bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 10.04.2020 | Vārda dienas: Anita, Anitra, Annika, Zīle
LatviaLatvija

Nemiro un sankcionētā Lemberga kopējā performance

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Aivars Lembergs, Ralfs Nemiro, ASV sankcijas, ekonomikas ministrs, Ekonomikas ministrija, Pāvels Rebenoks, Ventspils brīvosta, Ventspils pilsētas dome,

Attēls no Ralfa Nemiro Facebook konta

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro politiskie gājieni kļūst arvien apšaubāmāki. No draudzības un bīdīšanas un amatiem ar iespējamās koruptīvās darbībās iesaistīto advokātu Pāvelu Rebenoku līdz publiskiem pasākumiem ar ASV sankcijās iekļauto Aivaru Lembergu. Ministram taču būtu jābūt pazīstamam ar likumā noteikto un jāsaprot, ka politiķim ir jāizpilda starptautiski noteiktās sankcijas. Kāpēc Nemiro turpina riskēt ar Latvijas ekonomikas stāvokli, uzturot un publiskojot draudzīgas attiecības ar apšaubāmām personām?

Lai gan Lembergam ASV ir noteikusi sankcijas, Nemiro uz to piever acis un nekautrējas kopā ar viņu atklāt modernizētu ražotni Ventspilī, ar to dižojoties arī sociālajā tīklā Facebook. 

Arī Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs, lai arī Ventspils brīvosta tik tikko izņemta no sankciju saraksta, pavada laiku ar personu, kuras dēļ Ventspils brīvosta nonāca attiecīgajā sarakstā.

Saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumu tas attiecas uz visām personām un tām ir pienākums ievērot un izpildīt starptautiskās un nacionālās sankcijas.

Vai tiešām gan Nemiro, gan Udodovam ir vēlme riskēt ar Ventspils brīvostas atkārtotu nokļūšanu ASV sarakstā?

Jānorāda, ka šī nav pirmā reize, kad Nemiro pavada laiku ar apšaubāmas reputācijas cilvēkiem. Arī ar savu padomnieku juridiskajos jautājumos, advokātu Rebenoku, kurš iesaisīts Olainfarm «mantinieču karos», Nemiro izklaidējas uz jahtām u.tml. Turklāt bez jebkādas kautrēšanās, kad tik daudz publiski apspriesta Rebenoka reputācija un pat Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paziņo, ka Rebenoks netiks virzīts uz Latvenergo padomi, Nemiro turpināja to darīt. Kad tas neizdevās, tad klusītiņām un bez vilcināšanās Rebenoks tika iebīdīts Rīgas brīvostā par valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Lasiet arī: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Kā iepriekš intervijā BNN par advokātu Rebenoku un ekonomikas ministru Nemiro izteicās jurists Alvis Pīlāgs: «Ekonomikas ministrs, kas nodarbojas ar ekonomisko jautājumu risināšanu valstī, piesaista par padomnieku šādu personu? Ja [..] piesaista šādus cilvēkus, kuri pārstāv dažādas komerciālas intereses, tas liek aizdomāties, cik tālu mēs ejam savā attīstībā.»

Turpinot: «Runa ir par slēpto lobiju. Kas lobē šo vienu figurantu, ka viņš tiek pie tādiem amatiem?»

Ekonomikas ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde ekonomiskās politikas jomā, tomēr Nemiro gājieni liek apšaubīt, vai minists saprot, kādas funkcijas viņam jāīsteno Latvijas labā un cik svarīgi ir valsti pasargāt no jebkāda riska nonākt, piemēram, «pelēkajā sarakstā», vai pakļaut tādu valstij svarīgu objektu kā Ventspils brīvosta ASV sankcijām.

Jāatgādina arī tas, ka Latvija tik tikko kā neiekļuva Pasaules centrālās organizācijas naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupas (FATF) «pelēkajā sarakstā». Jautājums – vai ekonomikas ministram nerūp vai vienkārši nav skaidrs, ka augstu amatpersonu draudzēšanās ar ASV sankcijās iekļautu personu, kas, saskaņā ar sankciju skaidrojumā norādīto, vainojama smagos koruptīvos noziegumos, var būt drauds Latvijas nonākšanai FATF «pelēkajā sarakstā»?


Pievienot komentāru

COVID-19 gadījumu skaits Baltijā. Latvijā – 612, Lietuvā – 999, Igaunijā – 1 258

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Palielināts Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma apmērs privātajos bērnudārzos

Apstiprinot Rīgas pašvaldības 2020.gada budžetu, tika piešķirts lielāks Rīgas domes līdzfinansējums privātajiem bērnudārziem.

Vecāku pabalsta izmaksai COVID-19 krīzes laikā LM piešķir 6,3 miljonus eiro

Sakarā ar grozījumiem likumā, kas paredz turpināt nodrošināt vecāku pabalsta izmaksu tiem, kuriem pabalsta izmaksas termiņš būs beidzies ārkārtas situācijas laikā.

Centralizētais eksāmens svešvalodās maijā nenotiks. Apsver jūniju

Ja ir zināms eksāmenu kārtotāju skaits konkrētajā iestādē un ja ir ievērota prasība «divi un divi», tad eksāmenus sarīkot neesot problēma.

Viļņa sāk ņemt analīzes visiem medicīnas darbiniekiem

Viļņas pilsētas pašvaldība ceturtdien, 9.aprīlī, paziņojusi, ka sāks pārbaudīt visus medicīnas darbiniekus pret COVID-19 infekcijas klātbūtni organismā, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ārkārtējās situācijas laikā auto īpašnieks varēs pārtraukt OCTA polises darbību

Auto īpašnieks varēs pārtraukt sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas polises darbību, ja auto netiek izmantots.

Latvijā cūkgaļas vidējā cena mēneša laikā samazinājusies par 5,7%

Cūkgaļas vidējā cena Latvijā šogad februārī bija par 5,7% zemāka nekā pirms mēnesi, savukārt gada laikā tā pakāpusies par 45,3%.

Valdība atbalsta ideju palīdzēt krīzē cietušām pašvaldību kapitālsabiedrībām

Uz atbalstu varēs pretendēt, ja krīzes skartās kapitālsabiedrības apgrozījums būs samazinājies ne mazāk kā par 50% salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu.

Baznīcai ir jāpielāgojas situācijai tāpat kā citiem, vērtē igauņu arhibīskaps

Lieldienām Igaunijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir izsūtījusi draudzēm norādes, kā sarīkot dievkalpojumus mājās. Šāds risinājums atbilst arhibīskapa Urmasa Vīlmas (Urmas Viilma) uzskatam, ka baznīcai ir jāpielāgojas ārkārtas situācijai, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plāno pārcelt uz 29.augustu

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas tomēr plānots pārcelt uz 29.augustu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izskatīšanai valdībā iesniegtie grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā.

Ziemeļu Investīciju banka aizdevusi Latvijai 500 miljonus eiro COVID-19 seku likvidēšanai

Ar aizdevumu paredzēts finansēt valdības papildu izdevumus koronavīrusa COVID-19 pandēmijas ietekmes mazināšanai.

ES Tiesa: Polijai ir jāatceļ tiesnešu disciplīnas palāta

ES Tiesa ir aicinājusi Poliju apturēt Polijas Augstākās tiesas Disciplinārās palātas darbību un nodalīt to no parlamenta un valdības ietekmes, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Par spīti pierādījumiem KNAB joprojām nesaskata korupciju Ventspils domē

Par sabiedriskajiem līdzekļiem tiek īstenota Aivara Lemberga propagandas kampaņa arī pēc ASV sankciju piemērošanas, kas apliecina, ka sankcijas Ventspils pilsētas dome neievēro un tās tiek rupji ignorētas.

SPRK izsaka brīdinājumu Conexus par sertificēšanās prasību neizpildi termiņā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izteikusi brīdinājumu Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatoram AS Conexus Baltic Grid.

ASV prezidenta vēlēšanās gaidāma cīņa starp Baidenu un Trampu

ASV no cīņas par Demokrātiskās partijas prezidenta amata nomināciju ir izstājies Bērnijs Sanderss. Viņš ir piekāpies kandidāta Džo Baidena priekšā, kurš atlicis vienīgais sāncensis iepretim republikāņu prezidentam Donaldam Trampam.

COVID-19 inficēšanās gadījumi Baltijā. Latvijā – 589, Lietuvā – 955, Igaunijā – 1 207

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Rīgas administratori COVID-19 seku likvidēšanai rezervē 13,87 miljonus eiro

Pieņemot pilsētas 2020.gada budžetu, Rīgas pagaidu administratori palielinājuši Rīgas rezerves fonda apjomu līdz 13,87 miljoniem eiro.

Volstrītā akciju cenas kāpj pēc jaunām ziņām par COVID-19, Eiropā tās pārsvarā krītas

Volstrītā trešdien, 8.aprīlī, akciju cenas pieaugušas pēc jauniem datiem, ka koronavīrusa pandēmija var būt sasniegusi virsotni Ņujorkā un citos karstajos punktos, bet Eiropas akciju cenas pārsvarā kritās.

Pasaulē ar COVID-19 saslimušo skaits pārsniedz 1,5 miljonus

Pasaulē jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaits ir pārsniedzis 1,5 miljonus, bet atveseļojušies ir 329 tūkstoši cilvēku. Lielākā mirstība no slimības ir Itālijā, bet lielākais saslimušo skaits ir ASV, ziņo vācu raidorganizācija DW un ASV Džona Hopkinsa Universitāte.

Atgādinājums: Lieldienu brīvdienās nekādas ciemošanās

Svinības vai ciemošanās pie radiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!