NEPLP soda tīmekļa vietnes Brīvvalsts TV satura veidotājus

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzlikusi sodu Brīvvalsts TV.

Padome informē, ka NEPLP sāktajos trīs administratīvā pārkāpuma procesos par pretlikumīgu audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma sniegšanu nolēmusi sodīt tīmekļa vietnes www.brivvalsts.tv raidījumu nodrošināšanā iesaistītās fiziskās personas.

Padome veica rūpīgu tīmekļa vietnes www.brivvalsts.tv pārbaudi, izvērtējot tās atbilstību audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma pazīmēm.

 NEPLP konstatēja, ka vietnes darbībā vienlaikus pastāv visas pazīmes, kas liecina, ka pakalpojuma www.brivvalsts.tv sniedzējiem bija jāsniedz NEPLP paziņojums par pakalpojuma sniegšanu pirms tā uzsākšanas un tādējādi jākļūst par elektronisko plašsaziņas līdzekli.

Pakalpojuma pēc pieprasījuma mērķis pēc būtības ir nodrošināt – veidot, izplatīt – televīzijai līdzīgus raidījumus digitālā vidē, ko skatītājs pēc pieprasījuma var skatīties tā izvēlētā laikā un vietā. Pakalpojuma sniedzējs šādā veidā var gūt arī dažāda veida ieņēmumus, lai tostarp segtu pakalpojuma izmaksas.

NEPLP par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma prasību pārkāpumiem lēmusi piemērot augstāko iespējamo soda apmēru – 700 eiro divām raidījumu veidošanā un nodrošināšanā iesaistītām personām, bet vienai – 500 eiro.

«Pārkāpums uzskatāms par būtisku – pakalpojums pēc pieprasījuma pretlikumīgi tiek sniegts jau ilgstoši, tādējādi ne vien maldinot plašu sabiedrības daļu, bet arī veidojot nevienlīdzīgu situāciju nozarē, kurā citi pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzēji nodrošina pakalpojumu, ievērojot nozari regulējošajos normatīvajos aktos noteiktos pienākumus un ierobežojumus,» norāda NEPLP locekle Ieva Kalderauska.

Viņa aicina www.brivvalsts.tv pakalpojuma sniedzēju iesniegt paziņojumu par audiovizuālā pakalpojuma pēc pieprasījuma sniegšanu un tādējādi pārtraukt prettiesiskas darbības.

Kā zināms, Brīvvalsts TV, izplata maldinošu informāciju un dažādas sazvērestības teorijas saistībā ar Covid-19 izraisīto pandēmiju un par vakcīnām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas