Nepieciešami asins donori! VADC gaida gan pastāvīgajās ziedošanas vietās, gan izbraukumos

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz visus Latvijas iedzīvotājus, kuri jūtas veseli, ziedot asinis un palīdzēt ārstiem glābt smagi slimu pacientu dzīvības arī ārkārtējās situācijas laikā.

Lai būtu pēc iespējas tuvāk donoru dzīves un darbavietām, novembrī VADC dosies 47 izbraukumos, informē VADC. Šobrīd VADC aicina visu asinsgrupu donorus, īpaši trūkst O– asinsgrupas asinis.

Izbraukumi plānoti daudzās vietās Rīgā, kā arī Jēkabpilī, Kalsnavā, Lubānā, Aglonā, Dubnā, Kārsavā, Vecvārkavā, Līvānos, Madonā, Kuldīgā, Iecavā, Pļaviņās, Olainē, Bauskā, Kadagā, Kauguros, Lielvārdē, Aizkrauklē, Ogrē, Vecumniekos, Smiltenē.

Pilns izbraukumu vietu saraksts pieejams mājaslapā www.donors.lv.

 

«Ikviens cilvēks, kurš jūtas vesels, šobrīd var palīdzēt Latvijas ārstiem cīņā par smagi slimu pacientu dzīvībām, ziedojot asinis. Ārī ārkārtējā situācijā notiek smagas autoavārijas, traumas, asiņošana dzemdību laikā un citas situācijas, kad ārsti bez asins komponentiem nespētu glābt cilvēku dzīvības,» norāda VADC direktore Egita Pole.

Viņa skaidro, ka donoru palīdzība vajadzīga arī Covid-19 pacientu ārstēšanā.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt.

Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu, kas aizņem vien dažas minūtes.

«Rūpēs par donoru un personāla veselību, VADC pastāvīgajās ziedošanas vietās un izbraukumos tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās prasības. Ja pašsajūta ir laba, tad ziedot asinis var gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki,» skaidro Pole.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas