Nepiesprādzējies pasažieris, telefons pie stūres un citi pārkāpumi, par ko autovadītājam pienāksies soda punkti

Autovadītājiem par mobilā telefona un citu viedierīču lietošanu pie auto stūres turpmāk reģistrēs vienu pārkāpumu uzskaites jeb soda punktu, ziņo Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Šī ir samilzusi problēma, par ko liecina pagājušā gadā CSDD veiktais pētījums, kas atklāja, ka vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres lieto mobilos telefonus. Pamatojoties uz šo pētījumu, CSDD sadarbībā ar Valsts policiju veica kampaņu Izkāp no telefona!

Ņemot vērā šīs problēma nozīmi, Ministru kabinets (MK) lēma, ka par šiem pārkāpumiem būtu jāreģistrē punkti, apstiprinot grozījumus noteikumos. CSDD un Satiksmes ministrija aicina vadītājus mainīt savus paradumus un atturēties no mobilā telefona un citu viedierīču lietošanas brauciena laikā.

Tāpat viens pārkāpumu uzskaites punkts tiks reģistrēts vadītājam, ja pasažieris brauciena laikā nebūs piesprādzējies. Savukārt pasažierim par nepiesprādzēšanos tāpat kā līdz šim tiks izteikts brīdinājums vai piešķirts naudassods.

Soda punkts pienāksies arī par braukšanu ziemā ar auto, kas ir aprīkots ar vasaras riepām un par iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā.

Savukārt ar diviem pārkāpumu uzskaites punktiem tiks sodīta braukšana vienvirziena ielā pretējā virzienā.

Tāpat CSDD atzīmē, ka ir stājušās spēkā izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu dzēšanas kārtībā. Līdz šim, sakrājot četrus punktus, vadītājam tika piedāvāta iespēja brīvprātīgi apmeklēt apmācību kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos. Turpmāk, sakrājot četrus punktus, vadītājam tiks piedāvāta arī iespēja apmeklēt braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības (psihologu konsultācijas). Ja kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos vai psihologu konsultācijas tiks noklausītas, arī turpmāk vadītājam tiks dzēsti divi punkti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas