NEPLP piemēro naudas sodu Pirmajam Baltijas kanālam 9 000 eiro apmērā

Pirmajam Baltijas kanālam piemēroti naudas sodi par kopējo summu 9 000 eiro, savukārt Radio PIK – 11 500 eiro liels naudas sods, informē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

NEPLP konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA Pirmais Baltijas kanāls (PBK) darbībā. Programmā Pirmais Baltijas kanāls Latvija neatļauti demonstrēti citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidoti raidījumi, kā arī pietiekamā apjomā nav nodrošināta Eiropas audiovizuālo darbu iekļaušana programmā. Savukārt Radio PIK konstatēti Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumi un viedokļu daudzveidības trūkums programmā.

Laika periodā no šī gada 20.marta līdz 5.aprīlim Pirmais Baltijas kanāls neatļauti demonstrējis televīzijas programmas Pirmais Kanāls veidotus ziņu raidījumus, dienas laikā tiem vairākkārtīgi atkārtojoties. Tādējādi ticis pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un PBK izsniegtās programmas apraides atļaujas darbības pamatnosacījumi, kas liedz izplatīt citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidotus raidījumus. Par minēto pārkāpumu NEPLP piemērojusi naudas sodu 3 000 eiro.

Savukārt no šī gada 15.jūnija līdz 28.jūnijam Pirmais Baltijas kanāls programmā Pirmais Baltijas kanāls Latvija nav nodrošinājis Eiropas audiovizuālo darbu iekļaušanu pietiekamā apmērā, tādējādi pārkāpjot programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumus, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu un Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva, norāda NEPLP. Tā paredz, ka programmā nedēļas laikā vismaz 51% no raidlaika (izņemot ziņas, sporta sacensības, spēles, reklāmu, televīzijas veikalu un televīzijas veikala skatlogu) ir jābūt pārraidītiem Eiropas audiovizuāliem darbiem. Taču NEPLP konstatējusi, ka programmā Pirmais Baltijas kanāls Latvija šajā laika posmā Eiropas audiovizuālo darbu apjoms ir bijis tikai 17–27%, kas uzskatāms par būtisku pārkāpumu. Par šo pārkāpumu medijam piemērots 6 000 eiro liels naudas sods.

Ņemot vērā minēto, Pirmais Baltijas kanāls saņēmis brīdinājumu par būtisku apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu neievērošanu.

Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto, ja NEPLP mēneša laikā atkārtoti konstatēs būtisku darbības pamatnosacījumu pārkāpumu, tā būs tiesīga lemt par programmai izsniegtās apraides atļaujas anulēšanu.

Pirmais Baltijas kanāls saņēmis arī aizrādījumu par to, ka ilgāk nekā atļauts programmā Pirmais Baltijas kanāls Latvija pārraidījis Latvijas Televīzijas programmas LTV7 veidotu ziņu raidījumu Šodien, tādējādi pārkāpjot programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumus.

SIA ražošanas komercfirma Pikal un Partneri radio programmā Radio PIK laika periodā no šī gada 17.marta līdz 20.martam informatīvi analītiskajos diskusiju raidījumos nav nodrošinājusi faktu godīgu un objektīvu atspoguļošanu, viedokļu daudzveidību un neitralitātes principu, bet gan pieļāvusi tikai viena viedokļa paušanu. Tādējādi ticis pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, un par šo pārkāpumu piemērots naudas sods 5 500 eiro, skaidro NEPLP.

Savukārt laikā no šī gada 17.augusta līdz 27.augustam Radio PIK diskusiju raidījumos konstatētas slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīmes. No 18 Radio PIK raidījumiem, kuros aicināti viesi, visos tikuši aicināti partijas Jaunā Saskaņa deputātu kandidāti. Īpaši sistemātiski (15 reizes) ticis aicināts partijas Jaunā Saskaņa deputāta kandidāts Juris Žuravļovs, tādējādi pastiprināti popularizējot konkrētā politiskā spēka un deputāta kandidāta uzskatus un kritiski nesalīdzinot šī politiskā spēka piedāvājumu ar citu deputātu un politisko spēku piedāvājumu vēlēšanās. Minētajā laika posmā raidījumos kopumā ir tikuši uzaicināti tikai triju politisko spēku pārstāvji – Jaunā Saskaņa, Vienoti Latvijai un KPV LV. Par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju Radio PIK piemērots naudas sods 6 000 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas