Nepieciešamības gadījumā migrantu izvietošanai plāno izmantot bijušās skolas ēku

Nepieciešamības gadījumā migrantu izvietošanai plānots izmantot bijušās Ezersalas speciālās pamatskolas ēku Ludzas novadā, apliecinājis Operatīvās vadības centra (OVC) vadītājs, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

No 1.jūnija līdz 11.augustam kopumā robežsardze aizturējusi 380 personas, kuras patlaban ir izmitinātas vairākos patvēruma centros. Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki atrodas 351 patvēruma meklētājs, informēja IeM.

Trīs personām piešķirts bēgļa statuss, savukārt 28 patvēruma meklētāji, kuri Latvijā ieradušies jau iepriekšējos mēnešos, pārvietoti uz citām telpām, bet astoņi, kuriem jau iepriekš piešķirts patvēruma meklētāja statuss, izvēlējušies doties prom.

Trofimovs informēja, ka kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas 11.augustā nav aizturēta neviena persona par nelikumīgu Latvijas–Baltkrievijas robežas šķērsošanu.

Robežsargi tikmēr novērsuši vairāk nekā 100 personu mēģinājumu nokļūt Latvijā.

Aizturēto ārzemnieku izmitināšana un pieejamā infrastruktūra ir Valsts robežsardzes pārziņā, savukārt Pilsonības un migrācijas lietu pārraudzībā ir patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs Mucenieki, uz kuru tiek novirzīti neaizturētie robežpārkāpēji, kuri jau ir lūguši patvērumu.

Potenciāli jaunu robežpārkāpēju plūsmu aizturēšanas gadījumā OVC tika konceptuāli atbalstītas iespējas izveidot papildus izmitināšanas objektu nelikumīgajiem robežpārkāpējiem Zvirgzdenes pagastā.

OVC vienojās par nepieciešamo organizatorisko pasākumu sākšanu un resursu plānošanu objekta pielāgošanai aizturēto personu izmitināšanai.

Lai arī amatpersonas iepriekš publiski norādījušas uz telšu apmetnes izveidošanu,

Trofimovs sacīja, ka patlaban vairs netiek domāts par teltīm pārkāpēju izvietošanai, jo gatava ēka ir efektīvāka nekā telšu apmetnes izveidošana ar nepieciešamo infrastruktūru.

«Patlaban minētajā skolā personu izvietošana nenotiks. To darīs, ja robežpārkāpēji ieradīsies vēl lielākā skaitā un esošo aizturēto ārzemnieku un patvēruma meklētāju izmitināšanas centru kapacitāte būs izsmelta,» uzsvēra Trofimovs.

Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (ZZS) atzina, ka vēl ir jāizvērtē skolas atbilstība noteiktajām, tostarp drošības, prasībām. Taču, ņemot vērā, ka skola slēgta nesen, ieguldījumiem, lai telpas piemērotu robežpārkāpēju izmitināšanai, nevajadzētu būt ievērojamiem.

Mekšs uzsvēra, ka gadījumā, ja migranti tiešām tiks izmitināti bijušās skolas ēkā, iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam, jo tiks nodrošināta objekta apsardze un iedzīvotāji nenonāks saskarsmē ar robežpārkāpējiem.

Lai arī skolu un teritoriju ap to saskaņā ar iepriekšējās Ciblas novada domes lēmumu plānots atsavināt un augusta beigās paredzēta atkārtota nekustamā īpašuma izsole, Ludzas domes priekšsēdētājs skaidroja, ka gadījumā, ja tiks pieņemts lēmums par skolas izmatošanu nelegālo imigrantu izvietošanai, dome varētu lemt par atsavināšanas procesa apturēšanu.

Jau ziņots, ka valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas–Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas