Nerādīt sievietes TV filmās – Afganistānā Taliban nosaka jaunus aizliegumus

Grupējuma Taliban Afganistānas valdība izsludinājusi jaunus ierobežojumus par sieviešu rādīšanu televīzijā. Tie paredz liegt televīzijā pārraidīt seriālus ar aktrisēm un raidījumus, kur redzamas žurnālistes ar nepiesegtiem matiem, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Grupējuma valdība Kabulā nākusi klajā ar jaunu vadlīniju kopumu, kas izsniegts Afganistānas televīzijas kanāliem. Ar vadlīnijām aizliegts turpmāk pārraidīt filmas, kas, grupējuma Taliban skatījumā, neatbilst Šariata vai islāma tiesību sistēmai un Afganistānas vērtībām.

Lai arī Afganistānas televīzijas kanālos, lielākoties, tiek pārraidītas drāmas rakstura televīzijas filmas ar sievietēm galvenajās lomās, vadlīnijās prasīts nerādīt šādu saturu ar sieviešu līdzdalību. Valdība liegusi arī pārraidīt komēdijas vai izklaidējoša satura raidījumus, kuros apvainota reliģija vai kuri varētu šķist aizskaroši Afganistānas iedzīvotājiem, kā arī ārzemju filmas, kurās popularizētas ārzemju kultūras vērtības.

Sieviešu dzimuma raidījumu vadītājām un žurnālistēm arī prasīts kameras priekšā nēsāt matu lakatus, taču nav precizēts, kura no musulmaņu sieviešu galvassegām turpmāk sievietēm televīzijā būs pieļaujama, vēsta BBC.

Lasiet arī: Afganistānas cietumu priekšnieks paredz nāves sodu, amputāciju atsākšanu

Grupējums Taliban Afganistānā atkārtoti nāca pie varas 2021.gada augustā. Šovasar tas strauji iekaroja Dienvidāzijas valsts teritoriju, uzveicot demokrātiskās Afganistānas armiju un valsts pārvaldi, kuras rokās varu bija atstājuši ASV, NATO un citu sabiedroto militārie spēki.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas