bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 08.04.2020 | Vārda dienas: Dana, Dans, Danute, Edgars
LatviaLatvija

NEPLP locekļu amatā apstiprina žurnālistus Kalderausku un Eglīti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

NEPLP, Ieva Kalderauska, Artuss Kaimiņš, Vjačeslavs Dombrovskis, Jānis Eglītis, Vita Anda Tērauda, Saeimas Mediju politikas apakškomisija

Saeima Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatos ceturtdien, 13.februārī, apstiprinājusi žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti.

Kalderauska saņēma 73 deputātu balsis, savukārt par Eglīti nobalsoja 70 parlamentārieši.

Eglītis iepriekš bijis TV3 ziņu žurnālists, kā arī vadījis uzņēmumu E Komunikācijas. Savukārt Kalderauska bijusi televīzijas kanāla LNT žurnāliste, savukārt pēc šī kanāla reorganizācijas darbu turpinājusi kanālā TV3.

Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (S) atgādināja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas līderes Jutas Strīķes norādījumu par to, ka neviena amatpersona Latvijā nedrīkstot būt apstiprināta ar opozīcijas balsīm.

«NEPLP kandidāti, esošās un potenciālās amatpersonas, padomājiet par sekām! Strīķe jūs padarīja par sava politiskā biroja darbiniekiem, padarot par politiski ietekmējamiem. Iespējams, Strīķe jūs redz kā koalīcijai, partijai un sev lojāliem cilvēkiem. Šī lojalitāte no jums tiks pieprasīta,» brīdināja Dombrovskis.

Dombrovska ieskatā Strīķes un visas koalīcijas mērķis ir nodrošināt tādu sabiedrisko mediju, kas noklusēs koalīcijas nedarbus. Tāpēc Saskaņa, kā skaidroja Dombrovskis, balsos pret abiem kandidātiem.

Saeimas Mediju politikas apakškomisijas vadītāja Vita Anda Tērauda (AP) gan aicināja atbalstīt abus kandidātus. Tērauda atgādināja, ka NEPLP ir daudz izaicinājumu, kas prasa profesionalitāti un politisku neitralitāti. «Saeimai pieņemot Sabiedrisko mediju likumu, būs jānovada pārmaiņu process NEPLP, kas nebūs viegli. Novēlu jaunajiem locekļiem ieguldīties, lai pārmaiņu process būtu veiksmīgs,» pauda deputāte.

Viņa tāpat sacīja, ka no jaunajiem NEPLP locekļiem sagaidāms profesionāls skats uz mediju nozari, risinot tās dzīvotspējas un ilgtspējas jautājumus. Tāpat Tērauda cer, ka nesamazināsies kvalitatīvas informācijas klāsts, kā arī tiks stiprināta Latvijas informatīvā vide, neradot traucēkļus mediju neatkarībai un vārda brīvībai.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš kritizēja Dombrovski, uzsverot, ka, visticamāk, Saskaņas frakcija nav bijusi ieinteresēta NEPLP locekļu atlases procesā. Tāpat viņš atgādināja, ka partijas deputāti komisijā atbalstīja Kalderauskas kandidatūru.

Kaimiņš uzsvēra, ka NEPLP kandidātu atlase esot bijusi «absolūti nepolitizēta un caurspīdīga».

Kaimiņš pauda, ka NEPLP nedrīkstētu strādāt partiju biedri, lai gan to patlaban pieļauj likums. «Un šie divi kandidāti nav nevienā partijā,» teica deputāts.

Deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) kāpa tribīnē, sakot, ka viņa «nāk liecināt» par jaunu kārtību un kultūru amatpersonu atlasei. «Mums bija ļoti svarīgi iegūt jaunus, profesionālus cilvēkus NEPLP padomē. Mēs esam atlasījuši labākos kandidātus,» atzina politiķe.

Parlamentārietis Aleksandrs Kiršteins (VL–TB/LNNK) tāpat uzslavēja abus amatu kandidātus. Viņš gan kritizēja kādu kanāla LNT raidījumu, sakot, ka tajā redzamas iepriekš nepiedzīvotas «jēlības». «Mēs jau neprasām te ieviest cenzūru, bet kāpēc NEPLP nereaģē uz jēlībām?» vaicāja deputāts. Viņš tāpat pauda neapmierinātību ar krievu valodā raidošo kanālu saturu, uz ko arī nereaģējot NEPLP.

Deputāts Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka «gluži tik nevainīgs ārpus politikas NEPLP konkurss gan nebija», vienlaikus gan paslavējot Kaimiņu par procesa virzīšanu. Politiķis atzina, ka viens no labākajiem kandidātiem bija bijušais parlamentārietis Kārlis Seržants (ZZS), kuru nevarēja virzīt vien tāpēc, ka viņš ir ZZS biedrs. Kučinskis, vēršoties pie Eglīša, sacīja, ka ZZS atbalsts viņam būs avansā.

Parlamentārietis Aldis Gobzems gan sacīja, ka nebalsos par Kalderausku, jo viņa nav nākusi pārliecināt visus deputātus par savu profesionālo kompetenci. Savukārt Eglītis Gobzema ieskatā esot Vienotības kvēls atbalstītājs, mudinot atteikties no politiskajām simpātijām.

Cilvēktiesību komisijas locekle Dace Rukšāne-Ščipčinska (AP) atgādināja, ka jau no šī Saeimas sasaukuma sākuma nācies saskarties ar problēmām, kas skar NEPLP darbu. Abiem amatu kandidātiem viņa novēlēja izturību, uzsverot, ka izaicinājumu padomes darbā būs ļoti daudz. Deputāte pauda cerību, ka NEPLP locekļi strādās tā, lai aizsargātu demokrātiju.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija Kalderausku un Egīti atzina par atbilstošākajiem minētajiem amatiem, pirms tam uzklausot 13 kandidātus.

Kalderausku un Eglīti amatiem mudināja virzīt arī NEPLP Sabiedriski konsultatīvā padome, kā arī Latvija Žurnālistu asociācija. Atbalsts Kalderauskai komisijā bijis vienbalsīgāks, bet Eglītim – dalītāks.

Vakances NEPLP radušās, jo pēc domstarpībām ar politiķiem to atstāja divi tās locekļi, tostarp priekšsēdētāja Dace Ķezbere. Pēc Ķezberes aiziešanas no padomes par NEPLP priekšsēdētāju kļuvis Ivars Āboliņš.


Pievienot komentāru

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!