NEPLP konkursā par radio programmu apraides tiesībām Kuldīgā uzvarējis Radio SWH

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā par apraides tiesību piešķiršana radio programmas veidošanai vai apraides aptveršanas zonas palielināšanai Kuldīgā 106,9 megahercu (MHz) frekvencē par uzvarētāju atzīts AS Radio SWH, liecina informācija oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Radio SWH konkursā uzvarējis ar programmu Radio SWH Rock.

Programmas pamatnosacījumi un formāts ir informatīvi muzikāls, un tās mērķauditorija – rokmūzikas cienītāji vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Programmā piedāvātas ziņas vismaz 180 minūtes no kopējā nedēļas raidlaika, bet neatkarīgo producentu veidotie raidījumi – līdz 10% nedēļas raidlaika. Savukārt retranslācija paredzēta līdz 10% no nedēļas raidlaika.

Radio programma veidota latviešu valodā un programmas nodrošināšanu segs no Radio SWH līdzekļiem.

Konkursā pieteikumu iesniedza arī QBS, kas piedāvā programmu Radio Marija Latvija. Programmas formāts ir informatīvi muzikāls, un tās mērķauditorija ir Rīgas, Liepājas, Krāslavas, Valkas, Cēsu, Kuldīgas un apkārtnes iedzīvotāji un viesi. Programmā paredzētas ziņas vismaz 80 minūtes no kopējā nedēļas raidlaika, neatkarīgo producentu veidotie raidījumi – līdz 10% nedēļas raidlaika, bet retranslācija – līdz 1% nedēļas raidlaika.

Radio Marija Latvija saturs veidots latviešu valodā un programmas uzturēšanu segtu no biedrības Radio Marija Latvija un organizācijas World Family of Radio Marija līdzekļiem.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Radio SWH pērn strādāja ar 2,755 miljoniem eiro, kas ir par 5,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa saruka gandrīz trīs reizes un bija 65 537 eiro. Radio SWH reģistrēta 1993.gada aprīlī, un tās pamatkapitāls ir 2,54 miljoni eiro.

Savukārt QBS pērn strādāja ar 18 840 eiro apgrozījumu, kas ir par 5,9% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa, salīdzinot ar iepriekšējā gada zaudējumiem, bija 677 eiro. QBS reģistrēta 2005.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 197 764 eiro. QBS vienīgais īpašnieks ir Radio Marija Latvija.

Konkursu par apraides tiesību piešķiršanu radio programmas veidošanai vai apraides aptveršanas zonas palielināšanai Kuldīgā 106,9 MHz frekvencē NEPLP atkārtoti izsludināja šī gada septembrī.

No pretendentiem tiek sagaidīts, ka radio raidīs 24 stundas diennaktī un saturs tiks pārraidīts latviešu valodā.

Programmai jābūt informatīvai, informatīvi muzikālai un muzikālai, un tai jāsasniedz Kuldīgas un tās apkārtnes iedzīvotāji, viesi un caurbraucēji.

Aptveršanas zona ir paredzēta Kuldīga, un elektroniskais plašsaziņas līdzeklis var būt gan komerciāls, gan nekomerciāls. Apraides atļauja tiek izsniegta uz astoņiem gadiem.

Jūnija vidū NEPLP izsludināja sešus konkursus par apraides tiesību piešķiršanu vai apraides aptveršanas zonas palielināšanu radio programmām Saldū, Skrundā, Ventspilī, Kuldīgā un Valkā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas