mēs paši nemainīsim šo visu un paši nesāksim cienīt viens otru – nekas nemainīsies,» teica Kameņeckis.

Regīna Ločmele – Luņova (S) pauda viedokli, ka opozīcija dusmojas tāpēc, ka koalīcija bojājot viņu priekšvēlēšanu kampaņu. «Ja mēs sniegtu tiesā katru jūsu izteikumu, visas tiesas būtu pilnas – gan kriminālās, gan administratīvās. Pasekojiet līdzi tam, ko jūs šajos mēnešos esat te teikuši, mēs esam saukti par fašistiem, idiotiem un vēl sazin ko. Jūs kāpjat te un melojat. Jūsu vēlētājiem sen ir pilnas ausis ar saspraustiem makaroniem,» izteicās deputāte.

Jautājuma skatīšanas procesā deputāte Baiba Broka (VL/TB-LNNK) bija iesniegusi priekšlikumu, kurš rosināja noteikt, ka braukšanas maksas atvieglojumi netiek piemēroti ārzemniekiem, izņemot Eiropas Savienības dalībvalstu, Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņiem, kā arī bezvalstniekiem, kuriem ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā. Tieši tādu pašu priekšlikumu iesniegusi bija Strīķe.

Savukārt deputāts Juris Pūce (LA) rosināja ieviest normu, ka visas Rīgā deklarējušās nestrādājošās personas, kas sasniegušas Latvijas likumos noteikto pensionēšanās vecumu, neatkarīgi no pilsonības, saņem braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā no biļešu cenas.

Iepriekš šie priekšlikumi tika iesniegti skatīšanai komitejās. Abus priekšlikumus dome noraidīja.

Kā vēstīts, nestrādājošie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi bez maksas Rīgas satiksmes transportlīdzekļos var braukt no 63 gadu vecuma, turklāt pensionēšanās vecums arvien tiek paaugstināts, bet Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pensionāri atlaides saņem agrāk – jau no 55 gadu vecuma.

Rīgas sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot 4 916 Rīgā deklarēti Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas pilsoņi – pensionāri, no kuriem 2 997 vēl nav sasnieguši Latvijā noteikto pensionēšanās vecumu 63 gadus.

 

Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.